Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi 2021? Son dakika! Sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak? - Haberler
Haberi Paylaş

Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi 2021? Son dakika! Sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak?

Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi 2021? Son dakika! Sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yılın ardından ilk kez düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında konuştu. Yapılan açıklamalar sonrası Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi? Son dakika! Sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak? sorularının yanıtı merak edildi. Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi 2021?

Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20. Milli Eğitim Şurası Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı, Şura'da yaptığı konuşmada başta törene katılan öğretmenler olmak üzere tüm Türkiye'deki öğretmenleri yakından ilgilendiren gelişmeleri paylaştı. Peki, sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımını kaldıracaklarını belirterek, "Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler, kadrolularla aynı haklara sahip olacak" dedi.

Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi? Son dakika! Sözleşmeli öğretmenler kadrolu mu olacak?

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacağını belirten Cumhurbaşkanı, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Öğretmenlerimizin şartlarını iyileştirmek için son 19 yılda çok önemli adımlar attık. Başkaları öğretmenlerimizi tehdit ile meşgulken, biz son olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir müjdemizi daha paylaştık. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'imize sunacağız. Öğretmenlerimiz ilk kez kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacaklar. Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavı bir kenara bırakıyoruz, bir program uygulayarak öğretmenlerimize destek olacağız.

Uzman öğretmenlerimiz bir derece alacaklar ve maaşlarında 1000 TL artış olacak. Yüksek Lisans yapmış öğretmenlerimiz sınavdan muaf tutulacaklar. 10 yıllık uzman öğretmenler sınavda başarılı olduktan sonra baş öğretmen olacaklardır. Ayrıca maaşlarında 2 bin TL artışa gideceğiz. Doktora yapan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacaklar."Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi?

Haberler.com - Gündem

Sözleşmeli öğretmen, Öğretmen, Gündem, Eğitim, Yaşam, Haber

title