Sosyal Güvenlik Reformu'na Bir Tepki de Türk Sağlık Sen'den

Sosyal Güvenlik Reformu'na Bir Tepki de Türk Sağlık Sen'den

Türk Sağlık Sendikası (Türk Sağlık Sen) Van Şube Başkanı Suat Sayıcı, Sosyal Güvenlik Reformu Kapsamında Hazırlanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı Nedeniyle Sağlık Çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı Buruk Karşıladığını Söyledi.

Sosyal Güvenlik Reformu'na Bir Tepki de Türk Sağlık Sen'den

Türk Sağlık Sendikası (Türk Sağlık Sen) Van Şube Başkanı Suat Sayıcı, Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında hazırlanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı nedeniyle sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı buruk karşıladığını söyledi.


Türk Eğitim Sendikası Van Şubesi'nde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yapan Suat Sayıcı, bayramların mutluluk ve sevinç olduğunu ancak sağlık çalışanlarının kendi bayramlarında sevinemediğini belirtti. Sayıcı, "14 Mart Tıp Bayramı'nı sorunlarla ve içimiz buruk olarak karşılıyoruz. Bugün Türkiye'de Sosyal Güvenlik Reformu ile haklarımız kısıtlanmak ve yarınlarımız tehlikeye atılmak istenmektedir. Olumsuzlukta eşitlik sağlama amacı güdülen bu reformla birlikte kamu çalışanının ve vatandaşın üstündeki yük artırılmakta, emeklilik hayal olmaktadır. Şu an Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bekleyen Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı ile hastaneler özelleştirilmeye çalışılmaktadır. Bu şekilde devam ederse hastaneler birer rant merkezi haline gelecek ve politize olup yerel siyasetçilerin yön vereceği kurumlara dönüşecektir" iddialarında bulundu.


Sayıcı, sağlık çalışanlarının siyasetçiler tarafından yapılacak olumlu icraatlara ihtiyaç duyduğunu da belirterek, "Sağlık çalışanlarının 14 Mart tarihini bir bayram gibi kutlamaları mümkün değildir. Çalışanların bu bayramda mutlu olması için, siyasetçiler tarafından söylenen güzel sözlere değil, yapılacak olumlu icraatlara ihtiyacı vardır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bayram olarak yaşayabileceğimiz 14 Mart'lara kavuşmak dileğiyle sağlık çalışanlarının bayramını kutlarım" şeklinde konuştu.


(AKK-MET-GS-Y)

Kaynak: İHA