Acı haberler art arda geldi! Son 1 ayda tam 20 polis intihar etti

Acı haberler art arda geldi! Son 1 ayda tam 20 polis intihar etti

Acı haberler art arda geldi! Son 1 ayda tam 20 polis intihar etti
Haberler.com - Haberler | Güncel

Türkiye'de son 1 ayda toplam 20 polisin intihar ederek yaşamına son vermesi kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Son 24 saatte üç polis Hakan Acat, Ferdane Geçgel ve Yunus Turgut'un intihar etmesiyle sosyal medya ayağa kalkarken, "#PolislerİntiharEdiyor" etiketi Twitter'da kısa sürede gündem oldu.

Burdur'un Yeşilova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olan 26 yaşındaki Yunus T.'nin beylik tabancayla başına ateş ederek intihar etmesinin ardından, polis ve jandarmaların neden intihar ettikleri sorusu sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Son 1 ayda 20 polisin intihar etmesi Twitter kullanıcılarının da gündemine gelirken, "#PolislerİntiharEdiyor" etiketi TT oldu.

İŞTE SON DÖNEMDEKİ POLİS İNTİHARLARINDAN BAZILARI

– Burdur'un Yeşilova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olan 26 yaşındaki Yunus T. Beylik tabancası ile intihar etti (16.06.2021)

– Antalya'da, 15 yıllık polis memuru Hakan A. (42) emniyet binasının 4'üncü katında, başına dayadığı tabancasını ateşleyerek yaşamına son verdi.(15.06.2021)

– Şırnak Merkez Karakolu'nda görev yapmakta olan Trabzon Düzköy ilçesi nüfusuna kayıtlı polis memuru Ogün K.'nın ailesi 2 gün boyunca kendisinden haber alamayınca evinde yapılan incelemede iple kendini asarak intihar ettiği ortaya çıktı. (08.06.2021)

– İnegöl'de görev yapan polis memuru Ercan Ayıkbaş, evinde beylik tabancasıyla hayatına son verdi. (03.06.2021)

– Burdur'un Bucak ilçesinde görevli polis memuru Sercan Ç.'nin (23) yalnız yaşadığı evinde, başından tabancayla vurulmuş cansız bedeni bulundu. (31.05.2021)

– Bartın'ın Amasra ilçesinde, kaymakamlığın nöbetçi kulübesinde görevli 46 yaşındaki polis memuru, başına dayadığı tabancasını ateşleyerek hayatına son verdi. (28.05.2021)

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Gelen polis intiharı haberleri sonrası çok sayıda sosyal medya kullanıcısı gelişmelere ilişkin yorumlarda bulundu. İşte o yorumlardan bazıları;

- Niye bir yetkili çıkıp da bu durumu sorgulamıyor? Bizim polisimiz bu kadar mı değersiz?

- Bir komisyon kurularak acilen incelenmeli, intihar nedenleri araştırılmalı.

- Kimse bu sessiz çığlığı duymuyor, neden?

Haber Yorumları (15)
EDİP SEVÜK: Polis ceza keser biri araya girer iptal, polis suçlu tutuklar biri araya girer serbest. Bu şekilde polisin gururu onuru birilerinin menfaati icabı ayaklar altına alınıyor
SDDCBH FHJİKK: Neden mi intihar ediyoruz? Bu yazıyı buraya yazarken bile korka korka yazdığımız için,12/24 gibi insanın firatina bile aykiri bir sistemde çalıştırıldığımiz için, bıyığı bile terlememis yıllarca bekçilik sınavlarında bile başarı gösteremeyenlerin torpille komser yapilarak ve bunlarin arkasina güvenerek memurlara zulüm etmesi, sevgili devletimizin 20 yaşındaki Bir komser yardımcısına bile tecrübeli 50 polisin yaşamını alt üst edebilecek kadar yetki vermesi, adaletin sadece tabelalarda süs oldugu
MUSTAFA SARIGÜL: MALESEF BU SİSTEM SAĞLIK SEKTÖRÜNDEDE VAR. APTALLARIN ABDAL OLDUĞU BİR DÖNEMİ YAŞIYORUZ. YAZDIKLARIN HARFİ HARFİNE DOĞRU.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title