Son Dakika: Boğaz'da sürüklenen kargo gemisi kurtarıldı

Son Dakika: Boğaz'da sürüklenen kargo gemisi kurtarıldı

27.01.2021 18:24 | Son Güncelleme: 27.01.2021 20:36

Son dakika: Makine arızası nedeniyle Beykoz açıklarında sürüklenen İstanbul'dan Rusya'ya giden Panama bandıralı kargo gemisi kurtarıldı

İstanbul'dan Rusya'nın Kavkaz Limanı'na giden Panama bandıralı 190 metre uzunluğunda, 26 bin 828 groston ağırlığındaki "Petra Star" adlı kargo gemisi Riva açıklarında makine arızası yaptı.

Gemi kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edildi.

GEMİ KURTARILDI

Ekiplerin çalışmaları sonucu gemi karaya oturduğu bölgeden kurtarıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada geminin saat 16.55'te makine arızası verdiği ve Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başladığı kaydedildi.

Gemiden yapılan yardım talebinin ardından, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı TCSG-906 Sahil Güvenlik botu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Nene Hatun Acil Müdahale gemisi, Kurtarma-8 ve Kurtarma-11 römorkörlerinin ivedilikle olay mahalline yönlendirildiği belirtilen açıklamada, "Makinesi çalışır durumda olan gemi bu saat itibarıyla karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (Can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır." ifadelerine yer verildi.

Son Dakika: İstanbul'dan Rusya'ya giden kargo gemisi Beykoz açıklarında karaya oturdu
Son Dakika: İstanbul'dan Rusya'ya giden kargo gemisi Beykoz açıklarında karaya oturdu
Son Dakika: Boğaz'da sürüklenen kargo gemisi kurtarıldı
Haber Yorumları (10)
VATAN AŞAIAĞAI: HOCAM GEMİ RUS GEMİSİ DEĞİL Mİ BİZİM SINIRLARIMIZA DA YAKIN AL ROKETİ ŞAAAAK VURDUN MU RUSYA''YA GÜZEL BİR GÖNDERME GEMİ PATLAMADI 2. GELSİN ŞAAK 2. ROKET BÖYLE DÜNYAYA HÜKMEDİP SONRASINDA ABEDE GELİP DİYECEK Kİ ''BEN SİZİNLE OLMAK İSTİYREM'' ŞAAAK DÜNYAYI HÜKÜM EDECEK ÜLKE
BURUSLİ: işte bu yuzden kanal ıstanbul şart
TURGAY: ülkemize hele hele istanbu a kanal hiç lazım değil bu gemi düşünlen kanal gibi bir yerde arıza yapsaydı sağa sola vursaydı dahamı iyiydi kanal rant meselesidir. başkada bir fazdası yoktur zararı daha çoktur. tüm bilim adamları açaba neden karşı çıkıyorlar. . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title