Sondaj kuyusundan çıkan buhar alev alınca, "doğal gaz" bulduk diye sevindiler

Sondaj kuyusundan çıkan buhar alev alınca, "doğal gaz" bulduk diye sevindiler

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Adıyaman'da bahçesine sulama için sondaj kuyusu açtıran vatandaş, borudan gelen buharı çakmakla kontrol edince alev aldığını gördü. Köylüler, "doğal gaz bulduk" diye sevinirken, çıkan gazın ne olduğu inceleme sonucu belli olacak.

Yaylımlı köyü sakinlerinden Mehmet Kaya, bahçesine sulama suyu için sondaj vurdurmak istedi. Birkaç gün önce İbrahim Gündüz tarafından başlayan sondajda 150 metreye gelindiğinde suya ulaşıldı.

ÇAKMAK İLE KONTROL ETTİLER

Sondaj kuyusuna boruyu bırakan sondaj ekibi, su ile birlikte buhar gibi bir şey fark ettiler. Çakmak ile kontrol yapıldığında borudan alev yükseldi. Borudan bir taraftan su fışkırırken, aynı anda alevler yükseldi. Köylü vatandaşlar su ve alevleri bir arada görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İNCELEME SONUCUNDA BELLİ OLACAK

Köylü vatandaşlar 'doğal gaz bulduk' diye sevindi. Köylüler, çıkan gazın metan gazının kokusu gibi bir koku yaymadığını belirtirken, çıkan gazın ne olduğu yetkililerin incelemesi sonrasında belli olacak.

Sondaj kuyusundan çıkan buhar alev alınca, 'doğal gaz' bulduk diye sevindiler

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (23)
GAZMAN: Hadi evladım ver gazııı!..
TÜRK: Sondaj icin DSİ den izin aldinmi?
EMRAH: Yok, almadık.İzin mi alınıyordu.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title