Son Dakika! Bakan Koca: Koronayı atlatanlar bugünden itibaren 3 ay içinde aşı olabilecek

Son Dakika! Bakan Koca: Koronayı atlatanlar bugünden itibaren 3 ay içinde aşı olabilecek

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Sağlık

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından aşılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, hastalığı geçirenlerin 3 ay sonra aşı yaptırabileceklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında aşılama çalışmalarına ilişkin merak edilen konular hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca, hastalığı geçiren vatandaşların aşı olmak için 6 ay beklediğini hatırlatarak, bu sürenin düşürüldüğünü söyledi. Bakan Koca, "Hastalığın üzerinden 6 ay geçtikten sonra aşı hakkı tanımlanıyordu, bugünden itibaren bu süre 3 aya indirilmiştir" dedi.

"TEDARİK KONUSUNDA SÖYLENENLER GERÇEK DIŞI"

Bakan Koca, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

Aşı tedariki konusunda yapılan bazı değerlendirmelerin somut gerçekle ilgisi olmadığını görüyoruz. Kimsenin buna hakkı yoktur. Güvenirliğini ispat etmiş her aşıyla ilgilendik ve ülkemize getirmeye gayret ettik. Bu devlet gücünü ispat etmeyecek kader büyük ve güçlüdür.

Son Dakika! Bakan Koca: Koronayı atlatanlar bugünden itibaren 3 ay içinde aşı olabilecek
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (1)
İ. CAN ERDEM: Sene 19.. 2. Dünya Savaşı. Berlin duvarı. The piyanist. Sene 2022 1. Siber Savaşı . Dünya duvarı. The aşı ?? Valla aşı pasaportu yaptırıyorlar. Vay Beee. Vaayy vayy vaaay Beee. Filmlerde senarist bilim kurguyu neler neler düşünüyorlar. Gerçekte hayatta bize neler neler yapmazlar.. Neyse şaka bir yana aşı olanda olmayanda insandır yani. Kötüler hariç. İyiliklerle dolu olmanız dileğiyle
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title