Ağaca tırmanıp tabur komutanlığını gözetleyen terörist: Köpekten kaçıyordum

Ağaca tırmanıp tabur komutanlığını gözetleyen terörist: Köpekten kaçıyordum

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul'da Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı'nı ağaca çıkarak gözetlerken yakalanan DEAŞ'lı teröristin ifadesinde, "Köpekten kaçıyordum" dediği ve kendisini gözaltına alan polislere "Siz kafirsiniz" diye bağırdığı öğrenildi.

20 Şubat'ta saat 02.10 sıralarında Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı'nı ağaca çıkarak gözetleyen bir kişi ihbar üzerine yakalandı.

ÖRGÜT DÖKÜMANLARIYLA YAKALANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "Askeriyenin yanında ağaca tırmanmış, askeriyeyi gözetleyen şahıs var" ihbarı üzerine harekete geçti. Polis, şüpheli Muhammed Yahya E. yakalayarak gözaltına aldı. DEAŞ'lı olduğu belirlenen teröristin üzerinden DEAŞ ile bağlantılı görseller ve dokümanlar çıktı. Türk vatandaşı Muhammed Yahya E. salı günü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağaca tırmanıp tabur komutanlığını gözetleyen terörist kendini böyle savundu: Köpekten kaçıyordum

SAVUNMASINDA KÖPEKTEN KAÇTIĞINI SÖYLEDİ

Ağaca çıkıp çevreyi gözetlemesi güvenlik kamerasına yansıyan Muhammed Yahya E.'nin ifadesinde "Köpekten kaçıyordum" dediği öğrenildi. Muhammed Yahya E.'nin, 15 gün önce Antalya'dan İstanbul'a geldiği belirtildi.

"SİZ KAFİRSİNİZ"

Zanlının, polis ekiplerine gözaltı işlemi sırasında "Siz kafirsiniz" diye bağırdığı kaydedildi. Örgüt bağlantısını kabul etmeyen zanlının yanındaki valizde ise kıyafetlerinin olduğu öğrenildi.

Ağaca tırmanıp tabur komutanlığını gözetleyen terörist: Köpekten kaçıyordum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (33)
COŞKUN: Böyle bir saçmalık olamaz herif sokakta insan yokken ağaca çıkıp sözde gözetleme yapıyor elinde valizleri falan üzerinden bağdadi fotoları işid broşürleri çıkıyor acemi polislere tatbikat için yazılmış bir senaryo olabilir
VTNDS: KOEKLERLERDEN O İKİ VALİZLE NASIL KACTIN
DR: dunyanin en mal insanlar sanki øbur tarafa gelin size cennet hazir diye belge var belki cennet yuzu gørmeyecekler herkesi øldurmek hangi dinde var hele usa israil icin yaparsan o zaman senin dinin ne kafir agac da vurmak gerek idi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title