ABD Büyükelçiliğine Ateş Edilmesi Olayı İle İlgili Gözaltına Alınan 2 Kişi Suçlarını İtiraf Etti

ABD Büyükelçiliğine Ateş Edilmesi Olayı İle İlgili Gözaltına Alınan 2 Kişi Suçlarını İtiraf Etti

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine ateş edilmesi olayıyla ilgili araçları ve silahları ile birlikte yakalanıp gözaltına alınan 2 şüpheli, suçlarını itiraf etti.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine bir araç içerisinden 6 el ateş edilmesi olayıyla ilgili iki kişinin gözaltına alındı. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada iki kişinin silah ve araçlarıyla birlikte yakalandığı ve suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

ANKARA EMNİYETİ, TEYAKKUZA GEÇTİ

Alınan bilgiye göre, Büyükelçiliğe sabah saatlerinde ateş edilmesinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

OLAYLA İLGİLİ BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis, çalışma sonucunda olaya karıştığını belirlenen bir kişiyi Ankara'da gözaltına aldı. Şüpheli şahısın Emniyetteki sorgusu devam ediyor.

SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Ankara Valiliği ABD Büyükelçiliği'ne saldırı olayında iki kişinin yakalandığını ve suçlarını itiraf ettiklerini açıkladı. NTV muhabiri "Ahmet Çelikten 1979 doğumlu cezaevi firarisi olarak aranan bir kişiydi. Osman Gündaş 1980 doğumlu, taksirle yaralama, uyuşturucu, tehditten suç kaydı olan bir başka şahıs. Saldırıda kullandıkları arabayla beraber yakalandılar. İki kişi saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti. 6 el mermi ateş edilen tabanca da ele geçirildi." bilgilerini verildi.

SABAH SAATLERİNDE ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE SİLAHLI SALDIRI DÜZENLENDİ

Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden beyaz bir araçtan kimliği henüz tespit edilemeyen kişi ya da kişiler tarafından saat 05.30 civarında, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği nizamiyesine doğru 6 el ateş edilmişti.