Soma Davası Avukatları Davanın Kapalı Yapılmasını Talep Etti

Soma Davası Avukatları Davanın Kapalı Yapılmasını Talep Etti

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Soma Davası'nın sanık avukatlarının güvenlik gerekçesiyle duruşmanın kapalı yapılması ve de başka bir ile alınması konusunda mahkemeye başvurdukları ortaya çıktı.

Soma Davası'nda sanık avukatlarının mahkemeye karartma istedikleri ortaya çıktı.

Manisa' nın Soma ilçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği 8 tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, bazı sanık avukatlarının güvenlik gerekçesiyle duruşmanın kapalı yapılması ve de başka bir ile alınması konusunda mahkemeye dilekçeyle başvurdukları ortaya çıktı.

"SİYASİ ŞOV YAPTIKLARI GÖRÜLMÜŞTÜR"

Ümit Şahin'in avukatı G. Engin Ulusoy mahkemeye verdiği dilekçesinde davanın ilk günü yaşanan olayları anlatarak "İzleyici konumundaki bazı milletvekillerinin ve diğer kişilerin salonda gezerek siyasi şov yaptıkları görülmüştür" ifadelerini kullandı. Ulusoy verdiği dilekçede güvenlikleri için gerekli tedbirlerinin alınmasını istedikten sonra "Yeterli tedbirler alınmadığı takdirde duruşmanın başka bir yargı çevresine nakli için başvuruda bulunmak zorunda kalacağımızı saygıyla bildiririz" dedi.

"DURUŞMA KAPALI YAPILSIN"

Tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz'ın avukatları Murat Balcı ile Aytaç Yüksel verdikleri dilekçede yargılama için uygun bir ortamın olmadığını ileri sürerek "Dinleyicilerden dosyada taraf olmayan kişilerin duruşmaya alınmamasını ve hatta gerekli görülmesi halinde duruşmanın kapalı şekilde yürütülmesini talep etmekteyiz. Tutuklu sanıkların getirilmesi can güvenlikleri açısından büyük tehlike arz etmektedir. Bu sebeple sanıkların SEGBİS yoluyla dinlenilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanıkların ve bazı tutuksuz sanıkların ifadelerinin alındığı davaya Pazartesi günü devam edilecek.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (17)
GSLİ: akp chp mhp olayi degil bu. mantikli olan zaten kapali yapilmasidir.
MELİSHAN: 300 kişi öldü 300 yuva dağıldı söndü bunun hesabı en ağır şekilde gorulmeli
ÜLKÜ OCAKLARINI KAPATMAYA DEVLETIN GÜCÜ YETMEZ: Trafik kazasinda olenler sehit midir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title