Sivasspor Konuyu FIFA ve Cas'a Taşıyacak

Sivasspor Konuyu FIFA ve Cas'a Taşıyacak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (Tff) Ligi 73'er Puanla Tamamlayan 3 Takım Arasındaki Sıralamanın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor Şeklinde Olduğunu Açıklamasının Ardından Sivasspor Kulübü, FIFA Nezdinde Girişimlerde Bulunmak ve Konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (Cas) Taşımak Üzere Harekete Geçti.

Sivasspor Konuyu FIFA ve Cas'a Taşıyacak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ligi 73'er puanla tamamlayan 3 takım arasındaki sıralamanın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor şeklinde olduğunu açıklamasının ardından Sivasspor Kulübü, FIFA nezdinde girişimlerde bulunmak ve konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) taşımak üzere harekete geçti.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, ''Yasal haklarımızı sonuna kadar arayacağız'' dedi.

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal da lig statüsünün 13/c maddesi gereğince, Sivasspor'un lig üçüncüsü olarak ilan edilmesi gerektiği görüşünü savunduklarını söyledi.

Puan ve ikili averaj eşitliği durumunda genel averaj bakıldığını, takımları Sivasspor'un da Beşiktaş'a göre genel averajda üstün olduğunu belirten Ünsal, 13/c maddesinin yanlış yorumlandığını ve Sivasspor'un lig dördüncüsü olarak gösterildiğini kaydetti.

Ünsal, ''Bu hukuki olarak yanlış bir karar. FIFA nezdinde girişimlerde bulunacağız, Tahkime başvuracağız'' dedi.

Kaynak: AA