Sinan Paşa Haberleri

Sinan Paşa haber, Sinan Paşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sinan Paşa - 25.7.2020
Son dakika! İlçelerde turizm hamlesi
Bursa'nın turizmden daha fazla pay alabilmesi maksadıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, bütün ilçelerdeki tarihi mekanların bilinirliliğini artırmaya çalışıyor. İlk çalışma Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ile Yenişehir Belediyesi ortaklığında Yenişehir'de gerçekleştirildi. İlçenin önemli tarihi yapıları olan Şemaki Evi Müzesi, Yarhisar Orhan Gazi Camii, Yarhisar Orhan Gazi Hamamı, Sinan Paşa Külliyesi, Sinan Paşa Camii, Orhan Gazi Camii, Balı Bey Camii, Balı Bey Hanı, Çifte Hamam, Pustinpuş Baba Zaviyesi, Saat Kulesi, Çınarlı Camii ile Ethem Paşa Camii'nin bulunduğu alanlara tanıtım panoları yerleştirildi.
Sinan Paşa - 23.4.2020
Kadınlar gönüllü olarak maske dikip vatandaşlara dağıtıyor
Kadınlar gönüllü olarak maske dikip vatandaşlara dağıtıyor -Başkanın eşi maske dikerek destek oluyor BURSA - Bursa'da bayanlar belediye tarafından vatandaşlara dağıtılan maskelerin imalatını ve dağıtımını gönüllü olarak yapıyor. Yenişehir Belediye başkanının eşi Gülfer Aydın'da bayanlara destek oluyor. Korona virüsle mücadele kapsamında Yenişehirli vatandaşlar belediyeye destek için ücret almadan maske dikiyor ve dağıtıyor. Tarihi Sinan Paşa Medresesinde Yenişehir belediyesi tarafından üretilen maskeler ücretsiz olarak vatandaşa dağıtılıyor.
Sinan Paşa - 30.3.2020
Camide cemaat olmayınca müezzin sosyal medyadan vedalaştı
Mesajında, yeni görev yerinin İstanbul Beşiktaş'taki Sinan Paşa Camisi olduğunu belirten Nurcan, "O güzel, sıcakkanlı, samimi, dostane şehre maalesef veda ediyorum ama gönlümün, aklımın, ruhumun, kalbimin halen dahi Karacabey ve oradaki dostlarımın yanında olduğunun bilinmesini isterim.
Sinan Paşa - 27.1.2020
GRAFİKLİ: "Hiciv ve ney üstadı: Neyzen Tevfik"
"Ömrümün 70 yılı binbir hadisat içinde geçti." diyen Neyzen Tevfik, 28 Ocak 1953'te İstanbul'da hayatını kaybetti ve cenaze namazı Beşiktaş'ta Sinan Paşa Camisi'nde kılındı.
Sinan Paşa - 23.1.2020
Beyoğlu'nda el yapımı patlayıcı ile saldırı anları kamerada
Beyoğlu'nda gece 02.00 sıralarında Keçici Piri Mahallesi Ömür Sokak ile Kaptanpaşa Mahallesi Sinan Paşa Yumak Sokaklarda patlama meydana gelmiş, patlamaya el yapımı patlayıcıların neden olduğu belirlenmişti.
Sinan Paşa - 15.1.2020
Libya'nın jeo-stratejik önemi ve Türkiye-Libya ilişkilerinin arka planı
1520 yılında tahta oturan Kanuni Sultan Süleyman, babası Sultan Selim zamanında, 1519'da Tacura'dan gelen heyetin bizzat talep ettiği askeri yardımı sağladı. Murad Ağa kumandanlığında bir askeri filo gönderdi. Murad Ağa Tacura'da kuvvetli bir direniş merkezi kurdu. Trablus'un İmparator Şarlken tarafından 1530 yılında Malta şövalyelerine verilmesinden üç sene sonra, Kaptanıderya Barbaros Hayreddin Paşa şehri yeniden fethetti. Ancak bu fetih de İspanyolların karşı saldırılarıyla uzun ömürlü olmadı ve şehirde hakimiyet kurmak için mücadeleye devam edildi. Tam 32 yıl süren bu mücadelenin sonunda, Kaptanıderya Sinan Paşa, Turgut Reis ve Murad Ağa'nın kuvvetleriyle Trablusgarb 15 Ağustos 1551'de Osmanlı topraklarına katıldı.
Sinan Paşa - 27.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 22
2 BİN TOPLU KONUT MÜJDESİ 2 bin konutlu kentsel dönüşüm başlatacaklarının haberini veren Çelik, "Şehit Erkut Akbay Mahallesi'ne 500, 19 Mayıs Mahallesi'ne 500, PTT Evleri Mahallesi'ne 500 ve Sinan Paşa Mahallesi'ne de 500 konut yapılacaktır" dedi.
Sinan Paşa - 10.12.2019
Kahire'de bir Osmanlı şaheseri: Sinan Paşa Camisi
Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan önemli Osmanlı dönemi eserlerinden biri olan Sinan Paşa Camisi, hala ziyaretçilerin gözlerini kamaştırmaya devam ediyor.
Sinan Paşa - 26.9.2019
Kağıthane'de domuz eti operasyonu
Çağlayan Mahallesi Sinan Paşa Caddesi üzerinde bulunan 6 Katlı apartmanın 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sinan Paşa Haberleri | Sinan Paşa Kimdir - Haberler - Sinan Paşa haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sinan Paşa kimdir, hayatı ve biyografisi. Kosova ve Bosna Hersek'te Mevlit Kandili dualarla idrak edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 20:40:11. #1.15#
title