Sina Haberleri

Sina haber, Sina son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sina 29.3.2020
Havada leylek şöleni
EN ÖNEMLİ GÖÇ YOLU İSTANBUL Doğu, Batı, Kafkaslar, Hazar Denizi ve Afrika olmak üzere 5 göç yolu bulunduğunu kaydeden Can, bu rotanın Trakya, İstanbul Boğazı, Bursa, Eskişehir, Konya, Mersin, Adana, Hatay (Belen Geçidi), Suriye, Lübnan, İsrail, Filistin, Sina Yarımadası, Nil Vadisi, Sahraaltı Afrika olduğunu söyledi.
Sina 29.3.2020
28 Mart 2020 Haberleri
28 Mart 2020 Manşet Haberleri.
Sina 19.3.2020
Uzman doktorun koronavirüs açıklamasının sosyal medyada yer almasıyla ilgili inceleme başlatıldı
Sosyal medyada, koronavirüs vakalarına ilişkin konuşması yer alan İbn-i Sina Hastanesi uzman doktoru Güle Çınar, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüse yönelik hastane hazırlıkları, sağlık altyapısının yeniden düzenlenmesi, eylem planı ve personelin uyum eğitimi çalışmaları gibi faaliyetlerde yer aldığını belirtti.
Sina 19.3.2020
Hastane başhekimliğinden doktorun tepki çeken videosuna inceleme
ANKARA Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Başhekimliği, Uz. Dr. G.Ç.'nin koronavirüs vakalarının daha yüksek olduğuna ilişkin sosyal medyada yer alan videosu ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.
Sina 18.3.2020
Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı
Milli Mücadele'nin görselleştirildiği "Atatürk ve İstiklal Harbi Panoraması" bölümünde bu dönem görsel olarak sunuluyor. Müzenin meydanında Selçuklu, Osmanlı ve geleneksel Anadolu mimarisinden esinlenerek hazırlanan yapılar bulunuyor. Bu yapılar içinde Uluğ Bey'den Ali Kuşçu'ya, Cezeri'den Farabi'ye, Mimar Sinan'dan Mirim Çelebi'ye, Heysem'den Salih Zeki Bey'e kadar 40 Türk-İslam düşünürü animasyon ve materyal destekli olarak tanıtılırken, her bilim insanı için hazırlanan PDF ve videolarla zengin bir öğrenme ortamı sunuluyor.
Sina 12.3.2020
Koronavirüs, hijyen eğitimine ilgiyi artırdı
HİJYENİK EL YIKAMANIN FARKI ANLATILIYOR İbni Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Hatice Çobanoğlu da hijyenin temizlikten farklı bir kavram olduğunu öğretmeye çalıştıklarını belirterek en yaygın bulaşan solunum sistemi hastalıkları konusunda bilgi verdiğini ifade etti.
Sina 6.3.2020
Karaman'da lise öğrencileri şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu
Karaman'da lise öğrencileri, İdlib'de şehit olan askerler için Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti. Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan askerler başta olmak üzere tüm şehitler için, Karaman TOBB Fen Lisesi, Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İrfan Ataseven Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hatim okundu.
Sina 6.3.2020
Sobaya yaslanınca kıyafetleri ve vücudu yandı, hastanede kurtarılamadı
Olay, salı günü, Derince'ye bağlı İbni Sina Mahallesi'nde meydana geldi.
Sina 5.3.2020
İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne "Sıfır Atık Bilgilendirme Alanı" açıldı
İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne "Sıfır Atık Bilgilendirme Alanı" açıldı.
Sina 4.3.2020
Hafter milislerinin yakalayıp Mısır'a teslim ettiği eski subay Hişam Aşmavi idam edildi
Mısır'da özellikle Sina Yarımadası'nda faaliyet gösteren Ensar Beyt-i Makdis isimli silahlı örgüt, Kasım 2014'te DEAŞ'a bağlılığını açıklamıştı.
Sina 2.3.2020
Mısır'da eski subay ve 36 kişi hakkında idam kararı
Mısır'da özellikle Sina yarımadasında faaliyet gösteren Ensar Beyt-i Makdis isimli silahlı örgüt, Kasım 2014'te DEAŞ'a bağlılığını açıklamıştı.
Sina 26.2.2020
Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Mübarek için askeri cenaze töreni düzenlendi
Mısır'ın 1967'de İsrail ile yapılan 6 gün savaşlarında kaybettiği Sina Yarımadası'nın geri alındığı 1973 Yom Kippur Savaşı'nda önemli rol oynayan Mübarek, 1975 yılında devlet başkanı yardımcılığına atanmıştı.
Sina 25.2.2020
Büyük Çamlıca Camisi'nde "Üç Ayları Karşılama" programı
Recep ayının ilk akşamını dünyanın en büyük camilerinden olan Büyük Çamlıca Camisi'nde karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Erbaş, şunları kaydetti: "Allah kendilerinden razı olsun. Seslerine zeval vermesin. Dini musiki milletimizin asırlardan beri takip ettiği, dinlediği ve söylediği en önemli değerlerimizdendir. Musikimizin de temeli esasında buna dayanır. İbn-i Sina'lara Farabi'lere kadar indiğimizde onlarda da bunu görürüz.
Sina 25.2.2020
Körfez ülkelerinden Mübarek için taziye mesajı
Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek Tam adı Muhammed Hüsnü Sadi Mübarek olan Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı, 4 Mayıs 1928'de dünyaya geldi. Kahire'deki Mısır Askeri Akademisi mezunu olan Mübarek, aynı zamanda Havacılık Akademisi'ni tamamlayan bir pilottu. Sovyetler Birliği'nde ileri uçuş ve bombardıman teknikleri konusunda eğitim alan ve 1966-1969 yıllarında Hava Harp Komutanlığı görevini yürüten Mübarek, 1972'de Enver Sedat tarafından hava kuvvetleri komutanlığına getirilmişti. Mısır'ın 1967'de İsrail ile yapılan 6 gün savaşlarında kaybettiği Sina Yarımadası'nın geri alındığı 1973 Yom Kippur Savaşı'nın kazanılmasında önemli roller oynayan Mübarek, 1975 yılında devlet başkanı yardımcılığına atanmıştı.
Sina 25.2.2020
Özbekistan Sağlık Bakanlığında Türk danışman görev yapacak
Türkiye'deki Medipol Üniversitesinin Özbekistan'da şube ve hastanesinin kurulması konusunda da anlaştıklarını aktaran Şadmanov, halihazırda Buhara'da İbn-i Sina Tıp Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu açan Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile de iş birliğinin geliştirilmesi konularında mutabık kaldıklarını kaydetti.
Sina 25.2.2020
Netanyahu'dan Mübarek için taziye mesajı
Mısır'ın 1967'de İsrail ile yapılan 6 gün savaşlarında kaybettiği Sina Yarımadası'nın geri alındığı 1973 Yom Kippur Savaşı'nın kazanılmasında önemli roller oynayan Mübarek, 1975 yılında devlet başkanı yardımcılığına atanmıştı.
Sina 25.2.2020
Hamburg'da 13 Türk kökenli vekil eyalet meclisine girdi
123 üyeli Hamburg Eyalet Meclisine, Sosyal Demokrat Partiden (SPD) Cem Berk, Ali Şimşek, Güngör Yılmaz, Barış Önes, Kazım Abacı, Yeşiller'den Yusuf Uzundağ, Filiz Demirel ve Sina Aylin Demirhan, Hristiyan Demokrat Birlik Partisinden (CDU) David Erkalp, Sol Partiden Cansu Özdemir, Metin Kaya, Deniz Çelik ve Mehmet Yıldız olmak üzere toplam 13 Türk kökenli vekil girmeye hak kazandı.
Sina 23.2.2020
Haftanın tarihine bakış
1988- Türkiye'de ilk yapay kalp ameliyatı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesinde yapıldı.
Sina 22.2.2020
"Hekimler insana ruhu ve bedeniyle dokunacak bir felsefeyle yetişmelidir"
Hekimlerin insani bir değer ve felsefeyle yetişmelerinin önemine değinen Karakaya, şunları kaydetti: "Hekimler insana ruhu ve bedeniyle dokunacak bir felsefeyle yetişmelidir. İbn-i Sina tarihte buna örnektir, derinleştiği yer mantık ve felsefedir.
Sina 21.2.2020
Mısır, Gazze sınırına duvar inşa ediyor
Hamas'a bağlı güvenlik güçleri, Mısır'ın Sina yarımadasında faaliyet gösteren DEAŞ'e bağlı Ensar Beyt el-Makdis örgütüne karşı sınır bölgesindeki önlemlerini arttırmıştı.
Sina 21.2.2020
"Doğunun Aklına Hakim İnsanlar" sergisi açıldı
Sergide, Hoca Ahmed Yesevi, Akşemseddin, Ali Kuşçu, Biruni, Evliya Çelebi ile Aziz Sancar, Fuat Sezgin ve Oktay Sinanoğlu'nun da arasında bulunduğu önemli şahsiyetleri tanıtan eserler yer aldı.
Sina 21.2.2020
'DAHİ'ler Esenler'de Sergilendi
DOĞU'NUN DAHİLERİ Gelecek nesillere yön göstermeleri ve ilham olmaları amacıyla El-Cezeri, Hoca Ahmed Yesevî, Pîrî Reis, Abbas İbn Firnas ve İbn-i Sina gibi Doğu coğrafyasında yetişmiş, dünya tarihine yön veren Türk ve Müslüman bilim adamları özel bir sergiyle tanıtıldı.
Şu an buradasınız: Sina Haberleri | Sina Haber - Haberler - Sina haberleri, son dakika sina haber ve gelişmeleri burada. Havada leylek şöleni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 11:22:13. #1.14#
title