Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

Mersin’in Mut ilçesini Karaman iline bağlayan Sertavul Geçidi’nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Mersin'in Mut ilçesini Karaman iline bağlayan Sertavul Geçidi'nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Zincirsiz araçların geçişine kesinlikle izin verilmezken akşam saatlerinde ulaşımın kapanma riskinin olduğu bildirildi.

Sertavul Geçidi'nde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, sis ve tipi nedeniyle sürücülerin geçişine kontrollü olarak izin veriliyor. Mut İlçe Bölge Trafik ekipleri, seyir halindeki araçları Sertavul Yaylası'nda durdurarak, sürücülere zincir takmaları uyarısında bulunuyor. Zincir takmayan araçların geçişine ise kesinlikle izin verilmiyor.

Karayolları ekipleri, ulaşımın aksamaması için yoldaki kar ve buzlanmayı önlemek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışının devam etmesi durumunda akşam saatlerden sonra yolun trafiğe kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalacağı bildirildi.

İlçeye bağlı Yayla mahallelerinde ise Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle Dağpazarı grup yolunda yaklaşık 10 mahalle yolunun kapanmaması için çalışmaların aralıksız devam etmesine rağmen yolun kapanma riskinin yüksek olduğu bildirildi.

Yetkililer sürücülerin araçlarında zincir, takoz ve çekme halatını mutlaka bulundurmalarını istedi. - MERSİN

Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

Sertavul Geçidi'nde Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
veli:teşekürler kara yolları ekiplerine
500