Şengal Haberleri

Şengal haber, Şengal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şengal - 9.11.2020
Son dakika haber | IKBY: PKK'nın Sincar'dan uzaklaştırılması Bağdat'ın görevi
Son dakika haberler... Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, "PKK ve diğer bağlı güçlerin Şengal'den uzaklaştırılması Bağdat'ın görevi ve IKBY ile bir ilgisi yok." dedi.
Şengal - 9.11.2020
IKBY Meclisi'nden terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığını bitirecek anlaşmaya destek
Ahmed, toplantı sonrası yaptığı basın açıklamasında, "Kürdistan Hükümeti, Şengal (Sincar) diye adlandırılan anlaşma noktasında şu ana kadar atılan tüm adımlar için meclisin desteğini aldı.
Şengal - 8.11.2020
Son dakika... Irak'taki Ezidiler, terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığına karşı gösteri düzenledi
AA muhabirine konuşan ancak ismini açıklamayan bir eylemci, "Talebimiz, Şengal'in (Sincar) durumunun normalleşmesi ve istikrara kavuşturulmasıdır.
Şengal - 4.11.2020
Son dakika haberi!
Van'da, terör örgütü PKK/KCK mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında terör örgütüne 2014 yılında Van-Başkale'den katılan, 2014-2015 yılları arasında Irak-Metina, 2015-2018 yılları arasında Irak-Şengal ve 2018-2020 yılları arasında İran-Kalereş bölgelerinde sözde takım komutanı olarak faaliyet yürüten bir bölücü terör örgütü mensubu 9 Ekim'de güvenlik güçlerine teslim oldu.
Şengal - 7.10.2020
HDP İstanbul Milletvekili Kaya Açıklaması
Azerbaycan halkını, özellikle Azeri kadınları bir tehlikenin beklediğini savunan Kaya, "Selefi, IŞİD'ci ve versiyonu olan bu çeteler, Şengal ve Rojava'da en az 7 bin Ezidi kadını, Musul ve başka köle pazarlarında cariye olarak sattılar.
Şengal - 17.9.2020
Son dakika haberleri: Sincar'daki Ezidi aileler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Erbil merkezli Kurdistan 24 televizyonuna konuşan Musul Vali Yardımcısı Sirwan Rojbeyani de örgütün Sincar'daki varlığı hakkında şunları kaydetti: "PKK ve Haşdi Şabi gibi bazı örgütlerin Şengal'deki (Sincar) varlığı, Ezidi kardeşlerimizin hayatı ve evlerine dönmesi üzerinde tehlike arz ediyor.
Şengal - 20.8.2020
Malazgirt ve Ahlat şanlı zaferin yıl dönümüne hazırlanıyor
Misafirlerin mağdur olmaması, icra edilecek sportif aktivitelerin rahatlıkla gerçekleşmesi için bütün çalışmaların yapıldığını dile getiren Çoban, konuşmasını şöyle tamamladı: "Belediyelerimizin davetimize iştirakleri bizi mutlu etti. Çadırların tamamı doldu. Esnaf çarşımızda yöresel ürünlerimizi sergileyeceğiz. Bu da ticari anlamda bir katkı sunacak. Kültür Bakanlığı aracılığıyla Türkiye'nin muhtelif illerinden el sanatlarını burada sergileyeceğiz. Bu alan her zamanki gibi ihtişamlı bir çalışmayla sizleri kucaklayacak. Festival bittikten sonra bu alan Millet Bahçesi olarak Ahlatımızın ve bölgemizin hayatında yer alacak. Şimdiden hayırlı olsun. Hiçbir sıkıntımız yok. Okçular Vakfı ile ilgili kamu kuruluşlarıyla çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz." Milli Park Saha Koordinatörü Ziraat Mühendisi Felat Şengal de 26 Ağustos'taki kutlamalar için bütün alanlarda sorunsuz bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.
Şengal - 13.8.2020
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Üzmez, Malazgirt'te
Alanda incelemelerde bulunan Üzmez, Kaymakam Yalçın ve yetkili firma sahibi Felat Şengal'den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Şengal - 11.8.2020
Son dakika haberleri! Sincar Dağı'ndaki Ezidiler, PKK'nın varlığını protesto ediyor
Ezidi göstericiler, üzerinde "Uluslararası toplum ve Irak hükümetini, PKK'nın Şengal'den (Sincar) çıkarılması ve Şengal'in ikinci Kandil olmaması için harekete geçmeye çağırıyoruz", "PKK ivedi bir şekilde gençlerimizi alıkoymaktan vazgeçmelidir" yazan dövizler taşıdı.
Şengal - 3.8.2020
IKBY Başkanı Barzani'den "Sincar'ın PKK üssüne dönüştüğü" iması
Terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığına imalı bir şekilde değinen IKBY Başkanı, "Şengal (Sincar), Ezidilerin acılarını göz önünde bulundurmadan siyasi hedeflerini hayata geçirmek isteyen yasa dışı silahlı grupların üssüne dönüşmüş vaziyette.
Şengal - 29.7.2020
Son dakika haber... HDP'li Feleknas Uca: "Kadim Ezidi halkına saygı duymak zorundayız"
Uca, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki hafta Ezidiler'in Şengal'de DEAŞ tarafından katledilişinin yıl dönümü olduğunu, bu katliamın tarih sayfalarına kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.
Şengal - 29.7.2020
Irak'taki Ezidiler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Terör örgütünün, Ezidilerin 2014'ten bu yana evlerine dönmesi önünde engel teşkil ettiğini hatırlatan Naif, şunları aktardı: "Eğer PKK varlığı söz konusu olmasaydı şimdi Şengalilerin (Sincarlı) yüzde 80'i evine dönmüştü.
Şengal - 2.4.2020
Evladı dağa kaçırılan babadan HDP ve PKK'ya tepki
Demir, şunları kaydetti: "Benim oğlumun görüntüsünü verip diyorlar ki kendi isteğiyle katılmış. Bu, HDP'nin oyunudur. Ben Şengal'e, Rakka'ya gittim, hiçbir yerde bana göstermediler.
Şengal - 18.1.2020
Terör örgütünün lider kadrosu yakalanma korkusuyla, sürekli yer değiştiriyor
Güvenlik kaynakları terör örgütü üyelerinin, kendilerini kamplar ve sığınaklarda bile güvende hissetmediğini, bu nedenle bir kısmının Kandil'e yakın köylerde bir kısmının da doğal dağ mağaralarında gizlendiğini bildirdi. Terör örgütünün Irak-Suriye sınırında, özellikle Şengal bölgesinde de konuşlandığını belirten güvenlik kaynakları, Suriye'de bombalı araçlarla yapılan saldırıların bu teröristler tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.
Şengal - 18.12.2019
HDP'li Uca "Ezi Bayramı'nı" kutladı
Ezidilerin, Şengal'de terör örgütü DEAŞ'ın soykırımına maruz kaldığını ifade eden Uca, "Ezidi çocuklar, IŞİD tarafından kendi inançlarından ve toplumundan koparıldı, zorla dinleri değiştirildi.
Şengal - 14.12.2019
HDP önündeki oturma eyleminde 103'üncü gün
'O ZAMAN FETÖ'CÜLER ÇOKTU, KİMSE BİZE YARDIM ETMEDİ' Diyarbakır'ın Hani ilçesinde fırında çalışan oğlu Fatih Demir'in (24) 2015 yılında terör örgütünce dağa kaçırıldığını belirten Sevdet Demir (55), 13 Eylül günü oturma eylemine başladı. Demir, "Kaybolduğunda 8 gün boyunca telefonu kapalıydı. 9'uncu gün telefonu açtı. Aradık cevap vermedi. 2 saat üzerinden geçmeden başka biri aradı. Oğlumun HDP'de olduğunu söyledi. 2 arkadaşıyla beraber Lice'ye gideceklerini söyledi. Bir arkadaşı Seyrantepe mevkiine kadar gitmiş. 'Annem hasta, bana çok üzülür' deyip vazgeçmiş. Biz 3 araba oğlumun peşinden gittik. Yetişemedik. HDP il binasının olduğu sokaklarda gezdik. Sorduğumuz kişiler onun buralarda su aldığını, döner aldığını, telefonunu sattığını söylediler. Babası onun peşinden bulundukları yere kadar gitti. Oğlumu vermeyeceklerini söylemişler. Babası 'Oğlumu verin beni alın o hasta' demiş. Onlar da, 'Sen değil, oğlun lazım bize' demiş. Babası da, 'Bize gösterin o zaman' demiş. 'O sizi görse vazgeçer, sizi kabul eder' demiş. Göstermemişler. Biz o zaman emniyete gittik. O zaman FETÖ'cüler çoktu, kimse bize yardım etmedi. Çözüm süreciydi o zaman. 4 yıl 4 ay bitti. Hiç haber alamadık. Tahminimizce Suriye'dedir. Suriye'ye, Irak'a, Şengal'e gittik bulamadık.
Şengal - 14.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 9
'O ZAMAN FETÖ'CÜLER ÇOKTU, KİMSE BİZE YARDIM ETMEDİ' Diyarbakır'ın Hani ilçesinde fırında çalışan oğlu Fatih Demir'in (24) 2015 yılında terör örgütünce dağa kaçırıldığını belirten Sevdet Demir (55), 13 Eylül günü oturma eylemine başladı. Demir, "Kaybolduğunda 8 gün boyunca telefonu kapalıydı. 9'uncu gün telefonu açtı. Aradık cevap vermedi. 2 saat üzerinden geçmeden başka biri aradı. Oğlumun HDP'de olduğunu söyledi. 2 arkadaşıyla beraber Lice'ye gideceklerini söyledi. Bir arkadaşı Seyrantepe mevkiine kadar gitmiş. 'Annem hasta, bana çok üzülür' deyip vazgeçmiş. Biz 3 araba oğlumun peşinden gittik. Yetişemedik. HDP il binasının olduğu sokaklarda gezdik. Sorduğumuz kişiler onun buralarda su aldığını, döner aldığını, telefonunu sattığını söylediler. Babası onun peşinden bulundukları yere kadar gitti. Oğlumu vermeyeceklerini söylemişler. Babası 'Oğlumu verin beni alın o hasta' demiş. Onlar da, 'Sen değil, oğlun lazım bize' demiş. Babası da, 'Bize gösterin o zaman' demiş. 'O sizi görse vazgeçer, sizi kabul eder' demiş. Göstermemişler. Biz o zaman emniyete gittik. O zaman FETÖ'cüler çoktu, kimse bize yardım etmedi. Çözüm süreciydi o zaman. 4 yıl 4 ay bitti. Hiç haber alamadık. Tahminimizce Suriye'dedir. Suriye'ye, Irak'a, Şengal'e gittik bulamadık.
Şengal - 28.11.2019
Kırmızı kategoride aranan terörist MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi
Beraat Afşin'in 2017 yılı içerisinde Şengal alanına Gare'den geldiği ve burada sözde YJA Star saha komutanı olarak görev yaptığı öğrenildi.
Şengal - 17.11.2019
DHA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN TERÖRLE MÜCADELEDEKİ YENİ KONSEPTİNİ YERİNDE İZLEDİ (4)
  'BİR ÇOCUĞU ÇABUK KANDIRABİLİRSİN GÜZEL KONUŞARAK'   TEM Şube polislerinin izlediği bir başka dosyada ise 14 yaşında kandırılarak, Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne katılan bir genç, 4,5 yıl sonra teröristlerden kaçarak Türk güvenlik güçlerine teslim oldu. Babası ile DHA'ya konuşan gencin, yaşadıklarından duyduğu pişmanlık sözlerine yansıdı. Genç, "Ailemi dinlemedim, çocukluğum, gençliğim gitti" diye konuştu. Teslim olan genç, şunları söyledi:   "Aileyle bir kırgınlığım vardı, 2015 yılında arkadaşlarla İstanbul'a gidecektik. Terör olayları o zaman çok yaygındı. Terör örgütü YDG-H'tan birileri bunu duyunca İstanbul'a gitmekten vazgeçirdi. Lice'den örgüte katıldık. Terör örgütünü gerilla diye anlatıyorlardı. Kürtler için savaşıyorlar, Kürtlerin özgür bir ülke olması gibi söylentiler. Bir çocuğu çabuk kandırabilirsin biraz güzel konuşarak. Arkadaş ortamı nasılsa, insan da o hale geliyor. Gittikten sonra her şeyi daha iyi anladık. Eğitim vermeye başladılar. Silah eğitim verdiler. Kullanabileceğimiz silahların eğitimini, bomba eğitimi, roket atar eğitimi aldık. 3 ay sürdü. Sonra kamplara dağıtıldık. Bir sene bile olmadan 15 yaşındayım daha, Irak'ın kuzeyine, Şengal'e götürdüler.
Şengal - 17.11.2019
DHA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN TERÖRLE MÜCADELEDEKİ YENİ KONSEPTİNİ YERİNDE İZLEDİ (3)
      'BİR ÇOCUĞU ÇABUK KANDIRABİLİRSİN GÜZEL KONUŞARAK'       TEM Şube polislerinin izlediği bir başka dosyada ise 14 yaşında kandırılarak, Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne katılan bir genç, 4,5 yıl sonra teröristlerden kaçarak Türk güvenlik güçlerine teslim oldu. Babası ile DHA'ya konuşan gencin, yaşadıklarından duyduğu pişmanlık sözlerine yansıdı. Genç, "Ailemi dinlemedim, çocukluğum, gençliğim gitti" diye konuştu. Teslim olan genç, şunları söyledi:       "Aileyle bir kırgınlığım vardı, 2015 yılında arkadaşlarla İstanbul'a gidecektik. Terör olayları o zaman çok yaygındı. Terör örgütü YDG-H'tan birileri bunu duyunca İstanbul'a gitmekten vazgeçirdi. Lice'den örgüte katıldık. Terör örgütünü gerilla diye anlatıyorlardı. Kürtler için savaşıyorlar, Kürtlerin özgür bir ülke olması gibi söylentiler. Bir çocuğu çabuk kandırabilirsin biraz güzel konuşarak. Arkadaş ortamı nasılsa, insan da o hale geliyor. Gittikten sonra her şeyi daha iyi anladık. Eğitim vermeye başladılar. Silah eğitim verdiler. Kullanabileceğimiz silahların eğitimini, bomba eğitimi, roket atar eğitimi aldık. 3 ay sürdü. Sonra kamplara dağıtıldık. Bir sene bile olmadan 15 yaşındayım daha, Irak'ın kuzeyine, Şengal'e götürdüler.
Şengal - 17.11.2019
DHA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN TERÖRLE MÜCADELEDEKİ YENİ KONSEPTİNİ YERİNDE İZLEDİ (2)
  'BİR ÇOCUĞU ÇABUK KANDIRABİLİRSİN GÜZEL KONUŞARAK'   TEM Şube polislerinin izlediği bir başka dosyada ise 14 yaşında kandırılarak, Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne katılan bir genç, 4,5 yıl sonra teröristlerden kaçarak Türk güvenlik güçlerine teslim oldu. Babası ile DHA'ya konuşan gencin, yaşadıklarından duyduğu pişmanlık sözlerine yansıdı. Genç, "Ailemi dinlemedim, çocukluğum, gençliğim gitti" diye konuştu. Teslim olan genç, şunları söyledi:   "Aileyle bir kırgınlığım vardı, 2015 yılında arkadaşlarla İstanbul'a gidecektik. Terör olayları o zaman çok yaygındı. Terör örgütü YDG-H'tan birileri bunu duyunca İstanbul'a gitmekten vazgeçirdi. Lice'den örgüte katıldık. Terör örgütünü gerilla diye anlatıyorlardı. Kürtler için savaşıyorlar, Kürtlerin özgür bir ülke olması gibi söylentiler. Bir çocuğu çabuk kandırabilirsin biraz güzel konuşarak. Arkadaş ortamı nasılsa, insan da o hale geliyor. Gittikten sonra her şeyi daha iyi anladık. Eğitim vermeye başladılar. Silah eğitim verdiler. Kullanabileceğimiz silahların eğitimini, bomba eğitimi, roket atar eğitimi aldık. 3 ay sürdü. Sonra kamplara dağıtıldık. Bir sene bile olmadan 15 yaşındayım daha, Irak'ın kuzeyine, Şengal'e götürdüler.
Şengal - 17.11.2019
DHA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN TERÖRLE MÜCADELEDEKİ YENİ KONSEPTİNİ YERİNDE İZLEDİ (1)
  'BİR ÇOCUĞU ÇABUK KANDIRABİLİRSİN GÜZEL KONUŞARAK'   TEM Şube polislerinin izlediği bir başka dosyada ise 14 yaşında kandırılarak, Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne katılan bir genç, 4,5 yıl sonra teröristlerden kaçarak Türk güvenlik güçlerine teslim oldu. Babası ile DHA'ya konuşan gencin, yaşadıklarından duyduğu pişmanlık sözlerine yansıdı. Genç, "Ailemi dinlemedim, çocukluğum, gençliğim gitti" diye konuştu. Teslim olan genç, şunları söyledi:   "Aileyle bir kırgınlığım vardı, 2015 yılında arkadaşlarla İstanbul'a gidecektik. Terör olayları o zaman çok yaygındı. Terör örgütü YDG-H'tan birileri bunu duyunca İstanbul'a gitmekten vazgeçirdi. Lice'den örgüte katıldık. Terör örgütünü gerilla diye anlatıyorlardı. Kürtler için savaşıyorlar, Kürtlerin özgür bir ülke olması gibi söylentiler. Bir çocuğu çabuk kandırabilirsin biraz güzel konuşarak. Arkadaş ortamı nasılsa, insan da o hale geliyor. Gittikten sonra her şeyi daha iyi anladık. Eğitim vermeye başladılar. Silah eğitim verdiler. Kullanabileceğimiz silahların eğitimini, bomba eğitimi, roket atar eğitimi aldık. 3 ay sürdü. Sonra kamplara dağıtıldık. Bir sene bile olmadan 15 yaşındayım daha, Irak'ın kuzeyine, Şengal'e götürdüler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şengal Haberleri | Şengal Haber - Haberler - Şengal haberleri, son dakika şengal haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Siyasetçi ve yazarlar terör örgütü PKK'nın IKBY'deki saldırılarını kınadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:26:25. #1.14#
title