"Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi - Haberler
Haberi Paylaş

"Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Cübbeli Ahmet, "2 bin selefi dernek silahlanıyor, savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" açıklamalarının ardından Emniyet'te ifade verdi. İfadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri belirten Ünlü, herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "2 bin selefi dernek silahlanıyor, savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" açıklamasıyla ilgili İstanbul Emniyeti'nde ifade verdi.

HERHANGİ BİR DERNEK İSMİ VERMEDİ

Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giden Cübbeli, özel birimde polislerle görüştü.

İfadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri belirten Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü'nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Emniyet'in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet'e bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

'Cübbeli' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te Ahmet Hakan'a konuk olduğu programda, Türkiye'deki selefi derneklerin silahlandığını ve ciddi bir tehdit oluşturduğunu söylemişti.

Ünlü şunları kaydetmişti: "2 bin dernek var. Bu dernekler silahlanıyor. Şahıslar pompalı mompalı. Dört defa silahlanmayı engelleyin iç savaş hazırlanıyor. Özellikle Batman-Adıyaman taraflarında çatışmaya hazırlanıyorlar. Barut gibi. İzmir kaynıyor. Ora bura kaynıyor. İnsanları alenen ölümle tehdit ediyorlar."

Daha sonra Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Ahmet Mahmut Ünlü "Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" demişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Cübbeli Ahmet'in "2 bin selefi dernek silahlanıyor" iddiaları ile ilgili inceleme başlattı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ahmet Mahmut Ünlü, Cihat Arpacık, İstanbul, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (79)
Osman:Vermiştir ama verilmedi diye haber yapıp gizli bir operasyon hazırlıyorlardır. Belki hayatı tehlikeye girmesin diye Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Haydi:CÜBBELİ, MÜBBELİ APAR KAFALI AGALAR ARABiSTANA Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Karaçay:NOLDU CÜBBELİ? SENİ TEHDİT Mİ ETTİLER? HANİ NE KONUŞURSAN ALLAH İÇİN KONUŞURDUN? UTANMIYOR MUSUN ŞİMDİ SUSMAYA! Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
Tüm 79 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title