Sel Sonrası Ulaştırma Bakanı'ndan Açıklama: Bu Bir Afettir, Zarar Karşılanacak

Sel Sonrası Ulaştırma Bakanı'ndan Açıklama: Bu Bir Afettir, Zarar Karşılanacak

Haberler.com - Haberler | Güncel

Bakan Arslan'dan İstanbul'daki şiddetli yağışla ilgili açıklama: AFAD ve İBB teyakkuzda. Bu bir afettir, ulaşılamayan nokta yok. Hasar tespit edilince zarar karşılanacak.

İstanbul'da gece aralıklarla yağan yağmur sabah saatlerinde şiddetlendi. Sabah 8.30'da havadaki siyah bulutlar nedeniyle gün aydınlanmadı. Şiddetli yağış nedeniyle bir çok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı. Afeti yaşayan İstanbul'la ilgili Ulaştırma Bakanı Arslan, "Avrasya Tünelinde sıkıntı yok. Çıkışta sorun yaşanıyor. Ulaşılamayan nokta yok. Tünel kısa sürede açılacak." dedi.

AVRASYA BİR SÜRELİĞİNE KAPATILDI

Bakan Arslan, İstanbul'daki yağışa ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, şiddetli yağış nedeniyle herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına Avrasya Tüneli geçişinin bir süreliğine trafiğe kapatıldığını bildirdi.

"SU TAHLİYELERİ YAPILIYOR"

Ekiplerin teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Arslan, şunları "Avrasya Tüneli'nde ekipler teyakkuz halinde. Su tahliyesi yapıyorlar. Kısa sürede de tünel geçişi başlamış olacak. Herhangi bir can kaybı yok ama bazı araçların kaldığı yerden dolayı araçlarda hasarlar var. Avrasya Tüneli'ndeki çıkış noktalarında olabilecek sıkıntı nedeniyle girişleri durdurduk. İSKİ su tahliyelerini hızlı bir şekilde yapıyor, devamında açılışı yapılacak." diye konuştu.

EKİPLER TEYAKKUZ HALİNDE

Ekiplerin tamamının bölgede teyakkuz halinde bulunduğunu kaydeden Arslan, kriz merkezinin çalışmalarını devam ettirdiğini, sıkıntı yaşayan vatandaşların kriz merkezlerine ulaşmasını istediklerini vurguladı.

"METREKAREYE 250 KİLOGRAM YAĞMUR YAĞMIŞ, BU BİR AFETTİR, ZARAR KARŞILANACAK"

Ekiplerin kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü, hasar tespitinin ise daha sonra gerçekleştirileceğini aktaran Bakan Arslan, "Herhangi bir hasar durumunda tespiti yapılıp, zarar ziyan ödemesi yönünde destek olunacak. Şu an yağmur durmuş vaziyette. Su tahliyeleri yapılıyor. Bugünkü yağışı meteorolojinin yoğun yağış haberiyle örtüştürmek doğru bir şey değil. Tam bir afettir. Metrekareye 250 kilogram yağmur yağmış, bir saat, bir buçuk saatte, bu olağanüstü bir durum." değerlendirmesinde bulundu.

BAŞBAKAN YARDIMCISI KAYNAK: CAN KAYBI YAŞANMADI

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, herhangi bir can kaybı yaşanmadığını açıkladı.

##9843532##
##9843427##
##9843357##
##9843308##
##9843337##
##9843370##
##9843570##

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın

Sel Sonrası Ulaştırma Bakanı'ndan Açıklama: Bu Bir Afettir, Zarar Karşılanacak

Çok Okunan Haberler

title