Şehitlerimizi Uğurluyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Şehitlerimizi Uğurluyoruz

AA - Haberler | Güncel
Şehitlerimizi Uğurluyoruz

Diyarbakır'da 104 kırsal mahallede PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyon sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Selçuk Özer için memleketi Konya'da cenaze töreni düzenlendi.

Diyarbakır'da 104 kırsal mahallede Pkk'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyon sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Selçuk Özer için memleketi Konya'da cenaze töreni düzenlendi.

Şehit Özer'in cenazesi, askeri uçakla getirildiği Konya Havaalanı'ndan Akşehir ilçesi Doğrugöz Mahallesi'ndeki babaevine götürülerek helallik alındı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu törenin yapılacağı mahalle meydanına getirildi.

Bu sırada şehidin eşi Huriye Özer, tabuta sarılarak, "Selçuk'um, paşam. Burada mı görecektim seni. Yiğidim beni bırakıp gidiyor musun" diyerek gözyaşı döktü.

Annesi Nevin Özer de oğlunun resmini çevredekilere göstererek, "Bakın yiğit bu, yiğide bakın." diye ağladı. Daha sonra oğlunun tabutuna sarılan anne Özer'in, "Ben seni nasıl bu toprağa vereyim kuzum. Ciğerim, bu vatan toprağı için canını verdi." sözleri herkesi duygulandırdı.

Ayakta durmakta güçlük çeken baba Yusuf Özer'i ise yakınları teselli etti. Şehidin kardeşi Mehmet Özer törende kardeşinin mavi beresini taktı.

Şehidin 3 yaşındaki kızı Ayşegül Özer, bir yakınının kucağında, babasının tabutunun başına getirildi. Babasının fotoğrafına bakan küçük kız, davranışlarıyla çevredekileri hüzne boğdu.

Öte yandan, İl Müftüsü Ali Akpınar'ın, şehidin tabutunun başındaki kalabalığın başka bir yerde durmasını istemesi üzerine bazı şehit yakınları, "Bırakın acımızı yaşayalım." diye karşılık verdi.

Şehit Özer'in cenazesi, Konya Müftüsü Akpınar'ın Doğrugöz Mahallesi Meydan Camisi'nde kıldırdığı cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
title