Şehit Öztürk Alkışlarla, Şehitler Ölmez Diye Uğurlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Şehit Öztürk Alkışlarla, Şehitler Ölmez Diye Uğurlandı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Şehit Öztürk Alkışlarla, Şehitler Ölmez Diye Uğurlandı

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde mayın arama faaliyeti sırasında mayına basarak şehit olan Uzman Çavuş 25 yaşındaki Sercan Öztürk, Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenin ardından alkışlar ve gözyaşlarıyla, Şehitler ölmez vatan bölünmez...

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde mayın arama faaliyeti sırasında mayına basarak şehit olan Uzman Çavuş 25 yaşındaki Sercan Öztürk, Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenin ardından alkışlar ve gözyaşlarıyla, Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganıyla son yolculuğuna uğurlandı.Çukurca'da arife günü mayına basarak şehit olan Uzman Çavuş Sercan Öztürk için Kocatepe Camisi'nde ikindi namazının sonrası cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin babası Ertan Öztürk, annesi Güler, kardeşi 18 yaşındaik Can ve yakınları, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve eşi Yıldız Atalay, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı katıldı.Cenaze namazının ardından şehit Öztürk'ün babası Ertan Öztürk ve kardeşi Can, şehidin tabutuna sarılırken, Başbakan Yardımcısı Atalay kendilerini teskin etmeye çalıştı. Top arabasına konularak götürülürken, şehidin annesi Güler babası Ertan ve kardeşi Can, gözyaşı dökmemek için kendilerini zor tuttu. Baba Ertan, 2 tane daha paşam var, onlarda vatana feda olsun derken, anne Güler Öztürk, Allah belalarını versin teröristlerin, ağlamayacağız, onları sevindirmeyeceğiz. Terörün de, teröristinde Allah belasını versin diye haykırdı.

Daha sonra cenaze araçlarına konularak aile ve protokolun önünden geçirilen şehit Öztürk'ün naaşının ardından anne, baba ve kardeşi gözyaşı dökmeden alkış ve el sallayarak uğurlarken, gözyaşı döken diğer yakınları 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarını attı.Öztürk'ün cenazesi Cebeci Şehitliği'nde toprağa verildi.Bu arada, Kıbrıs Gazisi Ateş İlter'in cenazesi de aynı şehitlikte defnedildi.

Şehit Öztürk Alkışlarla, Şehitler Ölmez Diye Uğurlandı

Şehit Öztürk Alkışlarla, Şehitler Ölmez Diye Uğurlandı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title