Sarp Kara Haberleri

Sarp Kara haber, Sarp Kara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarp Kara - 24.02.2021
Genç girişimci kadından Hopa TSO Başkanı Akyürek'e ziyaret
Akyürek ise genç girişimci Şahin'e oda olarak her türlü desteği verecekleri ifade ederek, şunları söyledi: "Öncelikle Selen Şahin odamızın kadın üyelerinden biri ancak farkı Sarp Kara Hudut Kapısı'nda gümrük işlerini yapmakla kendisini sorumlu hisseden ve kendisine iş ve istihdam yaratan genç bir kardeşimiz.
Sarp Kara - 05.12.2020
Sarp Kara Hudut Kapısı'ndan 704 tır çıkışıyla günlük rekor kırıldı
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, 3 Aralık'ta Sarp Kara Hudut Kapısı'ndan 704 tır çıkışıyla günlük rekor kırıldığını bildirdi.
Sarp Kara - 02.10.2019
Artvin Valiliğinden sınır kapısı açıklaması
Artvin Valiliği, Artvin üzerinden Gürcistan'a kara yolu ile yapılan tüm geçişlerin, ildeki tek faal sınır kapısı olan Sarp Kara Hudut Kapısı'ndan sağlandığını, bunun dışında Artvin üzerinden Gürcistan'a başka herhangi bir alternatif geçiş güzergahı söz konusu olmadığını bildirdi.
Sarp Kara - 04.10.2018
Hopa Ticaret ve Sanayi Odasından Cizre Çıkarması
Akyürek, şöyle devam etti: "Sarp kara hudut kapısı ülkemizin en çok yol giriş çıkışı yapılan kapılarından biri.
Sarp Kara - 01.09.2018
Valizin İçinde Türkiye'ye Girmeye Çalışırken Yakalandı
Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sarp Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğü personeli, sınır kapısındaki Türkiye'ye giriş yaya koridoruna gelip polis-pasaport işlemlerini yaptırmak isteyen Gürcistan vatandaşı G.
Sarp Kara - 14.04.2018
Hudut Kapıları Turizm Sezonuna Hazır
En çok işlem İstanbul havalimanlarında Emniyetin verilerine göre, 1 Ocak 9 Nisan 2018 tarihleri arasında en çok giriş-çıkış işlemlerinin yapıldığı hudut kapıları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 7 milyon 897 bin 861 işlem sayısı ile birinci sırada yer aldı. Sabiha Gökçen Havalimanı 2 milyon 337 bin 497 işlem ile ikinci, Artvin-Sarp kara hudut kapısı 1 milyon 651 bin 171 işlem ile üçüncü sırada yer aldı.
Sarp Kara - 30.03.2018
Hopa'ya 'New York' Ayarı Ticaret ve Sanayi Odası
'NEW YORK, BERLİN, PARİS, LONDRA ODALARINA EŞ DEĞER' HTSO'nun, hizmet anlayışı ve fiziki yapısıyla New York, Berlin, Paris, Londra ticaret odalarının eş değerinde oda haline dönüştürüldüğünü kaydeden Akyürek, şunları söyledi: "Hopa Ticaret odası olarak çok sayıda projemiz var. Bunlardan biride Denizcilik Lisesi kurmaktır. Projemiz kısa sürede bir deniz kenti olan Hopa'da eğitime büyük katkı sağlayacak. Hopa Kafkaslara açılan önemli bir kapı olan Sarp Kara Hudut Kapısına sahip.
Sarp Kara - 30.03.2018
Hopa'ya 'New York' Ayarı Ticaret ve Sanayi Odası
Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Kafkaslar'a açılan Sarp Sınır Kapısı'na yakın, 27 bin nüfuslu Hopa ilçesinde yeni Ticaret ve Sanayi Odası yaptırıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı törenle yakın zamanda açılışı yapılan 12 katlı bina, birçok ilin oda binalarından görkemli oldu. HTSO tarafından inşaat halindeki Kaymakamlık binası için de geçici olarak hizmet binalarından yer verildi. Geliştirilen projelerle öne çıkan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Denizcilik Lisesi yapımı için de çalışma başlatıldı. HTSO tarafından Laz böreğinin coğrafi işareti de alındı.  'Atom karınca' diye anılan HTSO Başkanı Akyürek, projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hopa'nın ticaret merkezi olduğunu vurgulayan Akyürek, "1885 yılında, Abdülhamit Han döneminde 60 ticaret odasının kurulmasına izin verilmişti. Bunlardan biride Hopa Ticaret ve Sanayi Odasıdır. 133 yıllık tecrübenin daha iyi hizmet ede bilmek için 4 bin 400 metre kara alana sahip 12 katlı daha iyi hizmet verebilmek için yeni hizmet binasının yapımını tamamladık. Hizmet binamız 4 bin 200 metre kare alanda içerisinde 3 salon 20 ofis, iş yerler ve sosyal tesisi bulunuyor. Binamız 6 Milyon 750 bin TL'ye mal oldu. Geçtiğimiz günlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte açılışını gerçekleştirdik" diye konuştu.  'NEW YORK, BERLİN, PARİS, LONDRA ODALARINA EŞ DEĞER' HTSO'nun, hizmet anlayışı ve fiziki yapısıyla New York, Berlin, Paris, Londra ticaret odalarının eş değerinde oda haline dönüştürüldüğünü kaydeden Akyürek, şunları söyledi: "Hopa Ticaret odası olarak çok sayıda projemiz var. Bunlardan biride Denizcilik Lisesi kurmaktır. Projemiz kısa sürede bir deniz kenti olan Hopa'da eğitime büyük katkı sağlayacak. Hopa Kafkaslara açılan önemli bir kapı olan Sarp Kara Hudut Kapısına sahip.
Sarp Kara - 30.03.2018
Dha Yurt Bülteni-6
'NEW YORK, BERLİN, PARİS, LONDRA ODALARINA EŞ DEĞER' HTSO'nun hizmet anlayışı ve fiziki yapısıyla New York, Berlin, Paris, Londra ticaret odalarının eş değerinde bir oda haline geldiğini ifade eden Akyürek, şunları dedi: "Hopa Ticaret odası olarak çok sayıda projemiz var. Bunlardan biride Denizcilik Lisesi kurmaktır. Projemiz kısa sürede bir deniz kenti olan Hopa'da eğitime büyük katkı sağlayacak. Hopa Kafkaslara açılan önemli bir kapı olan Sarp Kara Hudut Kapısına sahip.
Sarp Kara - 23.02.2018
Yakalanan Deaş'lının Serbest Bırakıldığı İddiası
Araştırmalar sonucunda 24 Aralık 2017'de Türkiye'ye giriş yapmak üzere Gürcistan polisince hakkında yakalama kararı olduğundan bahisle Sarp Kara Hudut Kapısı pasaport kontrol noktasına getirilen kişinin 1 Ocak 1984 Vakfıkebir doğumlu Nusret Yılmaz, hakkında Ankara, Gaziantep ve Konya'daki mahkemelerce "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 4 ayrı yakalama kararı bulunan kişinin ise farklı bir T.
Sarp Kara - 24.10.2017
Sarp Sınır Kapısı'nın Modernizasyonu Devam Ediyor
Vali Doğanay, yap-işlet-devret modeli çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince Sarp Kara Hudut Kapısı fiziki alanının yenilenmesi çalışmalarına 28 Kasım 2016'da başlandığını hatırlatarak, "Gümrük sahası ve hizmet binalarının yapımına devam ediliyor.
Sarp Kara - 18.10.2017
Hopa-Kemalpaşa-Sarp Karayolunda Çöpler Toplanıyor
Türkiye'nin Kafkasya'ya açılan kapısı olan Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'na ulaşımın sağlandığı Hopa-Kemalpaşa-Sarp karayolu, özel oluşturulan ekiple her gün temizleniyor.
Sarp Kara - 23.09.2017
Fetö'nün Erzurum Bölge Akademisyen Sorumlusundan 'Himmet' Asasına 384 Bin 800 TL'lik Para Transferi
Örgüte 384 bin 800 TL para transferi yapan bölge akademisyen sorumlusu Kemal S. Hudut Kapıları Büro Amirliğince yapılan incelemede şüphelinin 2005 yılı ile 2015 yılı arasında İstanbul Atatürk Havalimanına toplam 14 defa giriş çıkış işleminin bulunduğu, şüphelinin 2010 yılı içerisinde olmak üzere 1 defa Kilis-Öncüpınar Kara sınır kapısından giriş çıkış işleminin bulunduğu, şüphelinin 2012 yılı içerisinde olmak üzere 1 defa Artvin-Sarp Kara sınır kapısından giriş çıkış işleminin bulunduğu, şüphelinin 2012 yılı içerisinde olmak üzere 1 defa Ardahan-Posof-Türkgözü Kara sınır kapısından çıkış işleminin bulunduğu, şüphelinin 2011, 2012, 2014, 2016 yılı içerisinde olmak üzere toplam 5 defa Iğdır-Dilucu Kara sınır kapısından giriş çıkış yaptığı tespit edildi.
Sarp Kara - 28.07.2017
Bakanlar Kurulu Kararı
Buna göre ÖTV ve KDV istisnası Ardahan'ın Çıldır Aktaş, Iğdır'ın Dilucu, Ağrı'nın Gürbulak, Edirne'nin Hamzabeyli, İpsala ve Kapıkule, Van'ın Kapıköy, Artvin'in Sarp kara sınır kapılarında uygulanacak.
Sarp Kara - 18.07.2017
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Azerbaycan'da
"Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan gümrükleri olarak bir araya gelmek son derece verimli" Tüfenkci, "Türkiye'den bu coğrafya için yola çıkan taşımacılarımız Sarp Kara Hudut Kapımızdan çıkarak Gürcistan-Azerbaycan arasında yer alan Kırmızı Köprü hudut kapısı üzerinden Bakü'ye ulaşmaktadır.
Sarp Kara - 18.07.2016
Artvin'de Darbe ve Fetö Operasyonu: 2 Tutuklama
Konuya ilişkin olarak Artvin Valiliği'nden açıklama yapıldı. Açıklamada "15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yapılanmış olan illegal örgüt mensuplarınca cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirme veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs eden ve yine cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını engellemeye yönelik FETÖ/PDY terör örgütünün darbe kalkışması sonucu ilimizde yapılan çalışmalar neticesinde; Hopa ilçemizde 12 sivil vatandaş Türk Ceza Kanunu'nun Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme suçundan yakalanmış, yapılan işlemlerin ardından şüpheli şahıslar adliyeye sevk edilmiş, yargılanmalarına devam etmektedir. Artvin İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay 'Silahlı Terör Örgütü Kurmak, Yönetmek, Üye Olma' suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edilmiş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Artvin merkezde 1 Savcı, Hopa ilçesinden 1 Hakim ve 1 Savcı, Yusufeli ilçesinden 1 Savcı ve Borçka ilçesinden 1 Savcıya FETÖ/ PDY Terör Örgütü'ne Üye Olmak suçundan yakalanarak adliyeye sevk edilmiştir. Sarp Kara Hudut Kapısı'ndan Gürcistan ülkesine kaçmaya çalışan Ankara İlinde görevli muvazzaf Yarbay Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde gözaltına alınmıştır.
Sarp Kara - 17.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimi
Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Uğurcan Gençay'ın "Silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek, üye olma" suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Artvin merkezde 1 savcı, Hopa ilçesinden 1 hakim ve 1 savcı, Yusufeli ilçesinden 1 savcı ve Borçka ilçesinden 1 savcı FETÖ/ PDY terör örgütüne üye olmak suçundan yakalanarak, adliyeye sevk edilmiştir. Sarp Kara Hudut Kapısından Gürcistan ülkesine kaçmaya çalışan Ankara ilinde görevli muvazzaf yarbay, Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce gözaltına alınmıştır.
Sarp Kara - 22.06.2016
Artvin'de Gümrük Kaçağı Sigara ile İçki Ele Geçirildi
Söz konusu şahıslar, ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Sarp Kara Hudut Kapısı Pasaport Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.
Sarp Kara - 26.01.2016
Gürcistan'la Ticaret Hızlanacak
Geçen sene aralık ayında Sarp Kara Hudut Kapısı'nda oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Tüfenkci, toplantıda Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin hayata geçmesini müteakip gümrük işlemlerinin hızlandırılması için gerekli çalışmaların kararlılıkla yürütülmesi, kara hudut kapılarının ortak kullanımı projesindeki teknik çalışmaların hızlandırılması, Azerbaycan'ın da dahil olduğu gümrüklerden sorumlu bakanlarının katılımıyla üçlü bir mekanizma kurulması gibi pek çok önemli konuda karar alındığını bildirdi.
Sarp Kara - 13.01.2016
Hopa'da Gümrük Kaçağı Sigara ve İçki Ele Geçirildi
Söz konusu şahıslar, ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Sarp Kara Hudut Kapısı Pasaport Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.
Sarp Kara - 23.12.2015
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Gürcistan Heyeti ile Görüştü
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bugünkü durumda Sarp Sınır Kapısı, yıllık 6 milyondan fazla yolcuya ve yaklaşık 1 milyon 200 bin taşıta hizmet vermektedir.
Sarp Kara - 12.12.2013
Sarp Sınır Kapısındaki Yoğunluk, Kapıkule'yi Geride Bıraktı
Artvin Valisi Kemal Cirit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gürcistan ile 109 kilometre sınır uzunluğuna sahip Artvin'in, komşu ülkeyle Sarp Kara Hudut Kapısı ve Hopa Limanı ile hem kara hem de deniz hudut kapısı bulunduğunu söyledi.
Sarp Kara - 08.11.2013
Hopa Tso Meclis Toplantısı
Hopa Limanı ve Sarp Kara Hudut Kapısı'nda gümrük işlemleri gerçekleştirildiğini ifade eden Cirit, "2012 yılında Artvin olarak ilimize kayıtlı firmalarca 73 milyon dolarlık ithalat, 77 milyon dolarlık da ihracat yapıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sarp Kara Haberleri | Sarp Kara Kimdir - Haberler - Sarp Kara haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sarp Kara kimdir, hayatı ve biyografisi. ARTVİN SARP SINIR KAPISI, 14,5 AY SONRA YENİDEN AÇILDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.07.2021 08:45:39. #1.13#

title