Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı

Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı

07.03.2017 14:04 | Son Güncelleme: 07.03.2017 14:04

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na FETÖ'den gözaltıDarbe girişimine savaş gemisi göndermişlerSAHİL Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer, FETÖ soruşturması kapsamında bu sabah gözaltına alındı.

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na FETÖ'den gözaltı

Darbe girişimine savaş gemisi göndermişler

SAHİL Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer, FETÖ soruşturması kapsamında bu sabah gözaltına alındı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sabah operasyonda Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer, gözaltına alındı. Halen görevde olan Albay Özer ile birlikte 9 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Soruşturma sürüyor.

DARBE GİRİŞİMİNE SAVAŞ GEMİSİ GÖNDERMİŞLER

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmanın ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Yurtta Sulh Konseyi'nin talimatıyla Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına ait Dost Savaş Gemisi'nin darbe girişimine katılmak üzere Samsun Limanı'ndan ayrıldığı tespit edildi. Yapılan tespitin ardından polis Cumhuriyet Savcısı Oktay Akkaya'nın da katılımıyla bu sabah 30 adrese 164 polisin katılımıyla Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ile komutanlığa bağlı grup komutanlıkları, bot ve gemiler ile Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığına yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

Samsun merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Gaziantep, Muğla, Kocaeli. Sinop ve Trabzon illerinde yapılan operasyonda 'Anayasal düzeni ortadan kaldırlaya teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'Hükümete karşı suçlar' ve 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi' oldukları iddia edilen ve halen görevde olan Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Murat Özer, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı Hava Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Hakan Küçükberber, Kıdemli Yüzbaşı Mert Küçük, Yüzbaşı Ferit Ahmet Orbeyi, Yüzbaşı Hasan Baş, Kıdemli Üsteğmen Ömer Koç, Üsteğmen Kadir Emrah Çıkrıkçı, Üsteğmen Hakkı Bircan, Üsteğmen Orhan Uyaroğlu, Kıdemli Üsteğmen Ömer Binici, Üsteğmen Gazi Atalay, Teğmen Murat Tuğrul Tekin, Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Hüseyin Yılmaz, Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yolcu, Astsubay Üstçavuş Murat Deniz, Astsubay Çavuş Mesut Yeniay, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Tayfun Yılmaz, Astsubay Çavuş Furkan Kara, Astsubay Çavuş Mehmet Çaycı, Astsubay Çavuş Mustafa Kesenek, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı'nda işçi olarak çalışan Ertan Saraç ile 1 emekli astsubay gözaltına alındı. Gözaltına alınınan 22 şüpheliden 16'sının Bylock kullandıkları tespit edildi. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada ele geçen suç ve suç unsurarına el kondu. Soruşturmanın çok yönlü devam ettiği belirtildi.

Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı
Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı
Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı'na Fetö'den Gözaltı - Samsun
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 04:47:13. #1.15#
title