Sağlıklı Yaşam Kulüpleri"Nin Finali Yapıldı

Sağlıklı Yaşam Kulüpleri"Nin Finali Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı

Türkiye’de ilk kez Karşıyaka’da kurulan ve 63 okul, 126 öğretmen ve 1580 öğrenci projeye katıldı.

Türkiye'de ilk kez Karşıyaka'da kurulan ve 63 okul, 126 öğretmen ve 1580 öğrenci projeye katıldı.

Çocuk yaşlardan itibaren sağlıklı yaşam bilincini oluşturmak ve becerisini kazandırmak amacıyla Karşıyaka da kurulan "Sağlıklı Yaşam Kulüpleri" ile öğrenciler olabilecek hastalıklar hakkında bilgilendirildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Karşıyaka Kaymakamlığı, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Karşıyaka Bölgesindeki tüm okullarda uygulanan proje öğretmen ve öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

2013-2014 eğitim öğretim yılı süresince kulüp çeşitli etkinliklerde bulundu. Diş sağlığı, obezite gibi konularda resim ve şiir yarışmaları yapılarak kulübe katılımın yoğunlaştırılması sağlandı.

Karşıyaka Hasan Pınarçalı Ortaokulu'nda gerçekleştirilen 2013-2014 yılı finaline Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Kaymakam Yücel, sağlıklı nesillere sahip olabilmek için bu projenin önemli olduğunu belirterek. " Hastalandıktan sonra çare aramak yerine, hastalanmamak için çocuk yaşlarda alınacak önlemler hakkında bilinçlenmek çok önemli. Çocuklarımıza bu bilinci vermek, bu projenin gerçekleşmesi için gerekli tüm desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Proje çocuklarımızın, ağız ve diş sağlığının korunması, kişisel hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı, hareketli yaşam ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarına vesile olduysa ne mutlu bize." dedi.

63 okul, 126 öğretmen ve 1580 öğrenci katıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu ise yaptığı konuşmada "Karşıyaka'mızda bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Sayın Kaymakamımız ve sağlık müdürlüğünün destekleri, Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretleri ile bu eğitim öğretim yılında bu projenin sonuna geldik. Gelecek eğitim öğretim yılında da sağlık ile ilgili hayata geçireceğimiz projelerimiz hazır. "Sağlıklı Yaşam Kulüpleri" Projesine, 2013-2014 eğitim öğretim yılında Karşıyaka'da 63 okul, 126 öğretmen ve 1580 öğrenci katıldı" dedi.

Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, bir yola çıktık, bu yolda nasıl yapabiliriz dedik ve bugün 2013-2014 eğitim öğretim yılının da finali gibi oldu. Çok güzel çalışmalar yapıldı. Okullarımız büyük destek verdi. Eskiden sorunlarımız başladıktan sonra çözüm yolu arardık. Tansiyon oluştuktan sonra önlemler alınır. Oysa biz bunu tersine çevirmek için tansiyonun oluşumunu çocuk yaşlardan itibaren önleme bilincini oluşturmaya çalışıyoruz. Dişer kaybedilmeden ağız ve diş sağlığı konusunda çocuklarımızı bilinçlendiriyoruz. Kilo aldıktan sonra çözüm yolları arama yerine obez olunmaması için sağlıklı beslenmeyi, aktiviteleri anlatıyoruz. Bu proje çalışmaları elbette büyük destekler ile başarıya ulaştı. İzmir İl Sağlık Müdürümüz Dr. Bediha Türk Yılmaz, kaymakam bey, ilçe milli eğitim müdürümüzün büyük destelerini aldık. Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz büyük gayret gösterdiler. Öğrencilerimiz uyum göstererek projenin başarısına katıldılar. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.

Sağlıklı Yaşam Kulüplerinde emeği geçenlere birer plaket verildi.

Etkinliğin ardından, Kaymakam Yücel ve beraberindekiler, okul öğrencilerinin resim ve el becerilerini sergiledikleri yılsonu sergisinin açılışını yaparak, sergiyi gezdiler. - İZMİR

Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı
Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı
Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı
Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı
Sağlıklı Yaşam Kulüpleri'Nin Finali Yapıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title