Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar

20.11.2020 17:28 | Son Güncelleme: 20.11.2020 19:25

Sağlık Bakanlığı koronavirüs temaslı algoritmasını güncelledi. Buna göre koronavirüs tanısı alan ve ardından iyileşen kişiler son 3 ay içerisinde başka bir pozitif vaka ile temas etse dahi temaslı olarak kabul edilmeyecek.

Bilim Kurulu tarafından hazırlanan temaslı algoritması bir kez daha güncellendi.

TEMASLI OLARAK KABUL EDİLMEYECEK

Koronavirüs tanısı alan ve ardından iyileşen kişiler son 3 ay içerisinde başka bir pozitif vaka ile temas etse dahi temaslı olarak kabul edilmeyecek. Bu kişiler test sonuçlarının negatife dönmesini takip eden 3 ay sonra temaslı olmaları halinde temaslı listesine dahil edilecek.

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

Sağlık Bakanlığı'nın 19 Kasım'da açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 4542 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 123 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 943'e, toplam hasta sayısı ise 430 bin 170'e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 2918 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2918 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 364 bin 573'e yükseldi. Toplam test sayısı 16 milyon 781 bin 245, ağır hasta sayısı ise 3850 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,8 oldu.

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar
Haber Yorumları (40)
CNR: Herkes gibi çevremde çok fazla vaka duymaya başladım tesadüf mü bilmiyorum ama ilaç içmeyen ve iyileşen veya ilaçların kendisini daha kötü yaptığını söyleyen de çok fazla insan duymaya başladım ilaçların hiç etkilemediği insanlarda var bu virüs vücuttaki bir şeyle ilgili olarak kimisine hiç birşey yapmazken kimisinin ölümüne sebep oluyor nasıl bulaştığını ne doktor biliyor ne hasta
MERT: O kadar dikkat etmeme ve evden sadece markete gidiyordum ve banada bulaştı cok şükür geçtii
ÖYLEE: Geç kalınmış doğru karar ama 3 ay degil 6 ay olmalı dünya sağlık örgütü oxfordun makalesini paylaştı 6 aydan önce bulaş yok.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title