Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar - Haberler
Haberi Paylaş

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar

Haberler.com - Haberler | Güncel

Sağlık Bakanlığı koronavirüs temaslı algoritmasını güncelledi. Buna göre koronavirüs tanısı alan ve ardından iyileşen kişiler son 3 ay içerisinde başka bir pozitif vaka ile temas etse dahi temaslı olarak kabul edilmeyecek.

Bilim Kurulu tarafından hazırlanan temaslı algoritması bir kez daha güncellendi.

Koronavirüs tanısı alan ve ardından iyileşen kişiler son 3 ay içerisinde başka bir pozitif vaka ile temas etse dahi temaslı olarak kabul edilmeyecek. Bu kişiler test sonuçlarının negatife dönmesini takip eden 3 ay sonra temaslı olmaları halinde temaslı listesine dahil edilecek.

Sağlık Bakanlığı'nın 19 Kasım'da açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 4542 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 123 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 943'e, toplam hasta sayısı ise 430 bin 170'e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2918 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 364 bin 573'e yükseldi. Toplam test sayısı 16 milyon 781 bin 245, ağır hasta sayısı ise 3850 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,8 oldu.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Koronavirüs, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (40)
Cnr:Herkes gibi çevremde çok fazla vaka duymaya başladım tesadüf mü bilmiyorum ama ilaç içmeyen ve iyileşen veya ilaçların kendisini daha kötü yaptığını söyleyen de çok fazla insan duymaya başladım ilaçların hiç etkilemediği insanlarda var bu virüs vücuttaki bir şeyle ilgili olarak kimisine hiç birşey yapmazken kimisinin ölümüne sebep oluyor nasıl bulaştığını ne doktor biliyor ne hasta Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Mert:O kadar dikkat etmeme ve evden sadece markete gidiyordum ve banada bulaştı cok şükür geçtii Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Öylee:Geç kalınmış doğru karar ama 3 ay degil 6 ay olmalı dünya sağlık örgütü oxfordun makalesini paylaştı 6 aydan önce bulaş yok. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 40 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title