ŞAFAK PAVEY HABERLERİ

Şafak Pavey haber, Şafak Pavey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şafak Pavey

Şafak Pavey

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 10.7.1976

Şafak Pavey Kimdir ?

Şafak Pavey (d. 10 Temmuz 1976, Ankara) Türk diplomat ve siyasetçi. Ayşe Önal'ın kızıdır. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics'de tamamlamıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapça, Farsça bilmektedir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Şafak Pavey - 10.12.2019
'Türkiye'nin en başarılı 10 genci' açıklandı
Önceki yıllarda ki Dünya Birincilerimiz, Dr. Gözde Durmuş, "Tıbbi Yenilik ve Buluşlar" (2019); Duygu Yılmaz, "İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik" (2019); Dr. Burçin Mutlu Pakdil, "Bilimsel Önderlik" (2018); Dr. Engin Durgun, "Akademik Önderlik" (2017); Ahmet Kuzubaşlı, "İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik" (2017); Dr. Mehmet Z.Baykara, "Fen ve Teknik Gelişme" (2016); Dr. Canan Dağdeviren, "Tibbi Yenilik ve Buluşlar" (2016); Bulut Ersavaş, "İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik" (2014); Tülin Akın, "İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik" (2013); Hasibe Kızıltaş, "İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet" (2013); Şafak Pavey, "İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı" (2011); Tuğba Kalafatoğlu, "Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi" (2009); Utkan Demirci, "Tıbbi Yenilikler ve Buluşlar" (2009); Dr.
Şafak Pavey - 16.09.2019
İspanya'da dinler ve kültürler arası diyalog buluşması
"Dünya hiç olmadığı kadar hızlı değişiyor" Diğer panelde konuşan Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Dış İlişkiler Sorumlusu Şafak Pavey de Suriye'de yaşanan insanlık dramına ve savaştan kaçan Suriyeli sığınmacıların durumuna değindi.
Şafak Pavey - 14.01.2019
Kadınlardan 'Erken Yaşta Evlilik Mağdurlarına Af' Tepkisi
Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği'nin açtığı Small Grant Programı'na başvurarak destek almaya hak kazanan İzmir İş Kadınları Derneği'nin (İZİKAD) Ege Bölgesi'ndeki iş kadınları derneklerinde kapasite geliştirme ve iş dünyasında kadın hakları ve liderlik gelişimi eğitimlerini kapsayan 'Gelecek İçin Kadın' projesinin kapanış toplantısı, İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZİKAD Başkanı Huriye Serter, fizikte, kültür ve sanatta, tıpta, kadınlarla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde başarılar elde ederek gelecek vadeden genç kadın girişimcilerle bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'deki ilk kadın hareketinin 1828 yılında İzmir'de gerçekleştiğini anlatan Serter, İzmirli kadınların ekmeğe yapılan zammı protesto ederek üçüncü günün sonunda zammı geri aldırmayı başardığını söyledi. Güçlü sivil toplum kuruluşları içindeki güçlü kadınlar olarak, tüm kadınlar için, eşitlikçi politikalar üretilmesi ve uygulanması adına İzmir'den seslerini duyurmayı amaçladıklarını söyleyen Serter, şöyle dedi: "Kadınların pozitif ayrımcılıktan ziyade, erkeklerle eşit fırsatlardan yararlanmaya ihtiyacı var. Bunun için yasalarımız mevcut. Fakat maalesef uygulamada sorunlar yaşıyoruz. Dünyada bir ülkenin gerçekten demokratik olup olmadığının en temel göstergelerinden biri, iş dünyasında, meclislerde, yerel yönetimlerde, karar mekanizmalarındaki kadınların oranıdır. Toplumsal cinsiyet eşitliği sıralamasında 149 ülkeden maalesef 130'uncu sıradayız. Eşitliği yakalayabilmemiz için 217 yıl gerekiyor. Gördüğünüz gibi eşitlik hedefi ile gerçek durum arasındaki fark o kadar büyük ki kamu, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, gönüllüler, kadınlar ve erkekler bir araya gelmeden hep birlikte büyük gayret sarf etmeden, bu hedefe ulaşmamız mümkün görünmüyor." CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ VE EĞİTİM 24'üncü Dönem CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ise Dünya Ekonomik Forumu tarafından açıklanan 2018 küresel cinsiyet eşitsizliği raporu hakkında bilgi verdi.
Şafak Pavey - 25.09.2018
Şafak Pavey'e İlk Duruşmada Beraat
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAÇağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen MİT TIR'ları davası sırasında adliye içinde yürüyüş ve gösteriye katıldığı iddiasıyla "Toplantı ve Yürüyüşleri Kanunu'na Muhalefet" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Şafak...
Şafak Pavey - 29.06.2018
Şarık Tara Ailesine Taziye Ziyareti
  Kalp yetmezliği nedeniyle 88 yaşında hayatını kaybeden Şarık Tara'nın Bebek'teki evine sabah saatlerinden itibaren yapılan taziye ziyaretleri yapılıyor.  Taziyeye gelenler arasında bulunan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,  şunları söyledi:   "Ben ona Şarık Ağabey derdim. Hakikaten bir ağabeydi. Aynı zamanda çok değerli bir iş adamıydı. Çok vicdanı olan bir insandı. Türkiye'de çok başarılı işlere imza attıktan sonra 1990'lı yıllarda Rusya'ya gidip, oralarda çok büyük ve önemli işler yaptı. Aslında bir çok Türk müteahittin önünü açtı. Öncü bir insandı, onun yaptığı işlerden sonra Türk müteahitlere güven geldi. En başarılı yaptığı işlerden biri de oğlu Sinan'ı çok genç yaşta işin başına koydu. İşlerinin önemli bir kısmını oğluna devretti.   O bakımdan da çok başarılıydı. Bir de Şarık ağabeyden şirketinden çok girişimci yetişti. Bu da onun herkes tarafından bilinmeyen tarafıydı. Mesela Erman Ilıcak. Şarık ağabeyin yanında yetişti. Bugün Erman bey çok başarılı işler yapıyor Türkiye'de. Bunun gibi onlarca örnek var. Memleket meselleriyle de çok ilgiliydi. Yalnızca işi ve ailesiyle değil memleket meselelerine de çok ilgi duyardı. Türkiye'nin hep iyiye gitmesini arzu ederdi. Nitekim eğitim ile ilgili çok değerli işler de yaptı. Çok keyifli biriydi. İş aleminde çok da yardımseverdi. Bizim gibi girişimcilere her zaman fikirleriyle destek olmaya çalışırdı."   Ardından ziyarete gelen CHP Eski  Milletvekili Şafak Pavey de, "Hayatını ülkesine adamış çok değerli, çok saygın insanımızı kaybettik.
Şafak Pavey - 29.06.2018
Şarık Tara Ailesine Taziye Ziyareti
Kalp yetmezliği nedeniyle 88 yaşında hayatını kaybeden Şarık Tara'nın Bebek'teki evine sabah saatlerinden itibaren yapılan taziye ziyaretleri yapılıyor.  Taziyeye gelenler arasında bulunan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,  şunları söyledi: "Ben ona Şarık Ağabey derdim. Hakikaten bir ağabeydi. Aynı zamanda çok değerli bir iş adamıydı. Çok vicdanı olan bir insandı. Türkiye'de çok başarılı işlere imza attıktan sonra 1990'lı yıllarda Rusya'ya gidip, oralarda çok büyük ve önemli işler yaptı. Aslında bir çok Türk müteahittin önünü açtı. Öncü bir insandı, onun yaptığı işlerden sonra Türk müteahitlere güven geldi. En başarılı yaptığı işlerden biri de oğlu Sinan'ı çok genç yaşta işin başına koydu. İşlerinin önemli bir kısmını oğluna devretti.   O bakımdan da çok başarılıydı. Bir de Şarık ağabeyden şirketinden çok girişimci yetişti. Bu da onun herkes tarafından bilinmeyen tarafıydı. Mesela Erman Ilıcak. Şarık ağabeyin yanında yetişti. Bugün Erman bey çok başarılı işler yapıyor Türkiye'de. Bunun gibi onlarca örnek var. Memleket meselleriyle de çok ilgiliydi. Yalnızca işi ve ailesiyle değil memleket meselelerine de çok ilgi duyardı. Türkiye'nin hep iyiye gitmesini arzu ederdi. Nitekim eğitim ile ilgili çok değerli işler de yaptı. Çok keyifli biriydi. İş aleminde çok da yardımseverdi. Bizim gibi girişimcilere her zaman fikirleriyle destek olmaya çalışırdı" Ardından ziyarete gelen CHP Eski  Milletvekili Şafak Pavey de, "Hayatını ülkesine adamış çok değerli, çok saygın insanımızı kaybettik.
Şafak Pavey - 29.06.2018
Şarık Tara Ailesine Taziye Ziyareti
Kalp yetmezliği nedeniyle 88 yaşında hayatını kaybeden Şarık Tara'nın Bebek'teki evine sabah saatlerinden itibaren yapılan taziye ziyaretleri yapılıyor.  Taziyeye gelenler arasında bulunan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,  şunları söyledi: "Ben ona Şarık Ağabey derdim. Hakikaten bir ağabeydi. Aynı zamanda çok değerli bir iş adamıydı. Çok vicdanı olan bir insandı. Türkiye'de çok başarılı işlere imza attıktan sonra 1990'lı yıllarda Rusya'ya gidip, oralarda çok büyük ve önemli işler yaptı. Aslında bir çok Türk müteahittin önünü açtı. Öncü bir insandı, onun yaptığı işlerden sonra Türk müteahitlere güven geldi. En başarılı yaptığı işlerden biri de oğlu Sinan'ı çok genç yaşta işin başına koydu. İşlerinin önemli bir kısmını oğluna devretti.   O bakımdan da çok başarılıydı. Bir de Şarık ağabeyden şirketinden çok girişimci yetişti. Bu da onun herkes tarafından bilinmeyen tarafıydı. Mesela Erman Ilıcak. Şarık ağabeyin yanında yetişti. Bugün Erman bey çok başarılı işler yapıyor Türkiye'de. Bunun gibi onlarca örnek var. Memleket meselleriyle de çok ilgiliydi. Yalnızca işi ve ailesiyle değil memleket meselelerine de çok ilgi duyardı. Türkiye'nin hep iyiye gitmesini arzu ederdi. Nitekim eğitim ile ilgili çok değerli işler de yaptı. Çok keyifli biriydi. İş aleminde çok da yardımseverdi. Bizim gibi girişimcilere her zaman fikirleriyle destek olmaya çalışırdı." Ardından ziyarete gelen CHP Eski  Milletvekili Şafak Pavey de, "Hayatını ülkesine adamış çok değerli, çok saygın insanımızı kaybettik.
Şafak Pavey - 22.02.2018
Bozdağ, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu
"Fikri takip olarak, açıklamalara baktığımızda Cumhuriyet Halk Partisinin Türk siyasi hayatında fikren kendisine en yakın parti hangisi, Halkların Demokratik Partisi." diyen Bozdağ, CHP ve HDP'nin, Zeytin Dalı Harekatı, hendek terörü, FETÖ gibi başka pek çok konuda birbirine en çok benzediğini ve fikirlerinin örtüştüğünü, bu iki partinin bir arada bulunmasının doğal olduğunu söyledi Eski CHP Milletvekili Şafak Pavey'in eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a "Birlikte iyi salladık" ifadelerini hatırlatan Bozdağ, dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik'in HDP'ye oy verdiğini ifade etti.
Şafak Pavey - 08.01.2018
Hdp'li Leyla Zana'nın Milletvekilliğinin Düşürülmesine İlişkin Rapor
"Milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin kesinleşmiş mahkeme kararları bulunan" HDP Van Milletvekili Figen Yüksekdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca ile istifa eden CHP İstanbul milletvekili Şafak Pavey'in milletvekillikleri de düşürülerek sona erdirilmişti.
Şafak Pavey - 22.12.2017
TBMM'de 2017 Böyle Geçti
EYLÜL: 15 EYLÜL: -CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunları nedeniyle milletvekilliğinden istifa etme kararı aldı.
Şafak Pavey - 28.10.2017
CHP'li Pavey'in Milletvekilliğinin Sona Ermesi
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in istifası sonucu milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Şafak Pavey - 25.10.2017
Şafak Pavey'in Milletvekilliği Düşürüldü
TBMM Başkanlığına 'milletvekilliği görevinden istifa' talebini ileten CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in bu isteği Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla kabul edildi.
Şafak Pavey - 25.10.2017
Dha Ankara -   Şafak Pavey'in Milletvekilliği Düşürüldü
TBMM Başkanlığına 'milletvekilliği görevinden istifa' talebini ileten CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in bu isteği Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla kabul edildi.
Şafak Pavey - 25.10.2017
CHP'li Pavey'in Milletvekilliği Sona Erdi
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in, TBMM Başkanlığına sunduğu, "milletvekilliği görevinden istifa" talebi, TBMM Genel Kurulu'nda oylanarak kabul edildi.
Şafak Pavey - 25.10.2017
Şafak Pavey'in Milletvekilliği Düştü
Şafak Pavey’in milletvekilliği düştü.
Şafak Pavey - 25.10.2017
Flaş
DHA: Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bir süre önce Milletvekilliğinden istifa eden CHP İstanbul Milletevekili Şafak Pavey' in milletvekilliği düşürüldü.
Şafak Pavey - 25.10.2017
Flaş
DHA: Milletvekilliğinden istifa eden CHP İstanbul Milletevekili Şafak Pavey' in milletvekilliği düşürüldü.
Şafak Pavey - 15.09.2017
CHP İstanbul Milletvekili Pavey Açıklaması
TBMM (AA ) - CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunları nedeniyle milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını bildirdi.
Şafak Pavey - 15.09.2017
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Sağlık Sorunlarını Gerekçe Göstererek Milletvekilliğinden...
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını bildirdi.
Şafak Pavey - 26.07.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi'nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, El Ele Bielefeld Engelliler Yardımlaşma-Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Karabel, sivil toplum örgütü temsilcileri ile engelliler katıldı. Burada konuşan Başkan Kocamaz, "Engelli kardeşlerimize yönelik dünya çapında ses getiren pek çok hizmetlerimiz oldu. Hiçbir toplum kesimini ayırt etmeksizin, engelli kardeşlerimizi de çok ama çok seviyoruz. Engelli olmanın bir seçim değil, kader olduğunu biliyor; engelli kardeşlerimizi Yüce Allah'ın kutlu bir emaneti olarak görüyoruz" dedi. Fiziksel engelin başarı için bir engel olmadığını ifade eden Başkan Kocamaz, "Hayatı engelli yaşasak da, hayallerimize engel koymamak bizim elimizde. Her şeye rağmen başarabiliriz. Bir engeli olsun ya da olmasın, her insanın hayatta yapamadığı şeyler vardır. Hayatını heba eden engelsizlere karşın, dünyayı hayran bırakan, önemli işler yapan engelliler vardır. Çeşitli engelleri bulunan Timur gibi büyük bir asker; Shakespeare gibi büyük bir şair; Hawking gibi başarılı bir bilim insanı; Cemil Meriç gibi başarılı bir yazar, Şafak Pavey veya Lokman Ayva gibi milletvekili, Aşık Veysel gibi büyük bir ozan olmak bizim elimizde" diye konuştu.
Şafak Pavey - 26.07.2017
Mersin'de Engellilere Medikal Malzeme Yardımı
Fiziksel engelin başarı için bir engel olmadığını vurgulayan Kocamaz, şunları kaydetti: "Hayatı engelli yaşasak da hayallerimize engel koymamak bizim elimizde. Aslında bütün mesele burada. Her şeye rağmen başarabiliriz. Bir engeli olsun ya da olmasın, her insanın hayatta yapamadığı şeyler vardır. Hayatını heba eden engelsizlere karşılık, dünyayı hayran bırakan, önemli işler yapan engelliler vardır. Çeşitli engelleri bulunan Timur gibi büyük bir asker, Shakespeare gibi büyük bir şair, Hawking gibi başarılı bir bilim insanı, Cemil Meriç gibi başarılı bir yazar, Şafak Pavey veya Lokman Ayva gibi milletvekili, Aşık Veysel gibi büyük bir ozan olmak bizim elimizde.
Şafak Pavey - 01.07.2017
Çalık, "En Etkili Kadın Liderler" Sıralamasında
Bu arada, Türkiye'den girmeyi başaran isimler arasında yazar Elif Şafak, televizyon sunucusu Ece Erken, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi isimler de bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şafak Pavey Haberleri | Şafak Pavey Kimdir - Haberler - Şafak Pavey haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şafak Pavey kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 10 Temmuz tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olay
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 22:29:55. #1.15#

title