Sabah Namazı Buluşmalarına Çukurovalılardan Yoğun İlgi

Sabah Namazı Buluşmalarına Çukurovalılardan Yoğun İlgi

01.12.2018 12:58 | Son Güncelleme: 01.12.2018 12:58
Sabah Namazı Buluşmalarına Çukurovalılardan Yoğun İlgi

Çukurova Müftülüğü tarafından sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilere motivasyon ziyaretinde bulunmak maksadıyla amacıyla başlatılan sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmaları bu hafta Yurt Mahallesi Numanoğlu Camii'nde gerçekleşti. Programa, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün'ün yanı sıra, daire personelleri, çevre camilerin din görevlileri çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah namazı buluşması, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kılınan namazın ardından Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, her hafta farklı bir camide sabah namazı ile vatandaşlar ile buluştuklarını belirterek, "Bu vesileyle rabbim kıldığımız namazları kabul etsin" dedi.

Cami İmam Hatibi Orhan Durmaz'da, katılımcıları bu davranışlarından dolayı tebrik ederek, "Bugün yine sabah namazı buluşmalarında gençlerimizle ve büyüklerimizle beraber olduk. Hamdolsun manevi bir ziyafetti, kalplerimiz Allah'ın zikriyle coştu" diye konuştu.

Namaz sonrası masrafı hayırsever bir vatandaş tarafından karşılanan çorba, poğaça, simit ve çay servisi yapıldı…

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title