Rusya, koronavirüs sebebiyle Çin sınır kapısını kapattı

Rusya, koronavirüs sebebiyle Çin sınır kapısını kapattı

30.01.2020 13:37 | Son Güncelleme: 30.01.2020 14:58

Rusya Federasyonu, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek amacıyla Uzak Doğu'ya olan sınırlarının kapatıldığını açıkladı.

Çin'in Wuhan şehrinden 17 ülkeye hızla yayılan koronavirüs için dünya teyakkuza geçti. 170 kişinin hayatını kaybettiği salgın için birçok ülke sıkı önlemler almaya başladı. Rusya Federasyonu'nda koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla Çin'e olan sınırlarını kapattığını duyurdu.

ÇİNLİLERİN VİZE İŞLEMLERİ ASKIYA ALINDI

Virüsün yayılmaması amacıyla, Rusya'nın Çin'le sınırının kapatılması gerektiğini belirten Başbakan Mikhail Mishustin, başkent Moskova'da gerçekleştirilen kabine toplantısında, Çin vatandaşlarının elektronik vize işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını belirterek virüsün yayılmasını önlemek amaçlı Uzak Doğu'ya olan sınırlarının kapatıldığını açıkladı.

BAŞBAKAN AÇIKLADI

Rusya Federasyonu Başbakanı Mikhail Müshustin, yaptığı açıklamada, "Bugün imzalanan emir işleme koyuldu. Bugün herkesi Uzak Doğu bölgesindeki sınırı kapatmak için gereken tedbirler ve hükümetin Rusya Federasyonu'nda koronavirüsün yayılmasının önlenmesine yönelik aldığı diğer önlemler hakkında bilgilendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Mishustin, Hükümet olarak ilave önlemler almaya devam edeceklerini belirtti.

Rusya, koronavirüs sebebiyle Çin sınır kapısını kapattı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title