Rusya Büyükelçisi Karlov'a Suikast Anı!

Rusya Büyükelçisi Karlov'a Suikast Anı!

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, silahlı saldırıya uğradı. Görgü tanığı muhabir, silahlı saldırının gerçekleştirildiği anı anlattı.

Rusya Büyükelçisi Karlov'a Suikast Anı!

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir fotoğraf sergisinde kimliği bilinmeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

FOTOĞRAF SERGİSİNDE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada, silahlı saldırıya uğradı.


BÜYÜKELÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Saldırgan, Karlov'u yaraladıktan sonra havaya ateş açtı. Bu sırada salonda bulunan davetliler panik içerisinde kaçışmaya başlayarak salondan çıkmaya çalıştı. Ağır yaralanan Karlov, hayatını kaybetti.


"MASUM İNSANLARI ÖLDÜRDÜNÜZ" DİYEREK ATEŞ ETTİ

Saldırganın uzun namlulu silahla içeri girdikten sonra rastgele ateş açtığı, Rus Elçi Karlov'un ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Olayın yaşandığı yerde bulunan Habertürk muhabiri Bahar Bakır, şu bilgileri verdi;

"Büyükelçi bir sergiye katılıyordu bugün Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği Kendisi 15 dakika önce geldi ve program başladı. Kürsüde kopnuşmasına başladığı sırada siyah giyinmiş bir adam 'Masum insanları öldürdünüz, ya Allah bismillah' diye bağırarak, 'Bu yaptıklarınıza izin vermeyeceğiz' diyerek Halep'i kastediyordu sanırım.

YAKLAŞIK 70 KİŞİ SERGİDEYDİ

Cebinden çıkardığı silahla insanlara sıkmaya başladı. Silahlı göremedim tam. Büyükelçinin önündeydim. Silah sesi duyunca yere yattım fakat o şahıs bağırmaya başladı ve silahı yukarı doğru sıkmaya başladı. Can havliyle çıkmaya çalıştım. Ama büyükelçinin yere düştüğünü gördüm. Herkesi tahliye ettiler. İçeride hala saldırganın olduğunu söylüyorlar. Yaralılar olabilir. Yaklaşık 70 kişilik gruptuk."