Ruşen Keleş Haberleri

Ruşen Keleş haber, Ruşen Keleş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ruşen Keleş - 8.10.2020
"5. Kent Araştırmaları Kongresi" devam ediyor
Kongrede, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Çelik, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Can Giray Özgül, İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Prof. Dr. Ruşen Keleş konuşmacı olarak yer aldı.
Ruşen Keleş - 23.7.2020
Büyükşehir Belediyesinden kısa kısa
Prof. Dr. Ruşen Keleş'in moderatörlüğünde Prof.
Ruşen Keleş - 21.7.2020
"Kovid-19 Sonrası Kentlerin Geleceği" çalıştayı
Özlü, Kovid-19 için etkili bir ilaç ve tedavinin bulunamadığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Aşı da bulunamadı. Vaka ve ölüm sayılarına bakıldığında hala iyi durumda değiliz. Salgın bütün hızıyla devam ediyor. Biz Avrupa'ya göre kontrolü erken ele aldık. Bunun birçok nedeni vardı. Sağlık sistemimiz. Bizde de bütün dünyada olduğu gibi normalleşmeyle ilgili adımlar atıldı. Bir miktar dalgalanma yaşandı. Salgın devam ediyor ama ılımlı bir şekilde sürdüğünü söyleyebilirim. Türkiye'de ölüm oranları çok düşük ama istediğimiz bütün ölümlerin durması." "Toplu yaşamda bu virüslerin yayılması için çok uygun" Kovid-19 salgınının hızla salgına dönüşmesinin en büyük nedeninin mevcut yaşam biçimi olduğuna dikkati çeken Özlü, şöyle devam etti: "Dünya bir şehir ya da kent gibi oldu. Ulaşım ve iletişim çok kolay. Toplu yaşamda bu virüslerin yayılması için çok uygun. Mega kentler buna çok müsait. Bizim kalabalık kent gerçeğini tekrar konuşmamız lazım. Kırsal alanda da yaşam oluşturmalıyız. En riskli alanlardan biri de toplu taşıma. Uçuşlar iptal edildi. Kent içi ulaşım toplu taşıma araçları üzerinden oluyor. Toplu taşıma ile ilgili ciddi kırılma noktamız var. Bunun alternatiflerini mutlaka tartışmamız lazım." Prof. Dr. Ruşen Keleş ise tarihten günümüze şehirlerin kurulmasında en öncelikli olarak güvenliğin hep ön planda tutulduğunu belirterek, "Kentleşmede güvenlik duyguları önemlidir.
Ruşen Keleş - 7.1.2020
İBB Başkanı İmamoğlu, Barış Manço evi'ni ziyaret etti
İBB Başkanı İmamoğlu, ilk önce Hasanpaşa'da bulunan ve restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi Hasanpaşa Gazhanesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Müze, kültür merkezi ve sosyal donatı alanları ile yeniden tasarlanan tarihi alanın Haziran 2020'de tamamlanacağı belirtildi. BARIŞ MANÇO EVİ'Nİ ZİYARET ETTİ İBB Başkanı İmamoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra, Barış Manço'nun müzeye dönüştürülen Kadıköy Moda'daki evini ziyaret etti. İmamoğlu'nu, Barış Manço'nun eşi Lale Manço ve oğulları Doğukan ve Batıkan Manço ile yazar Sunay Akın karşıladı. Manço ailesi ile sohbet eden İmamoğlu, Barış Manço'nun balmumu heykelinin, kişisel eşyalarının ve eserlerinin bulunduğu evi gezdi. İmamoğlu, Barış Manço ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Barış Manço topluma mal olmuş bir sanatçı. Allah rahmet etsin. Minnetle, rahmete anıyorum. Barış Manço'yu hiçbir zaman unutmamak ve İstanbul'un bir şehir ozanı olarak her zaman zihnimizde kalmasını sağlamak, bizim şehrimizin bir borcu. Barış Manço'nun 1 Şubat'ta gerçekleşecek anma töreninde, artık geleneksel hale gelen Barış Manço vapuru ile düzenlenen geziye ve mezarı başındaki anmaya İstanbul halkını davet ediyoruz. İnşallah onun güzel şarkılarındaki sözler gibi olur dünya." diye konuştu. TRABZONLU SİYASETÇİ KARADUMAN ANILDI İBB Başkanı İmamoğlu, daha sonra, TBMM eski Başkanı ve 17. ile 18. Dönem Trabzon milletvekili Necmettin Karaduman'ın Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi(CKM)'nde düzenlenen anma törenine katıldı. Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı tarafından düzenlenen anma töreninde 'Örnek Bir Devlet Adamı; Necmettin Karaduman' açık oturumu düzenlendi. Prof. Dr. Ruşen Keleş'in yönettiği oturumda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Derneği Başkanı Profesör Dr.
Ruşen Keleş - 25.12.2019
Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli
Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezindeki panele eski Başbakan yardımcılarından Murat Karayalçın, Prof. Dr Ruşen Keleş, Prof.
Ruşen Keleş - 18.11.2018
Sempozyumla Antalya Ekonomisi Ele Alındı
Sempozyumda Prof. Dr. Halis Akder, Prof. Dr. Yusuf Örnek, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof.
Ruşen Keleş - 27.10.2018
Uluslararası İdealkent Ödülleri Sahiplerini Buldu
İdealkent Ödülleri Ödüle layık görülen kurum ve kişiler şöyle: "- Çevre Düzenleme Ödülü - Antalya Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel Kentsel Koruma Ödülü- Konya Büyükşehir Belediyesi- Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Kimlikli Şehir Ödülü - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Atık Yönetimi Ödülü - Malatya Büyükşehir Belediyesi - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Sosyal Belediyecilik Ödülü - Kayseri Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Yerel Kalkınma Ödülü - Kayseri Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sürdürülebilir Enerji Ödülü- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Yerel Katılım ve Demokrasi Ödülü Mersin Büyükşehir Belediyesi - Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Çevre Düzenleme Ödülü - Keçiören Belediyesi - Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Mimari Koruma Ödülü- Korkuteli Belediyesi - Belediye Başkanı Hasan Ali İrban Katılımcı Belediyecilik Ödülü - Aziziye Belediyesi, Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Sürdürülebilir Kalkınma Ödülü- Esenler Belediyesi - Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Mimari Koruma Ödülü - Vakıflar Genel Müdürlüğü - Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem Afet ve Göç Yönetimi Ödülü - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı - Başkan Dr. Mehmet Güllüoğlu İdealkent Özel Ödülü - COJEP International - Genel Başkan Ali Gedikoğlu İdealkent Özel Ödülü - UCLG-MEWA - Genel Sekreter Mehmet Duman İdealkent Özel Ödülü - Strazburg Belediyesi - Strasburg Belediye Başkanı Roland Ries- Kent Araştırmaları Özel Ödülü - Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak Kent Araştırmaları Özel Ödülü - Prof. Dr. Ruşen Keleş Sürdürülebilir Ulaşım Ödülü- Ramallah, Al-Bireh ve Beituniya Belediyeler Birliği Mimari Koruma Ödülü - Mimar Büşra Ünal.
Ruşen Keleş - 26.10.2018
Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi Başladı
Konuşmaların ardından kongrenin açılış konferansı, kent bilimci Prof. Dr. Ruşen Keleş tarafından yapıldı.
Ruşen Keleş - 24.7.2018
Prof. Dr. Cevat Geray'a Veda
Törende konuşan Cevat Geray'ın sınıf arkadaşı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, Geray ile bir çok kurumda görev yaptığını belirtti.
Ruşen Keleş - 25.5.2018
ODTÜ'nün 62'nci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
Ortadoğu Teknik Üniversitesinin (ODTÜ) kuruluşunun 62'nci yıl dönümünün kutlandığı törende, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile Prof. Dr. Ruşen Keleş'e "ODTÜ Üstün Hizmet Ödülü"; Prof. Dr. Asuman Özdağlar, Yıldırım Şimşek ile Murat Yetkin'e "ODTÜ Takdir Ödülü" verildi.
Ruşen Keleş - 10.5.2018
İstanbul 1. Konut Kurultayı
Kurultayın açılışında YTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Zorer Gedik ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kent ve Çevre Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş de konuşma yaptı.
Ruşen Keleş - 17.2.2018
Kurtuluşunun 100. Yılında Trabzon" Etkinlikleri
Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Başkanı Ruşen Keleş, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun anısına düzenlenen etkinliklerle kentin tarihi ve kimliğinin tanıtılacağını belirtti.
Ruşen Keleş - 30.12.2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Açıklaması
Ruşen Keleş'in kitabını incelediğini ve 1960'lı yıllarda İstanbul'da gecekondu sayısının 79 bin, 1994 yılında 640 bin olduğuna dikkati çeken Özhaseki, şöyle konuştu: "İnsanların rastgele gece yarısı ev yapmasını sağlamak, bir yöneticinin çok sevineceği ve övünebileceği bir şey mi? Bu İstanbul'a ihanet değil mi? Bir o kadarda kaçak yapı var, etti mi 1,5 milyon.
Ruşen Keleş - 22.9.2017
Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri Sahiplerini Buldu
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Birliğin başkanlığını yapmasından dolayı katılmadığı yarışmaya 35 üye belediye 103 projeyle başvuruldu. Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ruşen Keleş Haberleri | Ruşen Keleş Kimdir - Haberler - Ruşen Keleş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ruşen Keleş kimdir, hayatı ve biyografisi. Tepebaşı Belediyesi'ne uluslararası işbirliği ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 18:29:47. #1.15#
title