RUHSAR PEKCAN HABERLERİ

Ruhsar Pekcan haber, Ruhsar Pekcan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ruhsar Pekcan

Ruhsar Pekcan

Doğum Yeri Manisa / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Ruhsar Pekcan Kimdir ?

Ruhsar Pekcan 1958 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğudu. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezun olarak tamamladı. Üniversite eğitimini bitirmesinin akabinde yüksek lisansını eğitimini de aynı fakültede icra etti. Kariyerine ilk kez 1981 tarihinde TSKB Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ruhsar Pekcan - 09.05.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili iddialara ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, rüşvet aldığı yüzde yüz bilinen kişinin bir başka ülkeye büyükelçi olarak atandığını öne sürdü.
Ruhsar Pekcan - 07.05.2021
6 Mayıs 2021 Haberleri
6 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Ruhsar Pekcan - 06.05.2021
CHP'li Ünsal: "Her gün bir genelge, her gün bir yasakla vatandaşlar ne yapacağını şaşırmış durumda"
Ünsal, ülkenin gidişatından rahatsızlık duyanların hızla arttığını, bürokrasi içerisinde ise çatışmaların ve dışarıya bilgi sızdırmaların başladığını öne sürerek, "Daha önceki dönemlerde olduğu gibi içinde bilgi ve belgeler olan dosyalarla gazete bürolarına veya yazarların evlerine gitmeler başlar. Yanlışlıklar yapıldığını gören bürokratlar, kendilerini kurtarmak için hızla bilgi ve belge toplayarak, bunları sızdırırlar. Bunun en bariz örneği Ruhsar Pekcan olayıdır.
Ruhsar Pekcan - 05.05.2021
ANKARA AK PARTİLİ TURAN'DAN, İMAMOĞLU'NA ÖN SORUŞTURMA AÇIKLAMASI: GEREKSİZ BİR ADIM
'DARBEDEN SİLAHTAN KORKMADIK, AYKUT'TAN MI KORKACAĞIZ' Turan, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri hakkında da değerlendirmede bulundu. Erdoğdu'nun normal bir zihinle yapılmaması gereken bir açıklama yaptığını kaydeden Turan, şöyle konuştu: "Tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızı yargılanmakla tehdit ederek, tüm devlet sistemini örgütmüş gibi değerlendirerek, örgütün liderine de Cumhurbaşkanımızı göstererek bir açıklama yaptı. Aslında cevabı hak eden bir kişi değil. Psikolojik sorunları olduğunu düşündüğümüz, tedaviye muhtaç olduğunu düşündüğümüz, hep ev kaçakçılığıyla gündeme gelen sorunlu bir milletvekilimiz. Konu Aykut Erdoğdu değil. Önümüzde bir problem var. O da şu; Biz darbeden silahtan korkmadık, Aykut'tan mı korkacağız. FETÖ'ye karşı kedi gibi olanların, bize karşı aslan gibi davranmalarını ibretle izliyoruz. PKK'ya karşı bir tek laf edemeyenlerin, PYD'ye göz kırpmaktan başka bir şey yapamayanların, kamera karşısında bize karşı aslanmış gibi olmalarını ibretle izliyoruz. Konu Aykut'un ötesinde CHP'nin hüviyeti meselesi. CHP şimdiye kadar nerede durmuşsa, Aykut da bugün orada duruyor. Bugün Aykut nöbetçiydi, Aykut kendine düşen ve yakışan şekilde Sayın Cumhurbaşkanımıza, devletimize, milletimize tehditler savurdu. Hatırlayın, bir hafta önce başka bir CHP'li, 'Sonunuz Menderes gibi olmasın' diye imada bulundu. Bir önceki haftaya dönün, o zaman amirallerle ilgili benzer yaklaşımlar oldu. Yani nerede bir darbe kokusu, flu ortam, gerginlik, tehdit var, Yassıada rüyası gören adamlar CHP'de nöbete diziliyorlar. 27 Mayıs, 28 Şubat, 24 Nisan ve 15 Temmuz'da neredeyseler bugün de oradalar. Bu yüzden mesele Aykut değil. Mesele siyasi parti olma özelliğini kaybetmiş. Kurulduğu zamanki görevini yapmış ama sonraki dönemlerde bu siyasal hareketlerin hiçbirine kendisini ram edememiş, ideolojisi olmayan, vesayetten, darbeden, gerginlikten beslenmekten başka bir demokratik kültür üretemeyen, parti hüviyetini kaybeden ama onun ötesinde misyonunu tamamlamış, tarihi bir müze olmayı hak eden bir partiden bahsediyoruz. CHP, bizim gözümüzde artık parti olma vasfını kaybetmiş, tarihi misyonunu bitirmiş bir müzedir." Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Turan, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili iddiaların hatırlatılması üzerine, "Bizim duruşumuz bellidir.
Ruhsar Pekcan - 05.05.2021
CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın hakkındaki iddiaları anımsatan Altay, "Soruşturma yok, yasak.
Ruhsar Pekcan - 05.05.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında çıkan iddialara ilişkin bir soruyu yanıtlayan Beştaş, Pekcan'ın, Yüce Divan'da yargılanmasının önünün açılması gerektiğini söyledi.
Ruhsar Pekcan - 04.05.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, Bahçeli'nin yeni anayasa önerisini değerlendirdi Açıklaması
Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevden alındığını ancak arkasında bıraktığı enkazın hala durduğunu söyleyen Türkkan, buzdağının görünmeyen kısmını ortaya çıkarmak için Pekcan'ın, bakan olduktan sonra görevden aldığı bürokratların başına gelenlere bakılması gerektiğini kaydetti.
Ruhsar Pekcan - 04.05.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "İstanbul Havaalanı işletmecilerine pandemi döneminde sağlanan kıyak ne kadar? 21 milyar lira. Otoyol işletmelerine garanti ödemeleri 10 milyar lira, şehir hastanelerine 17 milyar 600 milyon lira. Bazı elektrik şirketlerine 3 milyar lira. Yandaş elektrik dağıtım şirketlerine 2 milyar lira. Digitürk, Katarlı vatandaşa sağlanan imkan 900 milyon lira. Hepsini topla 54 milyar lira. 54 milyar lira kaç kişiye verildi? 50'yi geçmez. 83 milyondan 50 kişiye sağlanan avantaj 54 milyar 600 milyon lira. Peki milyonlarca esnafa ne verildi? Para var, adamına, yandaşa göre var." Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın şirketine gümrük ayrıcalığı sağlandığını öne süren Kılıçdaroğlu, "Bakan olmadan önce bu kişinin Sayın Emine Erdoğan'ın adını kullanarak çıkar sağladığına dair duyumlar iletiliyor bürokrasiye.
Ruhsar Pekcan - 03.05.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"CHP, Merkez Bankasının bağımsızlığının güçlendirilmesi için 10 maddelik bir teklif hazırladı. AK Parti ve MHP'nin bu teklife destek vereceğini düşünüyor musunuz?" sorusuna Öztrak, şu yanıtı verdi: "Grup başkanvekillerimizin TBMM'ye sunduğu bu düzenleme aslında 5 Mayıs 2001 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 4651 sayılı kanun ile yapılan düzenlemelerin aynısıdır. O dönemde 2001 krizinin ardından Merkez Bankasının bağımsızlığını güçlendirmek amacıyla bu düzenlemeler yapılmıştır. Merkez Bankasının elindeki bağımsızca kullanabileceği rezervlerin siyasetçiye emanet edildiği bugünde bu düzenlemelerin mutlaka yeniden yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu düzenlemenin altında dönemin siyasi sorumlularından biri olan Devlet Bahçeli'nin de imzası vardır. Umarız Sayın Bahçeli bugün 20 yıl önce attığı o imzayı inkar etmez, sahip çıkar." "Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili her gün yeni iddia ve suçlama gündeme geliyor.
Ruhsar Pekcan - 01.05.2021
Son dakika haberleri: Bakan Muş, esnafa üç günde üç farklı destek sağladı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ruhsar Pekcan'dan devraldığı görevi süresince hayata geçirdiği üç projenin üçünde de esnafa destek sağlayarak, esnaf ve sanatkarlara yönelik bir tutum sergiliyor.
Ruhsar Pekcan - 30.04.2021
Kocaeli Valiliğinden geçen yıl 540 kilogram kokain ele geçirilen operasyona ilişkin haberlere yanıt Açıklaması
"Mesnetsiz haberde, gümrük teşkilatımızın bu üstün başarısına gölge düşürmek, kara çalmak için yapılan tüm değerlendirmeler gerçeklikten uzak, mevzuat bilgisinden yoksun bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır." ifadesine yer verilen açıklamada, çalışmanın gümrüklerden sorumlu Ticaret Bakanlığının bu konulara münhasır analiz merkezinin tespiti ile Bakanlık merkezi ve eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın Valiliğe ve operasyonel birimlere talimatıyla takip edildiği belirtildi.
Ruhsar Pekcan - 29.04.2021
TBMM Genel Kurulu
"Böyle bir özür de dilenmiyor" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini savunarak, bunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yarattığı bir sonuç olduğunu ileri sürdü.
Ruhsar Pekcan - 29.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP'li Özkoç, Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki bir soruya da "Erdoğan, 'Ben Abdullah Öcalan'ın kardeşinin kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum' diyordu ya, şimdi de 'Bakan yaptığım bu kişinin o dönemler böyle bir şekilde arandığını ve üçkağıtçı olduğunu bilmiyordum' diyebilir.
Ruhsar Pekcan - 28.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Engin Özkoç, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, hakkındaki iddialar nedeniyle yargılanmasına ilişkin taleplerine yönelik bir soruya karşılık, "Bu ülkede herkes hırsızlık ve yolsuzluk yapıp elini kolunu sallayarak çekip gidecek mi?" sorusunu yöneltti.
Ruhsar Pekcan - 28.04.2021
HDP Grup Başkanvekili Oluç, kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılmasını istedi
Gazetecilerin, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki iddiaları ve açıklamaları anımsatması üzerine Oluç, "Bir bakan çok açık bir şekilde temsil ettiği kuruma zarar vermiş.
Ruhsar Pekcan - 27.04.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Tabi darbe geleneğini ise Fetullahçı Terör Örgütü'nün işte bu son halkasıydı. Ona da milletimizin güçlü bir cevap vermesiyle Cumhurbaşkanımızın direniş çağrısıyla güçlü bir cevap verilmiş oldu. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir siyasete her müdahale siyaseti sakatladığı gibi orduyu da kirletir. Bu çift taraflı bir şeydir." "Bunlar çirkin geleneklerdir" Çelik, askeri bürokrasi de görev almış ve muhtıra süreçlerinin ya da darbe süreçlerinin içinde bulunmuşların anılarını anımsatarak, şu değerlendirmede bulundu: "Hep şunu söylerler, biz aslında bazen durduğumuz yerde duruyorduk. Ama siyasetçi, gazeteci ve başkaları geliyordu 'niye duruyorsunuz, hadi müdahale edin Türkiye kötüye gidiyor.' gibisinden. Nitekim 27 Nisan, 28 Nisan o gazetelere baktığınızda da Meclis'te görev yapan muhalefet partilerindeki grup başkanvekillerinin, 'ordu hassasiyetini ortaya koymuştur, hükümet gereğini yapmalıdır' şeklindeki beyanlarını görmek mümkün. Bu toplumun bütün bünyesini zehirleyen bir şeydi ve maalesef devam ediyordu. 27 Nisan'a kadar geldi ve 27 Nisan'da hükümetin güçlü bir tavır koymasıyla bu kesilmiş, bu gelenek bitmiş oldu. Dolayısıyla şimdi 'bu emekli amiraller bildirisine falan niye bu kadar tepki gösteriyorsunuz.' diyenlerin bunları iyi hatırlaması gerek. Bunlar çirkin geleneklerdir. Türkiye'ye faydası olmayan, orduyu da zora sokan, Türkiye'nin demokrasisini de sıkıntıya sokan geleneklerdir. Ama ilk defa bir hükümetin cevap vermesi bakımından tarihidir." Çelik, muhalefetin, "eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevini kötüye kullandığı ve Yüce Divan'da yargılanması için soruşturma komisyonu kurulması gerektiği" yönündeki ifadelerinin anımsatılması üzerine, "Muhalefetin dediğiyle iş yapmıyoruz.
Ruhsar Pekcan - 27.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Tam kapanma ancak ve ancak tam destekle olur"
Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın eşinin sahibi olduğu şirketin aracı kuruma 100 liraya sattığı 5 litrelik dezenfektanı Ticaret Bakanlığına 175 liraya sattığının ortaya çıktığını öne sürdü.
Ruhsar Pekcan - 26.04.2021
AK Parti'li Aydemir: "Amerika dönsün aynaya baksın, orada soykırımı görür"
Amerika aynaya dönsün baksın, orada soykırımı görür. Kısa tarihlerinde bile insanlığa karşı işledikleri binlerce suçlar var. Bizim ise binlerce yıllık tarihimizde, bulunduğumuz yerde huzur var. Biden gelsin Erzurum'a, onlarca toplu mezar çıktı. Bir tane Ermenilere ait toplu mezar yok." Bir gazetecinin, "Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın başdanışmanının, eşinin firmasının ürettiği dezenfektanların bayiliğini yapmasına ilişkin haber var.
Ruhsar Pekcan - 22.04.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkkan, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında çıkan iddiaları anımsatarak, Meclis'in bu konuyu yargıya taşıması gerektiğini belirtti.
Ruhsar Pekcan - 22.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin "makul muhalefet partisi" olmasını istediğini öne süren Özel, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanı tarafından muhalefetin konuşmasının yasaklandığı bir sürece geliyoruz. Susmazsak ne olacak? Milletvekiline fezleke, partiye kapatma, üniversite öğrencisine elektronik kelepçe, derneğe kayyum, insanlara hapis veya ev hapsi, bunlardan hiç birini yapamadıklarına da 'terörist', 'hain' yaftası. '128 milyar dolar nerede' diye sormak hainlikse, sizden korkacak değiliz, o hainliğe devam ederiz. 128 milyar doları tüketmek hainliktir, bunu sormak vatan görevidir. Nazım Hikmet'in dediği gibi biz vatan hainliğine devam edeceğiz, sen bu paranın hesabını verene kadar." "Mehmet Muş'tan ilk icraat olarak bunu bekleriz" Özgür Özel, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki iddiaları anımsatarak, elindeki belgeyi basın mensuplarına gösterdi.
Ruhsar Pekcan - 22.04.2021
CHP'li Kaya, eski Ticaret Bakanı Pekcan'ın Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini savundu
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, "görevini kötüye kullandığını ve Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini" söyledi.
Ruhsar Pekcan - 21.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Ruhsar Pekcan'ın Ticaret Bakanlığı görevinden alındığına işaret eden Özel, "Görevden alınarak, 9 milyonluk dezenfektanla temize mi çıktı Ruhsar Hanım? Gece yarısı kararnamesi, Ruhsar Hanım'ın yaptığı işleri temizler mi? O mikroptan arındırır mı o ihaleyi, o bakanlığı? Anayasa diyor ki, Ruhsar Hanım'ın geçmişte yaptığı işler açısından denetlenmesi Meclisteki soruşturma komisyonu marifetiyle mümkün.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ruhsar Pekcan Haberleri | Ruhsar Pekcan Kimdir - Haberler - Ruhsar Pekcan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ruhsar Pekcan kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Öztrak: İsrail'in insanlık dışı provokasyonları kabul edilebilir değil.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 23:07:08. #1.15#

title