Haberler

Torbalı'nın 2 mahallesinde muhtarlık seçimleri yenilenecek

İZMİR'in Torbalı ilçesinin kırsal Tepeköy Mahallesi Muhtarı Tamer Tünelli ile Dirmil Mahallesi Muhtarı Mustafa İçöz'ün muhtarlıkları, hapis cezaları nedeniyle düştü.

İZMİR'in Torbalı ilçesinin kırsal Tepeköy Mahallesi Muhtarı Tamer Tünelli ile Dirmil Mahallesi Muhtarı Mustafa İçöz'ün muhtarlıkları, hapis cezaları nedeniyle düştü. Her iki muhtar da mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu'na iade etti. İki mahalledeki muhtarlık seçiminin 7 Haziran 2020'de yenileneceği bildirildi.

Torbalı'da 31 Mart Yerel Seçimleri'nde muhtar olarak seçilen kırsal Tepeköy Mahalle Muhtarı Tamer Tünelli ve kırsal Dirmil Mahalle Muhtarı Mustafa İçöz, Torbalı İlçe Seçim Kurulu'nca görevden alındı. Önceki yıllarda aldıkları adli ceza nedeniyle sabıkalı hale gelen muhtarlar, mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu'na iade etti. İlçe genelinde çeşitli mahallelerdeki 7 azanın da görevden alındığı, bu iki mahallede seçimlerin tekrarlanacağı bildirildi. Dirmil Mahallesi Muhtarı İçöz, 5 yıl önce bir yol yapımı sırasında zeytin ağaçlarına zarar verilmesine engel olmadığı için verilen 1 yıl 15 gün, Tepeköy Mahalle Muhtarı Tamer Tünelli'nin de karıştığı adli bir olay nedeniyle verilen 1 yıl 15 gün hapis cezaları nedeniyle görevden alındığı öğrenildi. Her iki muhtarın da cezaları önceden başka cezaları olmadığı için ertelendi. Muhtarlardan Tünelli, aldığı cezayı temyize götürdü.

Öte yandan Tepeköy ve Dirmil mahallerinde 7 Haziran 2020'de yenilecek olan muhtarlık seçimlerine kadar imza yetkisinin birinci sıradaki muhtar azalarında olacağı belirtildi. Her iki muhtarın da yenilecek olan seçimlere kadar Yargıtay'da cezalarının düşürülmesi ya da beraatlerine karar verilmesi halinde tekrar aday olabilecekleri kaydedildi.

- İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Mustafa İçöz Tepeköy Torbalı Haberler

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Bakmadan Geçme

21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? EURO 2024 F Grubu (TÜRKİYE) puan durumu ne? EURO 2024 F Grubu'nda kim çıktı? EURO 2024 E Grubu puan durumu ne? EURO 2024 E Grubu'nda kim çıktı? EURO 2024 D Grubu puan durumu ne? EURO 2024 D Grubu'nda kim çıktı?
Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title