Haberler

"Sirk cambazı" çıkışının hedefinde Yeniden Refah mı var? Erdoğan, soruyu soran muhabire çıkıştı

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nın ardından kapıda bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeniden Refah'ın yerel seçim stratejisiyle ilgili soruya karşılık Erdoğan, "Yeniden Refah'ın tavrını zaten sizler de biliyorsunuz. Birçok yerlerde Cumhur İttifakı'yla hareketi söz konusu değil. Adeta milletvekili seçimlerindeki durumdan şu an da kopmuş vaziyette. Yerel seçimde Yeniden Refah olarak birçok yerde ya bizden ayrılmış olanları ya da bize karşı tavır içerisinde olanları aday olarak çıkardılar. Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"BEN ONLARIN ADINI ANMADIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YRP'yi hedef alan sözleri üzerine muhabirlerden biri kürsüde dile getirdiği "sirk cambazı" ifadesini hatırlattı. Erdoğan buna karşılık, "Ben onların adını anmadım, Rüya kendine gel" diyerek tepki gösterdi.

"SİRK CAMBAZLARINA ALDANMAYIN"

AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nda kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıya damga vuran sözleri şöyle: "'Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. Bunlar sirk cambazı. 'Ben şimdi buradan aday oldum ama seçimden sonra yine AK Parti'ye gideceğim' diyen sirk cambazlarına da aldanmayın. Geçmişte AK Parti'de bulunup da hangi sebeple olursa olsun başka partiye gidenler için de aynı durum geçerlidir. Bu durumdaki hiç kimsenin AK Parti veya bizim adımıza konuşma, oy isteme, hatta böyle bir imada bulunma hakkı yoktur. AK Parti şahısların değil, bir davanın bir ülkünün ülkeye ve millete hizmet uğruna adanmışlığın partisidir."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Gündem Politika Haberler

500

Yorumlar (8)

İbrahim Hilmi:

Bizden olursan iyisin. Muhalifsen senden kötüsü yok

335
58
yanıtYanıtla
Selim Güler:

Ne alaka elestirebilirsin.Reis kendide söylüyor fakat siz uslüp bilmiyorsunuz ki

yanıt2
yanıt8
ülker kaya:

Memlekette bir çivisi olmayanlar, hatta memleketi darbe ayağıyla işgale hazırlayan hain fetöcüler sayın cumhurbaşkanımızı sevmedikçe , eleştirdikçe ve kudurdukça biz anlıyoruz ki cumhurbaşkanımız doğru yolda ilerliyor.

17
109
yanıtYanıtla
Ali Yeğin:

Anlamaya devam et kardeşim,günün birinde gerçekleri gördüğünde geç olmaz inşallah,tabiki troll değilsen.

yanıt11
yanıt3
Hakan:

Mhp mi acaba?

91
22
yanıtYanıtla
HALİS ER:

chp li özer mi sandınız Reisi, akıllı konuşun

8
37
yanıtYanıtla
Turan Şahin:

vatansever, had nasıl oluyor demokrasilerde onu bi açıklasanda öğrensek, sen demokrasiden anlamazsın ,ülke senin babanın tapulu malıda değilki gazetecii nasıl süreceksin merak ettim,

14
2
yanıtYanıtla
Selim Güler:

Ali gerceköeri burda aciklada biz de ögrenelim cumhurbaskanimiz ne yapmis? Reis miletime daha iyi hizmet daha neler yapabilirim diye 16 saatini durmadan calismaktayken sizin gibi nankörler nasil iftira yalan söyleyebilrim diye ugrasiyorsunuz tuu yaziklarlar olsun size.Suratiniza tükürmeye degmez bike size .Allahtan korkun

2
7
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title