Millet İttifakı'nda ipler gerildi! İYİ Partili Çelik'ten CHP'ye sert sözler: Bizi yok sayıyorlar - Haberler
Haberi Paylaş

Millet İttifakı'nda ipler gerildi! İYİ Partili Çelik'ten CHP'ye sert sözler: Bizi yok sayıyorlar

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Politika
 - Güncelleme:

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, sosyal medya hesabından Millet İttifakı ortakları CHP'ye sert sözlerle yüklendi. CHP'nin İYİ Partililerle istişare bile etmediğini belirten Çelik, "Bu belediyeler ve başkanları; İYİ Parti il ilçe teşkilatlarını ve milletvekillerini yok sayıp herhangi bir konuda istişare etmekten bile imtina etmektedirler" dedi.

Millet İttifakı ortakları CHP ve İyi Parti'nin çeşitli konularda anlaşmazlıklara düştükleri iddiası, son günlerde yüksek sesle dile getirilmeye başlanmıştı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik'in sosyal medya hesabı üzerinden CHP'ye yönelik yaptığı paylaşımlar da dikkat çekti.

CHP'li belediyelerin, İYİ Partilileri yok saydığını belirten Çelik, "2019 mahalli seçimlerinde, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere AKP'nin kaleleri Millet İttifakı (İYİ Parti ve CHP) tarafından kazanıldı. Ancak, CHP'li belediyeler ve başkanları (özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Millet İttifakı çatısı altındaki ittifak ortakları İYİ Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" dedi.

İYİ Parti teşkilatlarıyla istişare dahi edilmediğini aktaran Çelik, "Bu belediyeler ve başkanları; İYİ Parti il ilçe teşkilatlarını ve milletvekillerini yok sayıp herhangi bir konuda istişare etmekten bile imtina etmektedirler. İYİ Parti, ittifak gereklerine her türlü saygıyı gösterip bu iş birliği için her türlü gayreti sürdürürken CHP'li belediye ve belediye başkanlarının bu tavrı asla kabul edilemez" diye konuştu.

İYİ Partili Çelik'in açıklamalarının devamı şu şekilde: "Aynı yaklaşımın; 2023 Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerini Millet İttifakı'nın kazanmasından sonra da devam edeceği ortadadır. Bu sebeple, 2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP'nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP'nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır."

Millet İttifakı'nda ipler gerildi! İYİ Partili vekilden CHP'ye sert sözler: Bizi yok sayıyorlar

Millet İttifakı'nda ipler gerildi! İYİ Partili vekilden CHP'ye sert sözler: Bizi yok sayıyorlar

Ahmet Çelik İyi Parti, Millet İttifakı, İYİ Parti, CHP, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

OKUR:

meral akşener bizzat kendi söylemişti,cumhur ittifakı et tırnak gibi bizim millet ittifakı ise proje diye,dolayısıyla çatlak oluşması kaçınılmaz

Sanane Adımdan :

hdp ye diyet var onu ödüyorlar iyi parti olarak siz zaten ceptesiniz

Sanane Adımdan :

Bu günlere CHP sayesinde geldiniz.. boş yapma haddini bil

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title