İmamoğlu, balıkçıda çekilen fotoğrafın açısına isyan etti: Masanın altından çekmiştir - Haberler
Haberi Paylaş

İmamoğlu, balıkçıda çekilen fotoğrafın açısına isyan etti: Masanın altından çekmiştir

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

İstanbul'un kar yağışıyla mücadele ettiği saatlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıda yemek yediği ana ilişkin fotoğrafların ortaya çıkması büyük tartışma yarattı. Olayın yankıları sürerken İmamoğlu'ndan bir açıklama daha geldi. İşin içinde bir kumpas olduğunu ifade eden İmamoğlu, "O fotoğraf korsan çekildi. Masanın altından çekmişler" dedi.

İstanbul kar yağışıyla çok çetin bir sınav verdi. Yollar kapandı, çok sayıda araç mahsur kaldı, kazalar meydana geldi, toplu taşımada yoğunluk yaşandı. Ancak hiçbiri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karla mücadele sırasında bir balıkçıda İngiliz elçi ile yemek yediği ana ilişkin ortaya çıkan fotoğraf kareleri kadar konuşulmadı.

"MASANIN ALTINDAN ÇEKMİŞLER"

Özellikle iktidar kanadı bu fotoğraf karesi üzerinden İmamoğlu yönetimine çok sert eleştiriler yöneltti. Olayın yankıları sürerken FOX TV ekranlarına konuk olan İmamoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, tartışma yaratan fotoğraf karesiyle ilgili "Balıkçıda korsan bir fotoğraf çekildi, işin içerisinde bir kumpas var ancak siyasi tarafı hiç umurumda değil, beni güçlendirir zayıflatmaz. Ben orada iki aile ile fotoğraf çektirdim. Ama o bahsi geçen fotoğraf korsan çekildi. Masanın altından çekmişler" ifadelerini kullandı.

"AKOM'DAN AYRILIP YEMEĞE GEÇTİM"

Açıklamasının devamında yemek olayına açıklık getiren İmamoğlu, "İBB Başkanı olmak dünyanın ilgisini çeker. 2,5 yılda 70'e yakın konsolos, 50 civarında büyükelçi ile görüştük. Böyle bir ortamda İngiliz büyükelçisi Aralık başında bizi ziyarete geldi. Görüşmeyi de o gün yapalım diye kararlaştırdık. Hatta balıkçıyı da aralıkta belirledik. Rezervasyonda görüşmeden 25 gün öncesinden yapıldı. O kar yağışına rağmen Sayın büyükelçi ve eşi İstanbul'a gelmişti. Yemeği ertelemek aklımdan geçti ama çok insani düşündüm. Ben AKOM'dan ayrılıp geçtim yemeğe. Saat 8 gibi restorandan ayrıldım. Yemekten çıkıp AKOM'a geçerken karın yoğunlaştığının haberini aldık" şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Süleyman Demir:

madem ki hatalı değilsin bu yaygara niye işini yap seçim zamanı camiye başka zaman balıkçıya

Unsal Yurdagul:

NEDEN FOX TV YE ÇIKTIN BAŞKA KANAL YOKMU AÇIKLAMA YAPACAĞIN. HER İŞİN KURGU . SINIFTA KALDIN ARKADAŞ KABUL ET . BU DİPLOMAT NEDEN SENİNLE GÖRÜŞÜYOR BU DEVLETİN DIŞ İŞLERİ BAKANI YOKMU

OKUR:

YA ADAM YAPTIĞI YANLIŞA DEĞİLDE FOTONUN ÇEKİLİŞ ŞEKLİNE İSYAN EDİYOR PİŞKİNLİĞİN BU KADARINADA PES DOĞRUSU

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title