Haber : İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı'dan "Suriyelilere maaş veriliyor" iddiasına yanıt: AB'den 155 lira alıyorlar - Haberler

Haberi Paylaş

İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı'dan "Suriyelilere maaş veriliyor" iddiasına yanıt: AB'den 155 lira alıyorlar

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Suriyelilerin Türkiye'den yardım aldığı iddialarına cevap verdi. Ülkemizin herhangi bir maaş yardımında bulunmadığı aktaran Çataklı, "Avrupa Birliği kişi başı 155 lira veriyor. Bin 200 lira verildiği iddiası yalan, yok öyle bir şey." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, TVNET kanalına konuk olarak gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çataklı, Suriyelilerin Türkiye'den yardım aldığına yönelik iddialarla ilgili "Avrupa Birliği kişi başı 155 lira veriyor. Bin 200 lira verildiği iddiası yalan, yok öyle bir şey. 4 kişilik bir aileye verilen para 620 lira. Dolayısıyla Kızılay Kart üzerinden ihtiyaç sahibi Suriyelilere aktarılan bir kaynak var." dedi.

İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı'dan 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına cevap: AB'den 155 lira alıyorlarİçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı

Çataklı sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç kimseye maaş vermiyoruz. Kimseye TOKİ'den ev vermiyoruz. Kimse ayrıcalıklı olarak sağlık kuruluşlarından yararlanmıyor. Bakanlığın bir öncelik sırası var. Bunun dışında kimsenin hastanelerden öncelikli olarak faydalanması mümkün değil."

İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı'dan 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına cevap: AB'den 155 lira alıyorlar

Türkiye'deki Suriyelilerin sayısına ilişkin konuşan Çataklı, '3 Milyon 700 bin Suriyeli var ülkemizde. Türkiye'nin yüklendiği bir yük var ve bunun çözümünü tartışmaktan doğal bir şey yok. Buna kimse itiraz edemez ama buradan manipülatif sonuçlar elde etmeye karşıyız. Biz sorunun farkındayız, buna dönük çözüm planı ve stratejilerimiz de var.' ifadelerini kullandı.

İsmail Çataklı Suriyeli Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Refik Aşkar:

Allah aşkına türk halkı olarak ülkemiz 1200 TL toplayalım bütün mültecileri kendi ülkelerine yollayalım bir daha dönüşsüz olarak turist olarak hoş gelsinler ama geldikleri gibi gitsinler

Sbl Ozds:

atmede yardım istedi 5 tane Suriyeli kendi ellerimle 800 TL çektim Avrupa'dan geliyor dediler ben yalanmi söylüyorum şimdi ????

Serdar Şahiner:

Umarım seçim zamanı gelince burada yorum yazanlar su koyvermez

Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title