Haberi Paylaş

Hangi parti yüzde kaç oy alıyor? İşte mayıs ayında yayınlanan 15 seçim anketinin ortalaması

Politika Haberleri

2023'te yapılması planlanan seçimlerle ilgili anket şirketleri de çalışmalarına son sürat devam ediyor. Mayıs ayında yapılan 15 genel seçim anketinden çıkan ortalama ise bir hayli ilginç. Yapılan anketlerin ortalamasına göre; AK Parti'nin oy oranı yüzde 30.4 olurken, CHP'nin oy oranı yüzde 26.3 olarak belirlendi.

Türkiye 2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan seçimlere kilitlendi. Partiler seçim çalışmalarına şimdiden başlarken ortaya nasıl bir tablonun çıkacağı ise herkes tarafından merak ediliyor. Vatandaşın bu merakını gidermek isteyen anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

AK PARTİ YÜZDE 30 BANDINDA

Son olarak mayıs ayı içerisinde 15 araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırmanın ortalaması alındı. Buna göre sıralamanın en üstünde bulunan AK Parti'nin oy oranı yüzde 30.4 oldu.

İYİ PARTİ YÜZDE 15'E YÜKSELDİ

İkinci sırada yer alan CHP'nin oy oranı yüzde 26.3 iken üçüncü sıradaki İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 15.6 olarak belirlendi. Listenin dördüncü sırasında kendine yer bulan HDP'nin oy oranı yüzde 10.3, beşinci sıradaki MHP'nin oy oranı ise yüzde 7.2 çıktı.

İşte 15 şirketin yaptığı araştırmadan çıkan sonuç;

Hangi parti yüzde kaç oy alıyor? İşte mayıs ayında yayınlanan 15 seçim anketinin ortalaması

AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Halit Dursun:

simdik bütün dünyada kriz var... kriz var diye teröristlere mi oy verelim ??? kafaniz iyimi ???

Emirhan Yıldız:

size oy moy yok hepinize boykot

Kenan Tetik:

Reisin balkon konuşması hayırlı olsun her seçim aynı hikaye vatanını seven kime oy vereceğini bilir durmak yok yola devam

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title