Haberler

Erbakan "Cumhur İttifakı'nda mısınız" sorusuna böyle yanıt verdi: Değiliz herhalde

Güncelleme:

23 Nisan için TBMM'de düzenlenen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davet etmediği Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Şu an Cumhur İttifakı'nda mısınız?" sorusuna "Değiliz herhalde, onlar öyle söylüyor." karşılığını verdi. Erbakan, AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ilişkilerle ilgili "O taraf biraz 'Yanlışa da yanlış demeyin her şeye doğru' deyin noktasında olunca anlaşamadık." ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM'de düzenlenen resepsiyonda gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

"HER ŞEYE DOĞRU DEYİN NOKTASINDA OLUNCA ANLAŞAMADIK"

23 Nisan resepsiyonuna katılan ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, TBMM'deki parti liderleriyle görüşmesine davet edilmeyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan,gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ile ittifak yapmayan Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı içinde olup olmadığı sorusu soruldu. Erbakan'dan soruya karşılık "Değiliz herhalde." yanıtı geldi. Erbakan'ın sözlerinde "O taraf biraz 'Yanlışa da yanlış demeyin her şeye doğru' deyin noktasında olunca anlaşamadık." şeklinde kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Erbakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Değiliz herhalde, onlar öyle söylüyor. Biz hep milli görüş çizgisindeydik. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyorduk. Aynısını yapmaya devam edeceğiz fakat o taraf biraz 'Yanlışa da yanlış demeyin her şeye doğru' deyin noktasında olunca anlaşamadık."

"SEÇİMDEN SONRA ERDOĞAN'LA HİÇ GÖRÜŞMEDİK"

"İstanbul'da aday çıkarmasaydınız durum değişir miydi?" sorusuna "Vaziyet değişmiyordu 11 puan fark var" diyen Erbakan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la seçimden sonra hiç görüştünüz mü?" sorusuna ise "Hayır hiç görüşmedik" dedi.

Kaynak: ANKA / Politika

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan AK Parti 23 Nisan Gündem Politika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

500

Yorumlar (52)

Hasan Kasapoğlu:

erbakani tebrik ederim akp nin boyundurlugu altina girmedigi icin ve hak tan taraf olduğu icin

811
465
yanıtYanıtla
muhammet demirkapı:

Hak taraf sol taraf mı oluyor ? İslamafobiden beslenen partilerin menfaati uğruna uzlaşıdan uzak siyaset güdenleri tarih hep cezalandırmıştır.

yanıt419
yanıt564
MUURAT AYVA:

Refah partisinin bağışlarını babası ne yaptı acaba yoksa kız kardeşleriyle anlaşamadığı paralar onlar mıydı. Sizi de çok iyi biliyoruz erbakan ailesi.

134
583
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

yüce mevlam çalıyor ama çalışıyorlar diyenlere bu niyetle oy verenlere vereceğini biliyor layıkları ne ise milletin karşısına onu çıkarıyor

yanıt106
yanıt50
Fikret Duyar:

bu beyinle ayni nefesi solumak beni çok üzüyor!!!! biraz beynin olsa ERBAKAN in hayatını oku araştır adam dünyanın en büyük bilim adamları arasına girip paraya para demeyecekken ülkesine dönüp motor üretmiş sen ne ürettin?

yanıt339
yanıt19
Hsn:

Fatih erbakanı geç ondan birşey olmaz da,Babası Necmettin erbakana iftira atarken biraz utan ama nerdee adama savunma hakkı bile verilmedi,o zaman her yere çöreklenen kemalist hakimler,savcılar ve basının attığı iftiraları sizin kitle yer ancak

yanıt1
yanıt0
Salih Kandıralı:

O da motor üretti ama Öbür tür motorlardan üretti.

yanıt5
yanıt9
Salih Kandıralı:

Yaş 70. İş Bitmiş. Sıra sende Fatih. Akıllı ol.

136
118
yanıtYanıtla
slim shady:

Seçim zamanı barışırsınız sen merak etme. Bence bir duruşunuz varsa bunu değiştirmemelisiniz.

164
56
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

istepne olmak kolay değil başta düşünülmeliydi bunlar oy verenlere acıyorum diyemiyorum çünki önceki seçimlerde bunlara oy verip ekonominin bir kaç ayda birbirine girmesine neden oldular oy vermeyenlerde hiç suçları olmadığı halde bunların ceremesini çekiyor

63
95
yanıtYanıtla
Tüm 52 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title