Haberler

Ermenistan BM'ye Dağlık Karabağ'a heyet gönderme çağrısı yaptı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Dağlık Karabağ'daki insani durumu izlemek ve değerlendirmek üzere BM'ye bir heyet gönderilmesi çağrısında bulundu.

- Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan: "BM Karabağ'a derhal heyet göndermeli"

NEW YORK - Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, "BM, insani durumu izlemek ve değerlendirmek üzere Dağlık Karabağ'a derhal bir heyet göndermeli" dedi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuştu. Ararat konuşmasında, Azerbaycan'ın Karabağ'da düzenlediği terörle mücadele operasyonuna değinirken, BM'ye "Bölgedekiler ve etnik Ermenilerin güvenliğini sağlamak ve insani durumu değerlendirmek üzere Dağlık Karabağ'a derhal bir heyet göndermesi" için çağrıda bulundu. "Ruanda'da gerçekleştirilen soykırımın önlenmesindeki başarısızlığın ardından BM'nin önlem mekanizmaları oluşturmayı başardığını ve 'bir daha asla' sözünü anlamlı bir taahhüt haline getirdiğini" söyleyen Mirzoyan, "Fakat bugün başka bir başarısızlığın eşiğindeyiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov BM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın müzakerelerin her aşamasında siyasi ve askeri provokasyonlara başvurduğunu açıklamış, Azerbaycan ile Ermenistan arasında sağlam bir barışın sağlanması çabalarının Ermenistan'ın intikam politikasının kurbanı olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Birleşmiş Milletler Dağlık Karabağ Ermenistan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? 8 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? BUGÜN HANGİ DİZİLER VAR 8 ARALIK | TV yayın akışı ve bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler yayınlanıyor? Enver Salih Dinçer sağlık durumu nasıl, neden öldü, yaşıyor mu? Enver Salih Dinçer hangi partiden? MÜGE ANLI CANLI İZLE 8 ARALIK | Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title