Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu ve SADAT hakkındaki iddialara yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu ve SADAT hakkındaki iddialara yanıt

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı, Canan Kaftancıoğlu'na yönelik Yargıtay kararı ve SADAT hakkındaki iddialara yanıt verdi. Yargıtay'ın Kaftancıoğlu'nun cezasının onanmasının ardından ülke yöneticilerine hakaret edildiğini belirten Erdoğan, "Yargı kararları eleştirilebilir ama ülkenin yöneticilerine hakaret, hukukun konusudur" diye konuştu. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun SADAT önündeki 'silahlanma' imasını da eleştiren Erdoğan, "Biz bunu, Türkiye'nin operasyonlarına cevap olarak görüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konu başlıkları arasında gündemdeki Canan Kaftancıoğlu kararı ve Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a gitmesi olayı da vardı.

Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararının ardından kendilerine hakaret edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP ve şürekâsı sürekli öyle konularla, öyle zırva iddialarla karşımıza çıkıyorlar ki muhatap alıp cevap vermeyi zül addediyoruz. CHP İstanbul İl Başkanı'nın mahkumiyet kararlarının bazılarının Yargıtay tarafından onanmasının ardından bize yönelik saldırı, hakaret dalgası başlattılar. Yargı kararları eleştirilebilir. Ama bu eleştirilerin yargı mensupları ve ülkeyi yönetenlerin kişilik haklarına varması hukukun konusudur" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a giderek hükümete yönelik eleştirilerde bulunmasına ilişkin konuşan Erdoğan, "Hakikatle, akılla, mantıkla ilgisi olmayan bir SADAT tantanası çıkardılar. SADAT, TSK'dan emekli bir grup subayın savunma alanında danışmanlık hizmeti vermek için kurdukları şirkettir. Bu şirket sömürge altında kalmış İslam ülkelerine yönelik çalışmalar yapıyor" dedi.

Erdoğan, "2018 yılında bir partinin genel başkanı hanımefendi çeşitli yerlerde silahlı kamplar kurulduğu iddiasını dile getirmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı bunun yalan olduğunu ortaya koymuştu. CHP'nin başındaki zat, SADAT'ın önüne gidip benzer zırvaları ifade etmiştir. Biz bunun, Türkiye'nin bölgesindeki çatışmalarda üstlendiği arabulucu rolüne ve kapsamlı operasyonlarına bir cevap olduğunu iyi biliyoruz. Bunun suflesinin nereden geldiğini, niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Başaramayacaksınız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Politika Güncel Haberler

title