Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı adayını önümüzdeki günlerde açıklayacak HDP'de Gültan Kışanak'ın ismi ön plana çıkıyor

Politika Haberleri

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, cumhurbaşkanı adaylarını açıklamak için Millet İttifakı'nı beklemeyeceklerini belirterek, şubat ayının ilk haftasını işaret etti. Kulislerde ise cezaevinde bulunan Gültan Kışanak'ın ismi ön plana çıkıyor.

14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere 3 ay gibi bir süre kalmışken partilerin ve ittifakların cumhurbaşkanlığı için aday belirleme süreci de hız kazandı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da partisinin aday belirleme sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BBC Türkçe'ye konuşan Buldan, adaylarını "Şubat ayının ilk haftasında" açıklayabileceklerini söyledi. Adaylarını açıklamak için Millet İttifakı'nın 13 Şubat toplantısını bekleme gibi bir düşünceleri olmadığını belirten Buldan, oluşturdukları isim havuzundan bir adayın belirleneceğini ifade etti.

Buldan, "Aday bir kadın olabilir mi?" sorusuna ise "O henüz belli değil" karşılığını verdi. Kulislerde ise HDP'nin bir kadın aday çıkarması olasılığının yüksek olduğu ve Gültan Kışanak'ın ismi ön plana çıkıyor.

Cezaevinde bulunan Kışanak'ın üstünde henüz kesinleşmiş bir karar olmaması dolayısıyla adaylığı önünde bir engel bulunmuyor. Kışanak ise geçtiğimiz günlerde isminin adaylık konusunda geçtiği sorulunca, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili süreç, partimiz HDP tarafından yürütülmektedir" açıklamasını yapmıştı.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Gülten Kışanak Pervin Buldan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Ibrahim Ozturk:

Topunuz gelin!!!!

Cevap Yaz2120Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title