Haberi Paylaş

Yeterli imzayı toplayamayan Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebine Erdoğan'dan ret

Politika Haberleri

Seçmenler tarafından sadece 27 bin 55 imza alarak Cumhurbaşkanı adayı olma şansını kaybeden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendi isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü, Cumhur İttifakı'na katılma isteğini ilettiğini söyledi. Yanıtın ne olduğu sorusuna Perinçek, "HÜDA PAR'ı tercih ettiklerine göre... Sonuç açık." diyerek Erdoğan'ın kapıları kapattığı mesajını verdi.

Seçmenler tarafından aday gösterilecek isimler arasında yer alan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hüsrana uğradı. Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 bin imza toplaması gereken Perinçek 27 bin 55'te kaldı.

Hadi Özışık'ın programında açıklamalarda bulunan Perinçek, kendisinin talebi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüklerini söyledi. Görüşmede, Erdoğan'a Cumhur İttifakı'na katılmak istediğini ilettiğini belirten Perinçek, "AK Parti, MHP ve Vatan Partisi, Türkiye'ye çok önemli bir mesaj olur. Türkiye'nin bu zorluklardan çıkışı konusunda bir kararlılığa Sayın Cumhurbaşkanımız önderlik edebilir. Türkiye'nin köklü çözümü olurdu. Amerika'dan korktukları için bunu yapamıyorlar. HÜDA PAR'ı, Şeyh Saitleri, Seyit Rızaları tercih ediyorlar. Ama Atatürk geleneğini tercih edemiyorlar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın bu teklife ne dediği sorusuna Perinçek, "HÜDA PAR'ı tercih ettiklerine göre... Sonuç açık" diyerek olumlu yanıt alamadıkları mesajını verdi.

HÜDA PAR, seçimlere AK Parti listelerinden gireceği kararını açıklarken, Doğu Perinçek bu duruma sert sözlerle tepki göstermişti. Perinçek, şunları söylemişti: "HÜDA PAR kim? Şeyh Said, Seyid Rıza. Bu nasıl milliyetçilik oluyor? Devlet Bahçeli, BBP bunu nasıl hazmediyor? HÜDA PAR çıkınca ilk biz tavır aldık. HÜDA PAR'ı Meclis'e sokacaklar, öbür taraf da PKK'yı sokuyor. Bunlarla Türkiye'yi götürebilir misiniz? Onun için sistem çöküyor. 540 milyon lirayı Maliye Bakanlığı olarak trink diye ödüyor PKK'ya. Biz ödemeyiz o parayı. Terörü besleyen sistem ayakta kalabilir mi? Onun için Vatan Partisi gerekli.

Biz ameliyat partisiyiz. Türkiye'nin köklü sorunları var. Bankaların kârı bu sene 466 milyon lira. Yüzde 80 kurumlar vergisi koyacağız, bunu yatırım sermayesi yapacağız mesela. Ameliyat olmayayım, aspirinle vaziyeti kurtaralım diye düşünülüyor. PKK ile HÜDA PAR ile işbirliği yapanların hiçbir geleceği yok. Birisi HDP üzerinden PKK ile öteki de HÜDA PAR ile işbirliği yapıyor. Vatan Partisi ne yapacak? Şeyh Said ve Seyid Rıza'nın heykellerini vinci getirip, halkın desteğiyle kaldıracak. Vatan Partisi Atatürk'ün yanında. Türkiye bunları temizleyecek, göreceksiniz."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Doğu Perinçek Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

ismail bey :

Apo ile dağda görüşenlerin yeri değil o kapı. Başka kapıya..

Cevap Yaz722Yayından Kaldır
Dr.Kimbel:

Söz bilirsen söz söyle sözünden ibret alsinlar söz bilmesen cekil kenara seni bir insan sansinlar

Cevap Yaz029Yayından Kaldır
Şerif Ali:

ADAM YERİNE KOYULMAMIŞ.

Cevap Yaz439Yayından Kaldır
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title