Haber : Belçika Milli Savunma Bakanlığına Sander Loones Getirildi - Haberler

Haberi Paylaş

Belçika Milli Savunma Bakanlığına Sander Loones Getirildi

Belçika Milli Savunma Bakanlığına Sander Loones Getirildi

Belçika Milli Savunma Bakanlığına, N-VA (Flaman Milliyetçi Cephe) Partisi Başkan Yardımcısı Sander Loones getirildi.

Belçika Milli Savunma Bakanlığına, N-VA (Flaman Milliyetçi Cephe) Partisi Başkan Yardımcısı Sander Loones getirildi.

Belçika Milli Savunma Bakanlığına 39 yaşındaki N-VA'lı Sander Loones getirildi. Geçtiğimiz 14 Ekim yerel seçimlerinde Hasselt Belediye Başkan adayı olan ve seçimlerden zaferle çıkan Steven Vandeut, Milli Savunma Bakanlığından istifa etmişti. Steven Vandeut'ten sonra boşalan Milli Savunma Bakanlığına, AP Milletvekili ve N-VA (Flaman Milliyetçi Cephe) Partisi Başkan Yardımcısı Sander Loones getirildi. Loones'ın ne zaman yemin edeceği ise belirtilmedi. Belçika'da en genç bakan olma unvanına sahip olacak olan Loones aynı zamanda federal milletvekili olmamasına karşılık bakanlık koltuğunu da oturarak bir ilki gerçekleştirecek. Çiçeği burnundaki Milli Savunma Bakanı Sander Loones'un, göç ve mülteci konusunda da uzman olduğu belirtildi.

Sander Loones, 6 ay bakanlık koltuğunu oturacak. Çünkü gelecek yıl yapılacak olan bölge milletvekili seçimlerinin yanı sıra federal milletvekili seçimlerinde Belçikalı seçmenler tekrar sandık başını gidecek. - BRÜKSEL

İhlas Haber Ajansı / Politika

Batı Antalya Kalkınma Ajansı Belçika Flaman Milli Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title