Haberler

Bahçeli: Sinan Ateş cinayetine ilişkin duruşmada MHP hazır bulunacak

Güncelleme:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin görülecek davayla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, "MHP mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır." ifadelerini kullandı.

Mhp lideri Devlet Bahçeli, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin görülecek davayla ilgili açıklamada bulundu. Bahçeli, "MHP mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır." dedi.

"İDDİANAMESİ HAZIRLANAN BİR CİNAYET DAVASI"

Bahçeli, gündeme dair yaptığı yazılı açıklamada 30 Aralık 2022'de Ankara'da uğradığı suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in ismini anmadan 1 Temmuz'da başlayacak dava duruşmasında partisinin de olacağını duyurdu. Bahçeli'nin davadan "İddianamesi hazırlanan bir cinayet davası" olarak bahsetmesi dikkat çekerken cinayetle ilgili milliyetçi ve ülkücülere itibar suikastının yapıldığını belirtti.

Açıklamasında "MHP mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır." ifadelerini kullanan Bahçeli'nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"İddianamesi hazırlanan bir cinayet davası üzerinden de milliyetçi-ülkücü harekete yönelik itibar suikastının yaygınlaşması, bu suikasta refakat eden kimi isimlerin sürekli parlatılması, dahası kapı kapı gezdirilmesi, ekran ekran dolaştırılması, bir hak ve hukuk arayışından öte iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye tam teşebbüstür.

"MHP OYUNLARIN FİGÜRANLARIYLA TÜRK YARGISININ HUZURUNDA HESAPLAŞACAK"

MHP mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır. Yurt içi ve yurt dışı menşeli çıkar odaklarının, yıkım ortaklarının, siyasi istikrar muhalifi çevrelerin, bilhassa da Cumhur İttifakı muarızlarının, partimizi töhmet altında bırakmak, bir yol ayrımının inşasını sağlamak maksadıyla kesintisiz faaliyet içinde oldukları meydandadır."

Kaynak: AA / Politika

Devlet Bahçeli Sinan Ateş MHP Politika Güncel Haberler

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Bakmadan Geçme

Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Ayaş, Çankaya 19-20 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 2024 KYK BURS BAŞVURU TARİHİ l KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500

Yorumlar (7)

abescocuk:

sen önce başsağlığı dile

83
3
yanıtYanıtla
VEFA:

Sinan Ateş cinayetinin tüm yönleri ile aydınlatması için değil. Sırf mahkeme üzerinde baskı unsuru olmak için, duruşma sırasında orada bulunmak istediğinizi cümle alem biliyor. Ne yaparsanız yapın gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.... Siz de göreceksiniz...

63
4
yanıtYanıtla
Fatih Apaydın:

Karanlık oyunlarla değil, karanlık kişilerle hesaplaşmanız yeterli

45
1
yanıtYanıtla
Quantum:

Hesaplaşmanız asıl yargı bağımsızlaşıp siyasi baskılardan kurtulduğunda olucak. O günü iple çekiyoruz

26
3
yanıtYanıtla
hakan er:

Hangi yüzle acaba

16
2
yanıtYanıtla
Sule Kaplan:

partinize uzun yıllar gönük vererek hizmet etmş bir insan öldürülüyor siz taziye mesajı yayınlamak yerine yılbası mesajı yayınlamayı tercih ediyorsunuz! Senelerdir sustunuz artık konuşmanız kendinizi aklamaya calısmaktan öte değildir. O iki masum evladın ahı 2cihanda da yakanızı bırakmaz bilesiniz!!!

0
0
yanıtYanıtla
Ahmet Çakır:

ne yüzle hazır bulunacaklar.geçmiş ola.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title