Haberler

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

Güncelleme:

Parti grubunda açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, isim vermeden Sinan Ateş cinayetiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 1 Temmuz'daki ilk duruşmaya sadece avukatlarını göndereceklerini belirten Bahçeli'nin devamında sarf ettiği sözler, parti grubundakiler tarafından ayakta alkışlandı.

30 Aralık 2022'de Ankara'nın Çankaya ilçesinde suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması 1 Temmuz'da yapılacak. Türkiye'nin gözünü çevirdiği duruşmaya günler kala partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"KİMİN KİMLERLE İŞ TUTTUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

Parti içerisinde Sinan Ateş cinayetiyle ilgili suçlanan isimlere sahip çıkan Bahçeli, "1 Temmuz'da başlayacak malum cinayet davası ile partimizi ilişkilendirmek için tek ayak üstünde 40 yalan söylerler. Kimin kimlerle iş tutuştuğunu, sağda solda neler konuşulduğunu çok iyi biliyoruz. Davamızı 3-5 çapulcunun keyfine göre yargılatamayız. Ortalıkta gezen kuklaların başlarının tahrikiyle MHP'yi ve Ülkü Ocakları'nı sorgulatamayız. Bizi sindirmeye çalıştıklarını görmedik mi sanılıyor? MHP ile aşık atılamaz" dedi.

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleriBahçeli'nin Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sözleri parti grubundakiler tarafından ayakta alkışlandı.

"DAVAYA SADECE AVUKATLARIMIZ KATILACAK"

1 Temmuz'daki duruşmaya sadece avukatlarının katılacağını belirten Bahçeli, "Bunun dışında kimse ortalıkta bulunmayacaktır. Kim ne biliyorsa mahkemeye sunsun da hepsinin ense tıraşını görelim. MHP ile Ülkü Ocakları'nı bağlantısı olmayan cinayet ile suçlayanlara hakkımı helal etmeyeceğim, hesaplaşacağım" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

AYŞE ATEŞ: BAHÇELİ DE DURUŞMADA OLMALI

Ankara'da öldürülen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP lideri Bahçeli'nin cinayet davasının duruşmasında MHP'nin mutlaka hazır bulunacağı şeklindeki açıklamasını hatırlatması üzerine "Devlet Bahçeli bence de olmalı. Burada yargılananların neredeyse hepsi MHP'li ve Ülkü Ocakları mensubu. Şimdiye kadar korudular, gelsinler korumaya devam etsinler. O kadar uğraştılar yani" ifadelerini kullanmıştı.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Devlet Bahçeli Devlet Bahçeli Sinan Ateş Sinan Ateş Sözler MHP Politika Güncel Haberler

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki 'Korku Evi'nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki "Korku Evi"nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

500

Yorumlar (34)

SUNSET null:

herşeyi biliyoruz diyorsun ama kılın kıpırdamıyor

622
43
yanıtYanıtla
Mahmut DEĞERLİ:

Bizi yargılayamazlar diyor daha ne diyecek ? Resmen ülkeye kafa tutuyor adam :) tebrik edip ayakta alkışlayıp ülkeyi terk etmek lazım galiba ??

yanıt368
yanıt38
VEFA:

Benim adım Devlet, siz böyle oyalanmaya devam edin, ben ne dersem o olur diyor!...

yanıt196
yanıt22
sade vatandaş:

siyasi cinayet işlendiğinde eski zamanlardaki gibi gizlemek imkansız kameralar internet ve daha bir sürü teknoloji sayesinde saklayamıyorlar her şey kabak çekirdeği gibi ortaya çıkıyor bütün alem bunu izliyor eğer kanun adalet nizam mekemmel işliyorsa suçlu anında yakalanıp cezalandırılıyor eğer o coğrafyada adalet yoksa birilerinin keyfi ve kontrolü altındaysa suçu işleyenin yaptığı yanına kar kalıyor

yanıt105
yanıt3
Medeni Bingöl:

Kıl kipirdyacak hal mi kalmış

yanıt91
yanıt11
VEFA:

Parti ne hale gelmiş, liderin sağlık sorunları, yaşı malum. İçlerinden biri de çıkıp, yeni LİDER ben olacağım, ben düzelteceğim, yol ve yöntemim de budur. Diyemiyor... Sinan Ateş bunu dedi. Öldürüldü!

yanıt110
yanıt14
Zübükzade:

sayın devret bahceleri bırakın artık bu işleri yolun sonu görünüyor

308
42
yanıtYanıtla
Buğra Er:

GERÇEK MİLLİYETCİLİĞİ ÜLKÜCÜLÜĞÜ BİTİRDİLER ÜLKENİN MİLLETİN BEKA SORUNU HALİNE GELDİLER

303
37
yanıtYanıtla
arif simsek:

yolun sonu görünüyor.

273
35
yanıtYanıtla
Cem Demirkaya:

Yürü reis kim tutar seni hızlı okuma şaşırıyorsun acele etme yavaş yavaş yavaş yavaş oku oku

245
37
yanıtYanıtla
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title