Haberler

Azerbaycan'da gördüğü manzara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı küplere bindirdi: Bunları köşeye sıkıştırmak lazım

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da Zengilan Uluslararası Havalimanı'nın açılışının ardından Aliyev'le birlikte ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Aliyev, kendilerine karşı adaletsizlik yapmak isteyenlerin Türkiye ile Azerbaycan'ın müttefikliğini göz önünde bulundurması gerektiğini söyledi. Bölgenin işgal döneminde gördüğü zarara dikkat çeken Erdoğan ise, Batı'yı eleştirerek "Buraları ne hale getirmişler. Bunların tazminini istemek, bunları köşeye sıkıştırmak lazım." dedi.

Azerbaycan'da işgal edilen topraklarda Türk firmalarının katkılarıyla inşa edilen Zengilan Uluslararası Havalimanı'nın açılışı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı tören sonrası Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ortak bir basın açıklaması yaptı.

"BUNLARI KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK LAZIM"

Ermenistan'ın işgal sürecinde Karabağ ve Cebrail'in gördüğü zarara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işleri Lahey Adalet Divanına getirmek suretiyle bunların tazminini istemek, bunları köşeye sıkıştırmak lazım. Batı'yı dünyanın çok iyi tanıması, tanıtmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Zengilan'da açılışını yaptığımız havalimanı, Karabağ'ın kalkınma destanının yazıldığının adeta bir göstergesidir. Türk şirketlerinin de rol almış olması bizim için de tekrar iftihar meselesidir. Azerbaycan adeta küllerinden doğrularak ayağa kalktı. Bir yıl önce temel atmaya geldiğimizde çok farklı bir araziydi ancak şimdi tarımda çok farklı çalışmalar yapılması suretiyle nasıl ayağa kaldırıldığını gördük.

"LAHEY ADALET DİVANI'NA GİTMEK LAZIM"

Tabii burada en önemli şey su. Su konusunda da kısa zaman içerisinde barajı yapmak suretiyle sorunlarını da giderecek ve böylece bu tarlalarda tarımda atılacak adımlarda ciddi bir netice elde edeceklerini söylediler ki hakikaten bizim de gördüğümüz bu. Tarımda hakiki neticeler, hasadın alınabileceğini gördük. Saman balyalarını aslında oradaki dizilişi bize o neticeyi gösteriyor. Biz de koltuk olarak saman balyalarında toplantıyı yaptık. Mayınların yerini artık bunlar almış vaziyette. Öyle zannediyorum ki bir yıl sonra geldiğimiz de Cebrail Yolu'nun çok farklı bir hale geleceğini düşünüyorum. Buraları ne hale getirmişler.Ermeni işgali döneminde Karabağ'a verilen zarar konusunu Lahey Adalet Divanı'na getirerek tazminini istemek lazım. Bu suretle bunları köşeye sıkıştırmak lazım.

"AZERBAYCAN'IN YANINDA OLMAYA HAZIRIZ"

Karabağ Eylem Planı çerçevesinde başta tarım, yeşil enerji ve akıllı şehirler olmak üzere tüm projelerde Azerbaycan'ın yanında olmaya hazırız. Zaten dayanışma ile attığımız adımlar var. Çok daha önemli ve büyük projeleri gerçekleştirmeye hazırız. Artık bütün Karabağ'ın attığı bu adımlardan sonra korkuya yer yoktur. Emin adımlarla Azerbaycan yoluna devam ediyor. Azerbaycan, 44 günlük vatan muhaberesinde verilmeyen hakkını geri almıştır. Barışın kaybedeni olmaz. Bölgemizin geleceğini inşa etmek yegane gayemizdir. Açılan bu fırsat penceresini en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor."

ALİYEV: TÜRKİYE BÖLGEDE SÖZ SAHİBİDİR

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de, "Her yerde Azerbaycan ve Türkiye bayrakları birlikte dalgalanıyor. Kimse bize karşı adaletsiz hareket etmek isterse bu faktörü ciddiye almalıdır. Dünyanın birçok ülkelerinde kriz yaşanıyor, sıkıntılar var. Türkiye ise dev projeler gerçekleştiriyor. Türkiye bölgede söz sahibidir, önemli güç merkezidir. Yaşasın Türkiye-Azerbaycan iş birliği" ifadelerini kullandı.

Mesut Şahin
Haberler.com - Politika

İlham Aliyev Azerbaycan Politika Güncel Haberler

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Bakmadan Geçme

24 Mayıs Cuma yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? 24 Mayıs Cuma Hutbesi yayınlandı! 24 Mayıs Cuma Hutbesi tam metni! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Survivor kim kazandı? 23 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 23 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Çorum'da deprem mi oldu? SON DAKİKA! Çorum'da deprem şiddeti kaç, merkez üssü neresi? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hudutsuz Sevda 34. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 23 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İnci Taneleri 24. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 23 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik başvuru nasıl olur? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah 2 konusu nedir? Eyvah Eyvah 2 oyuncuları ve Eyvah Eyvah 2 özeti! Eyvah Eyvah 2 nerede çekildi, konusu ne, oyuncuları kimlerdir? Eyvah Eyvah 2 hangi il ve ilçede çekildi? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu! Yönetimde Acun Ilıcalı var mı?
Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500

Yorumlar (11)

O Z:

Sırf bu sözlerin için bile heykelin dikilir büyük cumhurbaşkanım! ALLAH size ve İlham Aliyev'e uzun ve sağlıklı ömürler versin inşAllah!

732
319
yanıtYanıtla
Omer Temiz:

Yaşassin Azerbaycan Türkiye kardeşliği nice kardeşliğe Kazakistan Özbekistan Türkmenistan ve nicelerin kardeşliği Yaşassin islam Birliği.

778
135
yanıtYanıtla
TC Engin Mal-ıhasoğlu:

Senin anlatılklarının adına İslam birliği değil Türk birliği denir

yanıt35
yanıt11
Umit Cetin:

iki lider biri ermenileri biri dünyayı yönetiyor hamdolsun

61
48
yanıtYanıtla
erkan tortumcu:

en düşük memur maaşı 8100 lira komik misiniz siz işçiye memura %20-30 asgari ücrete %80 zam mı yapılsın asgari ücret 10 milyon oy'sa memur işçi toplam da 25 milyon oy...

17
49
yanıtYanıtla
Alkurt:

ANA VATAN TÜRKIYE, KARDES VATAN AZARBAYCAN..NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE.

26
7
yanıtYanıtla
erkan tortumcu:

ağıralioğluyla yakınlaşırsa bilin ki IYI partinin dibini kazmaya gelmiştir

7
14
yanıtYanıtla
Kamil Buyrat:

Zenginara kim uçacakmis ?? Bizim kayseri havalimani modernlessin artik hersene bir sürü gurbetçi turist vs geliyor, Afrikanin hayalimini daha modern .

0
8
yanıtYanıtla
Ütopik Yorumcu:

İSLAM VE TÜRK BİRLİĞİNİ KURMAMIZ TEKRARDAN AYAKLANMAK ŞART

6
1
yanıtYanıtla
Nurullah Ak:

ALLAH seni başımızdan eksik etmesin Büyük Reis

4
2
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title