Haberi Paylaş

Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi o mu? Metin Külünk 1.5 yıl sonra sessizliğini bozdu

Politika Haberleri

Ankara'da bir siyasetçinin suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar aldığı iddiası kamuoyunda uzun süredir tartışılırken, bahsi geçen kişinin AK Partili Metin Külünk olduğuna dair iddialar da ortaya atılmıştı. Konuya ilişkin sessizliğini 1.5 yıl sonra katıldığı programda bozan AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, "10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim. Barıştan, huzurdan ve milli bağımsızlıkçı çizgide olduğunuz zaman her türlü kirli operasyonun tereddütsüz hedefisiniz" dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığı ileri sürülen AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, Oğuzhan Uğur'un Youtube kanalı Babala TV'de programa katıldı. Burada hakkındaki iddiaları reddeden Külünk, "1.5 yıllık sessizliğimi burada bozuyorum" dedi. Sedat Peker'den 10 bin dolar almadığını söyleyen Külünk, "Milli bağımsızlıkçı çizgide siyaset yaptığı için kirli bir operasyonun hedefi olduğunu" ileri sürdü.

Metin Külünk, bir seyircinin sorduğu, "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi siz misiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi; "10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim. Siyasal yaşamda 50'nci yılım. Bizim bir mücadele ahlakımız var. İyilik engel tanımaz temelinde bir paradigmamız var. Çünkü biz aklımızın ve ruhumuzun, yüreğimizin huzur bulduğu yerdeyiz. 81 ili dolaşabilirim, her yerde selam verecek, kapısını bize açacak, çayını içecek bir dostumuz mutlaka vardır. Bunun sebebi siyasete yüklediğimiz misyon, siyasete bakış açımızdır. Çünkü bu uğurda biz yürürken ancak tarih bir şey daha öğretiyor.

Barıştan, huzurdan ve bu çizgide, milli bağımsızlıkçı çizgide olduğunuz zaman her türlü kirli operasyonun tereddütsüz hedefisiniz. Aynı şey yarın sizin içinde geçerli olabilir. 1.5 yıldır sustuğum bir konuda burada ilk kez konuşuyorum. Ailem 50 yıldır bilinen bir aile. Biz hiç alan el olmadık. Hep veren el olduk. Yani biz, Metin Külünk, son 20 yılda ekonomik olarak var olmadık. Bizde varken AK Parti iktidarını karşıladık biz. Hiçbir zaman da para odaklı, güç odaklı olmadık.

Bizim dostluklarımız pazarlıksızdır. Milletvekilliği döneminde maaşımın yüzde 90'ı milletimin emrinde olmuştur. Maaşımın yüzde 90'ını görmedim. Son 11 yılda hizmetine koştuğumuz insanımızın sayısı 500 bin. Ortalama günlük telefon görüşmem 100'den aşağı düşmüyor. Hiçbirisi bana hal hatır sormak için aramıyor. Dertlerine çare bulmak için arıyor. Gönül almak derdindeyiz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mayıs 2021'de TRT Haber yayınında, bir milletvekilinin suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar aldığını iddia etmişti. Bakan Soylu'nun iddia ettiği milletvekilinin Metin Külünk olduğu ileri sürülmüştü.

Metin Külünk Sedat Peker AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Tahsin Şeherli:

Kim ?? Bu parayı alan ?

Cevap Yaz115Yayından Kaldır
Seyyanen:

Bır mılletvekılını günde 100 kısı ararmı yaa? Ama bızım mıllette sevıyor ayrıcalık gormeyı sıra beklemeden en one gecmeyı. Adamını bulayım da işimi halledeyım olaylarını. Halbuki işler herkeze eşit tıkır tıkır işlese bunlarada ıhtıyac kalmayacak.

Cevap Yaz077Yayından Kaldır
Ercan Ercan:

Yani zaten sorun burada. Bunu yaparken kul hakkına da giriyorlar aslında..

054Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title