Haberi Paylaş

Fatih Erbakan'dan canlı yayında çok konuşulacak Adnan Oktar çıkışı: Kitapları güzel ama son geldikleri durumu tasvip etmiyoruz

Politika Haberleri

Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yıllar önce Adnan Oktar'dan övgüyle bahsettiği görüntülerle ilgili konuştu. "Adnan Oktar'ın taciz yaptığına dair bir tane görüntü var mı?" diyen Fatih Erbakan, "Adnan Oktar'ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, yerinde, içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de ifade ettik." ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı'na katılma kararı alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tv100 canlı yayınında gündeme ili,şkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, "örgüt yöneticiliği", "cinsel istismar" gibi suçlardan 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar'ı övdüğü geçmiş yıllara ait görüntülerle ilgili konuştu.

Adnan Oktar'ın kitaplarının güzel olduğunu ancak son gelinen noktayı savunmadıklarını belirten Erbakan şunları söyledi: "Adnan Oktar'ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, gayet yerinde. Kitapların içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Doğru her zaman doğrudur. O kitaplar yanlış olmuyor bunlar bunu yaptı diye.

Bir dönemde bir insan çok güzel bilimsel bir kitap yazmış, arkasından da suç işlemiş. Kitabı da çöpe atalım. 'Kitapta yazanlar faydasız hale geldi, zararlı hale geldi' diyemezsiniz ki. Bu bilimsel bir şey değil. Bunu ifade ediyorum.

O dönemde rahmetli Erbakan hocamızın da bizzat Milli Gençlik Vakfı'na tavsiye ettiği kitaplar bunlar. Milli Gazete'de neşredilmesine müsaade ettiği kitaplar.

Ama sonrasında ne olduysa böyle bir kitaplarla da tezat oluşturacak noktaya geldiklerinde bu son noktalarını, son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de tabii ifade ettik."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Adnan Oktar Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Hasan Bulut:

Gercekten insan ben oldum kibrine kapılmamali. Geçmişte yahudilerle alakalı muazzam eserler yazdı. Kim olduklarına ve günümüzde nasıl pis işler içinde olduklarına yönelik ve gerçekten Erbakan hoca bu adama sahip çıkalım harcayacaklar demişti. Şimdi ne halde.

Cevap Yaz715Yayından Kaldır
Başka Murat:

Doğru söylüyor. Adam terzi, kıyafet dikmiş sende onu alıp giymişsin. Sonra Terzi suç işlemiş ama kıyafeti de mi yakalım? Ha yoksa birilerinin amacı aslında kitap mı yoketmek? Üzüm yemek değil de bağcı yı mı dövmek?

Cevap Yaz05Yayından Kaldır
Hsn:

Söylediklerine aynen katılıyorum tabi evrimcilerin materyalistlerin hoşuna gitmeyecek buradan oynamaya çalışacaklar ama erbakan ın söyledikleri yüzde yüz doğru kim ne derse desin

Cevap Yaz05Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title