2018 seçimlerini bilen şirketin son anketi! Rakamlar liderleri kara kara düşündürecek - Haberler
Haberi Paylaş

2018 seçimlerini bilen şirketin son anketi! Rakamlar liderleri kara kara düşündürecek

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

ORC araştırma şirketinin 45 ilde 5 bin 420 kişi ile yaptığı ankette, yüzde 10 seçim barajını AK Parti, CHP ve İYİ Parti geçebildi. Ankete göre; yeni kurulan partilerden en büyük atılımı ise Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi yaptı.

2018 seçim sonuçlarını en doğru tahmin eden anket şirketi ORC, 17-22 Ocak tarihleri arasında 45 ilde 5 bin 420 kişi ile yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

SADECE 3 PARTİ BARAJI GEÇEBİLİYOR

Ankete katılan vatandaşlara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Soruya yanıt verenlerden yüzde 29.7'si AK Parti, yüzde 24.3'ü CHP, yüzde 14.2'si İYİ Parti, yüzde 9.1'i MHP, yüzde 8.4'ü ise tercihini HDP'den yana kullanacağını ifade etti.

GELECEK PARTİSİ SÜRPRİZ YAPTI

Ankette Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi'ne oy vereceğini belirtenlerin oranı yüzde 3.6, DEVA Partisi'ne oy vereceklerini belirtenlerin oranı yüzde 2.8, Saadet Partisi'ne oy vereceklerin oranı ise yüzde 1.7 olarak belirlendi.

İşte yapılan ankette partilerin oy oranı;

2018 seçimlerini bilen şirketin son anketi! Sadece 3 parti barajı geçebiliyor

Seçim anketi, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (56)

Burak Ağca:

Depoyu fulleyecek paran kalmamış halen hızlı treni savunuyorsun be! Yeter bıktık şu kasaba yobazı cahillerden. Memleketin lirası olmuş doların 1/13 i. Milletin birikmiş dolarını allem kallem edip elinden aldılar. Ulkede yetenek sahibi mühendisi doktoru çoğu gitti. Net söylüyorum kalanlar da seçimi bekliyor bir dönem daha bu akp zulmü devam etsin kendi kendiniz tankinizi topunuzu yapar ( tabi bu kafayla yapabilirseniz), kendi kendinizi tedavi etmeye muhtaç kalırsınız ( tabi edebilirseniz)

Eğrioturdoğrukonuş:

CHP veya iyi parti de devlet adamlşığı yapacak 3 isim söyleyecek var mı? kapasite var mı YOK. sadece içi yalanlarla doldurulmuş saçma sapan eleştiriler algı çamur at izi kalsın anlayışında bir muhalefet var. Hızlı Treni ülkeme getiren İHA siha yapan yolköprü yapan (5-6 saatte gittiğiniz yere artık eleştirdiğiniz bu yollar sayesinde 2-3 saate gidiyorsunuz) gecekondu şehirlerini güzel şehirlere dönüştürenler daha iyisini de yapacak.

ferfer:

vatandaşın cebi yanıyor cebi bu pahalılık dünyanın hiçbir yerinde yok marsta oturup burası hakkında konuşmak kolay tabi :))))

Tüm 56 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title