PELİN ESMER HABERLERİ

Pelin Esmer haber, Pelin Esmer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pelin Esmer

Pelin Esmer

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1972

Pelin Esmer Kimdir ?

1972 doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi'nin Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra bir yıl Yavuz Özkan'ın sinema atölyesine devam etti. Türk ve yabancı yapım belgesel, uzun metraj sinema ve reklam filmlerinde yönetmen yardımcılığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Pelin Esmer - 11.06.2021
Fas'ta düzenlenen uluslararası film festivalinde Türk filmi "Kraliçe Lear" en iyi film ödülünü aldı
Festivalde, Pelin Esmer'in yönettiği, Mersin'de Arslanköylü tiyatrocu kadınların köyleri gezerek yaptıkları tiyatro turnesini anlatan belgesel film Kraliçe Lear, en iyi film ödülüne (Grand Prix-Büyük Ödül) layık görüldü.
Pelin Esmer - 19.04.2021
Yunus Emre Enstitüsü "Türk Belgesel Haftası" başladı
Türk Belgesel Haftası'nda Murat Pay'ın "Maşuk'un Nefesi", Enver Arcak'ın "Hermana", Stephan Talneau'nun "SAZ", Tamara ve Kotevsa ile Ljubormir'ın "Perfect Black", Damian Nenadic'in "Days of Madness", Pelin Esmer'in "Kraliçe Lear", Rıdvan Karaman'ın "Kimsesizler Oteli", Mladen Kovacevic'ın "Unplugged" Turkish DocuWeek kapsamında çevrim içi gösterilecek belgesel filmler arasında yer alıyor.
Pelin Esmer - 04.12.2020
Seattle Türk Film Festivali bu yıl çevrimiçi yapılacak
Pelin Esmer, yaşadıkları koşullar nedeniyle doğayla birebir ilişkide olan insanların kader, hayatını değiştirme isteği, karşılaştığı tepkiler ve diyaloglarla kurgu-belgesel filmi ortaya çıkarıyor.
Pelin Esmer - 24.09.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
Yönetmen Kıvanç Sezer, "İlk filmimi nasıl çektim?", oyuncu Damla Sönmez, "Türkiye'de kadın oyuncu olmak", yönetmen senarist Pelin Esmer, "Belgeselden kurmacaya, kurmacadan belgesele", yönetmen yapımcı senarist ve akademisyen Emin Alper, "Hikayeden sinemaya", yönetmen senarist İlksen Başarır ve oyuncu Mert Fırat, "Birlikte film yapmak üzerine" başlıklı söyleşilerle sinemaseverlerin karşısında olacak.
Pelin Esmer - 11.03.2020
18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16 Mart'ta başlayacak
"Filmi Takip" bölümünde Pelin Esmer'in 2005'te ilk oyunlarını çıkaran Arslanköylü kadınları izlediği Oyun belgeseli, Arslanköylü kadınların 14 yıl sonraki oyunlarını izleyen Kraliçe Lear gösterilecek.
Pelin Esmer - 14.01.2020
"52. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri"nin adayları açıklandı
Açıklanan 2019 Türkiye Sineması SİYAD Ödülleri kapsamında "En İyi Film" adaylarında "Görülmüştür", "Kız Kardeşler", "Kraliçe Lear", "Küçük Şeyler" ve "Sibel" yapımları yer alırken, "En İyi Yönetmen" dalında Emin Alper, Pelin Esmer, Serhat Karaaslan, Kıvanç Sezer ve Çağla Zencirci yarışacak.
Pelin Esmer - 24.12.2019
Mahalle ve Köy Tiyatroları Festivali başlıyor
Festival programı Festival kapılarını 26 Aralık Perşembe İzmir Sanat'ta 12.00'de açacak. Açılışın hemen ardından Pelin Esmer'in yönettiği Kraliçe Lear filminin gösterimi yapılacak.
Pelin Esmer - 09.12.2019
Yunus Emre Enstitüsü'nden Floransa'da Türk Film Günleri
YEE Roma'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle Floransa'daki Spazio Alfieri Kültür Merkezi'nde düzenlediği film günleri etkinliğinin açılışında, yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 2014 yılında Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" ödülünü kazanan "Kış Uykusu" filmi gösterildi. Floransalı sinemaseverler, "Kış Uykusu"nun yanı sıra Semih Kaplanoğlu'nun "Süt", Tayfun Pirselimoğlu'nun "Yol Kenarı", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey" ve Osman Sınav'ın yönettiği "Uzun Hikaye" gibi 5 ödüllü filmi, iki gün boyunca ücretsiz izleme fırsatı bulacak.
Pelin Esmer - 14.11.2019
Uluslararası Zeugma Film Festivali'ne doğru
Festival, Emin Alper'in "Kız Kardeşler", Hüseyin Karabey'in "İçerdekiler", Pelin Esmer'in "Kraliçe Lear", Elya Suleyman'ın "Burası Cennet Olmalı" filmleriyle başlayacak.
Pelin Esmer - 14.11.2019
Bu hafta 7 film vizyona girecek
"Kraliçe Lear" Belgesel film "Kraliçe Lear"; Pelin Esmer'in hikayelerini anlattığı Mersin Arslanköylü tiyatrocu kadınların, Toroslardaki köylere yaptıkları 30 günlük turnede Shakespeare'in Kral Lear oyununun dağ yollarında Kraliçe Lear'e dönüşmesini konu ediniyor.
Pelin Esmer - 29.09.2019
26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi'
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk) Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli) Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden) Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler) En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden) Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür) Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür) Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)  Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)  Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji) SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli) FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.
Pelin Esmer - 28.09.2019
Dha yurt bülteni - 17
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk) Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli) Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden) Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler) En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden) Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür) Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür) Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)  Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)  Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji) SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli) FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.
Pelin Esmer - 28.09.2019
26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen "Ulusal Uzun Metraj Film" yarışması ödülleri törenle sahiplerini buldu.
Pelin Esmer - 05.09.2019
Adana Altın Koza Film Festivali'nin finalistleri belirlendi
Jüri değerlendirmesinin ardından belirlenen 12 eser, adını finale yazdırmaya hak kazandı. Finale kalan filmler, Barış Atay'ın yönettiği "Aden", Burak Çevik'in yönettiği "Aidiyet", Semih Kaplanoğlu imzasını taşıyan "Bağlılık-Aslı", Serhat Karaaslan'ın yönettiği "Görülmüştür", Nihat Durak'ın yönetmenliğini yaptığı "Kapı", Eylem Kaftan'ın yönettiği "Kovan", Pelin Esmer'in imzasını taşıyan "Kraliçe Lear", Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji", Kıvanç Sezer'in yönetmenliğini üstlendiği "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün yönettiği "Nuh Tepesi", Köken Ergün'ün yönettiği "Şehitler" ve Cihan Sağlam imzası taşıyan "Uzun Zaman Önce" oldu.
Pelin Esmer - 28.06.2019
Sanatçılardan ilginç öneriler
Kadıköy Belediyesi Başkanlık binasında düzenlenen toplantıya oyuncular Mert Fırat, Melisa Sözen, Volkan Yosunlu, Doğu Can, müzisyenler Koray Candemir, Harun Tekin, Birol Namoğlu, yönetmenler Pelin Esmer, Emin Alper, ressam Gözde Başkent, tasarımcılar Utku Lomlu, Ethem Onur Bilgiç, Aydan Çelik, karikatürist Kemal Gökhan Gürses'in aralarında bulunduğu isimler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Pelin Esmer Haberleri | Pelin Esmer Kimdir - Haberler - Pelin Esmer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Pelin Esmer kimdir, hayatı ve biyografisi. Ayşenil Şamlıoğlu kimdir? Ayşenil Şamlıoğlu kaç yaşında, nereli? Ayşenil Şamlıoğlu biyogra
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 14:40:32. #1.14#

title