Haberler

'Gözetleme Kulesi'nin Galası Gerçekleştirildi

Yönetmen Pelin Esmer'in, 'Gözetleme Kulesi' adlı filminin galası 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında gerçekleştirildi.

Yönetmen Pelin Esmer'in, 'Gözetleme Kulesi' adlı filminin galası 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali çerçevesinde, Pelin Esmer'in senaryosunu yazdığı ve kamera arkasına geçtiği 'Gözetleme Kulesi Filmi'nin galası,

Real AVM içerisindeki Cinemaximum'da gerçekleştirildi.

Seyircilerin salonu baştan sona doldurduğu filmin galasına, film ekibinin yanı sıra sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, filmden önce film oyuncularına ve teknik ekibe çiçek dağıtarak, Altın Koza Film Festivali'ne sundukları katkıdan dolayı teşekkür etti.

Pelin Esmer'in kaleminden ve yine kendi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin baş rollerini Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez paylaşıyor. Kastamonu'nun Tosya ilçesinde çekilen filmin ortak yapımcıları arasında Arizona Films ve Bredok Filmproduction da yer alıyor. Film iki belgeselden sonra 11'e 10 kala'ya imza atan Esmer'in ikinci uzun metrajlı işi.

Filmin kadrosunda Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez'in yanı sıra Menderes Sabancılar, Rıza Akın ve Laçin Ceylan gibi güçlü isimler de yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle:

"Nihat ıssız bir ormanın tepesinde bir yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınmıştır. Seher ise Tosya'da otoyol kenarında küçük bir otogara kendisini zor atmıştır. Başkalarından kaçarken birbirlerine denk gelen bu iki insan suçluluk duygularına karşı, kendi kendilerine verdikleri savaşı birlikte sürdürmek zorunda kalırlar."

Film gösteriminin ardından film ekibi ve oyuncular sahneye çıkarak seyircilerin sorularını yanıtladı. Oyuncu Nilay Erdönmez, 'Gözetleme Kulesi'nin ilk film deneyimi olduğunu söylerken, Yönetmen Pelin Esmer de filmin senaryo aşamasından, galaya kadar ki süresinin 2 yıl olduğunu kaydetti.

Bir seyircinin Olgun Şimşek'e

yönelttiği; "Filmde yeni doğan bebek büyük değil miydi?" ve "Neden Karedeniz şivesi yerine Adana şivesi hakimdi" soruları salonda gülüşmelere neden oldu. Usta oyuncu ise sorulara: "Bunların hepsini ben mi cevaplayacağım? Bebek neden büyüktü çünkü fazla beslemişler. Annesinin göğüsleriyle fazla ilgilenmiş. Çocuk taze doğdu sete geldi, valla öyle oldu şaka yapmıyorum.

Filmde Karadeniz şivesi yoktu çünkü filmde Karadenizli yoktu" diye karşılık verince salon kahkahalara boğuldu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Olgun Şimşek Pelin Esmer Politika Güncel Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Bakmadan Geçme

Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title