ODTÜ'lü öğrenciler ölümden döndü! Marmara'daki korku dolu anlar kamerada

ODTÜ'lü öğrenciler ölümden döndü! Marmara'daki korku dolu anlar kamerada

ODTÜ'lü öğrencilerin bulunduğu yelkenli, rüzgarın tersten vurması sonucu devrildi. yelkeni tutan öğrenci denize uçarken, diğer bir öğrencinin ise kolu halatlara sıkıştı. Öğrencilerin boğulmaktan son anda kurtulduğu o anlar kameralara yansıdı.

Marmara Denizi açıklarında eğitim kampındaki ODTÜ'lü öğrencilerin bulunduğu yelkenli, rüzgarın tersten vurması sonucu devrildi. Olayda yelkeni tutan öğrenci denize uçarken, diğer bir öğrencinin ise kolu halatlara sıkıştı. Öğrencilerin boğulmaktan son anda kurtulduğu o anlar kameralara yansıdı.

Marmara Denizi Büyükada açıklarında geçtiğimiz günlerde, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri adaya gelerek kamp yapmaya başladı. Kampta denizcilik eğitim alan gençler, kıyıdan yelkenli bir tekneye binerek açılmaya başladı. Gençler birkaç mil kat ettikten sonra adanın açıklarında rüzgar yelkenliye tersten vurdu. Rüzgarın şiddetiyle teknenin yelkeni devrildi.

SANİYE SANİYE KAMERADA

Yelkeni halatla tutan genç öğrenci ise havalanarak uçtu. Korku dolu anların yaşandığı olayda, gençlerden birinin kolu da teknenin halatına sıkıştı. Eğitmenin yardımıyla saniyeler sonra kolunu sıkıştığı yerden kurtaran genç, boğulmaktan son anda kurtuldu. Genç öğrenciler ardından denize dalarak tekneden uzaklaştı.

O anlar ise gençlerin kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, gençler yelkenli tekneye binerek denize açılıyor. Bir süre sonra rüzgarın vurduğu yelken devriliyor. Gençlerden biri denize uçarken, diğerinin de kolu sıkışıyor. Arkadaşından yardım isteyen genci eğitmeni kurtarıyor. Gençler ardından denize dalarak tekneden uzaklaşıyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (9)

 • KML:
  ODTÜ dünya üniversiteleri sıralamasın da ilk 500 de bile değil birileri ilk 50 de yazmışta 2019 yılı 1258 üniversite içinde 600 küsürüncü sıralarda. . . şehir efsanelerini birakıp gerçekleri yazın. keşke 10 da olsaydı
 • ÖDTÜ''LÜ:
  Bu ODTÜ''lüler var ya bu ODTÜ''lüler bunlar işte vatan kurtaracak ÖDTÜ''lüler. ÖDTÜ''lü demek zeka küpü demektir. Herkes ÖDTÜ''lü olamaz şunu iyi bilesiniz ÖDTÜ''lü demek ayrıcalıktır. ÖDTÜ''lü avam tabaka insanı değildir sizin gibi. Evet ÖDTÜ''lü birşey üretmiyor ama olsun ÖDTÜ''lü demek zeka küpü demek
 • ODTÜYMÜŞ:
  ödtü ne üretmiş ülke teknolojisine ne katmış ne gibi patentleri var. bunu biris anlatsada öğrensek. bir şehir efsanesi almış gidiyor. odtü balonu gerçek olsa Türkiyede teknoloji de bu kadar geri kalır mıydı. interneti mi bulmuşlar. google mu kurmuşlar whatsup üretmişler. övünmekten vakit bulup üretmiyorlar. kümesdeki horozlar. diğer ünv eğitim yetrsiz olduğu için kendilerini birşey sanıyorlar. kendinize gelin lkendinize . innovasyon sıfır üretim sıfır laf ebeliği 10 numara. dünya genelinde vasat
 • REALIST:
  3G''nin programlanma sahasında görev yapan, uzaya Göktürk ve Göktürk-2 gibi uyduları programlayıp yollayan, dünyanın en başarılı 50 üniversitesi arasında yer alan, mimarlık ve yapı mühendisliği anlamında dünyaya ihracat yapan, Asya''nın en iyi 15 üniversitesi arasında olan daha nice saymadığım başarımları olan kocaman bir üniversitenin ne katkısı varmış mı dedin sen? Araştırmıyorsunuz cahil kalıyorsunuz, ODTÜ''ye girmek için can atarsın ama senin gibi başarısız adamlar oraya asla giremezler.
 • ODTÜ LÜ:
  Bu üniversiteden mezun olmak gerçekten ayrıcalık. Bu şekilde ön plana çıkartıp ODTÜ lü kelimesinin üzerine basa basa haber yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu tehlikeyi atlatanlar Sütçü İmam Üniversitesinde olsa haber olmayabilirdi demeye gelebilir. Biraz daha insana insan olduğu için değer verebilirseniz halkın onayını ve kabulunu daha çok sağlarsınız kanaatindeyim.
 • İBRAHİM MÜTEFERRİKA:
  Halk sizi ne sütüme ve neyinizi onaylayıp, kabul edecek. Ya da kabul konusunda n gibi mecburiyeti var. Bir Ot tülü olarak sana bir soru; kızlar ve erkekler aynı yere hacet olayı devam ediyormu? Bu bilimsel çalışma hayatınızda n gibi değişiklik yarattı. ( yarattı parantez içinde ;) Teşekkürler
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.