Otokros: Türkiye Otokros Şampiyonası

Otokros: Türkiye Otokros Şampiyonası

Türkiye Otokros Şampiyonası'nın 4."Orhangazi Otokros Yarışı", hafta sonu Orhangazi ilçesinde gerçekleştirilecek.

Otokros: Türkiye Otokros Şampiyonası

Türkiye Otokros Şampiyonası'nın 4. ayağı olan

"Orhangazi Otokros Yarışı", hafta sonu Orhangazi ilçesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'ndan (TOSFED) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Orhangazi Belediyesi'nin katkılarıyla 4-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenen yarışlar, 2 gün boyunca İznik Gölü kenarındaki parkurda yapılacak.

Heyecan dolu mücadelelere sahne olması beklenen yarışlar, cumartesi günü 08.00-09.30 saatleri arasında Orhangazi Belediyesi önünde yapılacak teknik kontrol ile start alacak. Her iki gün de saat 10.00'da antrenmanlar ile başlayacak yarış, 17.00'ye kadar sürecek final turları ile devam edecek. 1190 metre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilecek organizasyon, pazar günü yapılacak ikinci yarışın ardından göl kenarında gerçekleştirilecek ödül töreniyle son bulacak.

5 kategoride düzenlenecek yarışlara ulusal ve mahalli klasmanda Eskişehir, İstanbul, Ankara, Isparta, Kocaeli ve Bursa illerinden 25 sporcunun katılımı bekleniyor.

Bu yarış öncesinde "Kategori 1"de Osman Kaya 82, "Kategori 2"de Onur Sürmeli 84, "Kategori 3"te Team 47 Motorsport'dan Özgür Gür 63, "Kategori 4"te Sinan Saatçi 87 ve "Kategori 5"te Team 47 Motorsport'tan Halim Ateş 90 puanla liderliklerini sürdürüyor. Kulüpler birinciliğinde ise ESOK-Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü 322 puanla ilk sırada yer alıyor.

BOSSEK Başkanı Atilla Beyhan, otokros organizasyonunu yeniden Orhangazi'ye getirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayarak, Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar'ın katkıları ile hem Orhangazi halkı hem de yarış severlere heyecan dolu bir hafta sonu yaşatmak için çalıştıklarını ifade etti.

Beyhan, tüm Bursalıları 2 gün sürecek mücadelede pilotlara destek vermeye davet etti.

Muhabir: Haluk Yüksel

Yayıncı: Kamuran Akkuş - BURSA